Olimpia 2021 – Friss hírek

Az olimpiai és világbajnok klasszis vár a magyar íjászra Tokióban

Illyés Tibor / MTI

Balogh Mátyás 632 körös teljesítménnyel a 61. helyen végzett a férfi íjászok pénteki rangsoroló versenyében a tokiói olimpián.

A Malév SC 21 éves versenyzője így a keddi első fordulóban, a 32 közé jutásért a sportág egyik kiemelkedő alakjával, az olimpiai és világbajnok dél-koreai Kim Vu Dzsinnel találkozik, aki 680 körrel negyedikként zárt a 64 fős mezőnyben.

A sportolókra 70 méteres távolságról tizenkétszer hatlövéses sorozat várt a Jumenosima Íjász Parkban, ahol a rekkenő hőség már a női versenyben is éreztette a hatását, ugyanis az orosz Szvetlana Gombojeva elájult a rangsoroló során.

A férfiak viadalára szinte trópusi körülmények között került sor, ennek ellenére a 21 éves magyar sportoló remekül kezdett, az első sorozatban 55 kört ért el. Utána azonban fokozatosan visszacsúszott, a verseny felénél 319 körrel 55. volt. Baloghnak a következő 36 lövésben sem sikerült kiegyensúlyozottan teljesíteni, ugyanis volt benne jónak mondható 56 és gyengének tekinthető 49 körös sorozat is.

Végül a 632 körös teljesítmény elmaradt attól a 657-től, amellyel tulajdonképpen kivívta az olimpiai szereplést a pótkvalifikációs viadalon. Ha megismétli párizsi teljesítményét, akkor a mezőny első felében zárt volna, így viszont csak a tunéziai, az iráni és a malawi riválisát előzte meg.

Ez egyben azt is jelentette, hogy azzal a Kimmel kell megküzdenie az első fordulóban, aki csapatban kétszer nyert olimpiát, négyszeres világbajnok, ebből 2011-ben és 2015-ben egyéniben, ráadásul Rio óta ő tartja az olimpiai rekordot 700 körrel.