Olimpia 2021 – Friss hírek

Rasszista beszólás miatt vonult le a pályáról a német olimpiai válogatott

DFB/Twitter
DFB/Twitter

Ha az egyik játékosunk rasszista támadásnak van kitéve, akkor nem opció, hogy a mérkőzés folytatódjon

– ezt mondta a német olimpiai labdarúgó-válogatott vezetőedzője, Stefan Kuntz az Eurosportnak.

Németország szombaton Hondurasszal játszott felkészülési mérkőzést (háromszor harminc perceset), az állás 1-1 volt öt perccel a vége előtt, amikor a Hertha BSC védője, Jordan Torunarigha rasszista beszólást kapott az ellenfél egyik játékosától. Ezután a német csapat úgy döntött, hogy levonul a pályáról.

Torunarigha nem először volt kitéve rasszista támadásnak, tavaly februárban a Schalkét büntették meg 50 ezer euróra mocskolódó drukkerei miatt. A napokban az Európa-bajnoki döntő után támadták a fináléban tizenegyest rontó angol játékosokat, Marcus Rashfordot, Jadon Sanchót és a mindössze 19 éves Bukayo Sakát.