Lőrincz Viktor olimpiai ezüstérmes

Ukrajna első színesbőrű parlamenti képviselője, a nem mellesleg világ- és Európa-bajnok Zhan Beleniuk 5-1-re legyőzte a Honvéd birkózóját.

Azt követően, hogy kedden Lőrincz Tamás a 77 kilogrammos kötöttfogású birkózók mezőnyében olimpiai bajnoki címmel tette fel a koronát elképesztően hosszú és eredményes pályafutására, szerdán öccse, Lőrincz Viktor is az olimpiai bajnoki címért lépett szőnyegre a 87 kilósok között.

Ellenfele a világ- és Európa-bajnok ukrán Zsan Beleniuk volt, aki

Ott lett második, ahol Lőrincz Viktor nem jutott döntőbe, majd egy elképesztően ocsmány bírói csalással elvették tőle bronzmeccset, miután az elődöntőben a kirgiz Kochkor Kulmatov bíró 24 másodperccel a vége előtt, 3-2-es vezetésénél egy helytelen bírói intéssel annak a német Denis Kudla javára döntötte el a találkozót, aki hat percen keresztül szemben Viktorral nem volt képes akciót végrehajtani. De a sors másodjára is megadta a lehetőségét az éremszerzésre, egészen pontosan Honvéd sportolója kőkeményen megdolgozott érte a tokiói döntőért. Az első meccsen a kirgiz Azisbekovot (6-1) majd a negyeddöntőben pont a német Kudlát (1-1) győzte le, míg az elődöntőben az egyiptomi Mohamed Metwallyt verte 9-2-re.

A döntő:

Lőrincz és Beleniuk eddigi pályafutásuk során kétszer meccselt, az ukrán a 2015-ös és a 2019-es világbajnokságon is nyert. Ezúttal az első percben csak gyömöszkölték, fárasztották egymást, majd az ukránt küldte le először a bíró a szőnyegre (1-0). Ő azonban villámgyorsan felállt a parterhelyzetből.

A rövid szünet utáni második menetben egy perc után, ahogy ilyenkor lenni szokott, Lőrinczet figyelmeztették, ezt kihasználta az ukrán, megpörgette, kétszer is, és 5-1-re elhúzott. Aztán újra az ukránt figyelmeztették, de ebből is felállt.

A hátralévő másodpercek akció nélkül leperegtek, maradt az 5-1-es végeredmény, ami azt jelenti, hogy Lőrincz Viktor ezüstérmes Tokióban.