A következő élő közvetítés része Szilágyi Áron zsinórban harmadszor olimpiai bajnok – élő hírfolyam

Már nincs versenyben magyar bokszolónk

Luis ROBAYO / AFP

Az 57 kilogrammban szereplő Gálos Roland első mérkőzésén kikapott, így búcsúzott a tokiói olimpia ökölvívóversenyétől, melynek egyetlen magyar indulója volt.

A bajaiak 26 éves bokszolója a kazah Serik Temirzsanov ellen lépett ringbe a nyolcaddöntőbe jutásért. Előzetesen kiélezett csatára lehetett számítani, összességében azonban Gálos sima vereséget szenvedett.

Az MTI beszámolója szerint a mérkőzést alapvetően meghatározta Temirzsanov kiváló rajtja, alig fél perc után ugyanis egy szép jobb egyenest követően a mérkőzésvezető számolt Gálosra, aki kissé tompán mozgott a meccs elején. Aztán hiába vette fel a ritmust, a menetet elveszítette, ráadásul az ötből két pontozónál 10-8-ra, így komoly hátrányba került három perc után.

Frank Franklin II – Pool / Getty Images

A második szakaszban már egyértelműen Gálos ment előre, de nem ütött eleget, ráadásul Temirzsanov kiváló érzékkel indított bele támadásaiba, a menet közepén pedig kemény testütései után a bíró – kissé talán elhamarkodottan – ismét számolt a magyarra. A középső három percet a pontozók az elsőhöz hasonlóan értékelték, így Gálos Rolandnak lehengerlő zárószakaszra lett volna szüksége.

A bajai sportoló ezt végig robotolta, többször szépen talált is, de Temirzsanov kontrollálta az eseményeket, így ezt a szakaszt is nyerte, és egyhangú pontozással (30-25, 30-25, 30-27, 30-27, 30-27) jutott a 16 közé.

Gálos Roland búcsúja után magyar versenyző nélkül folytatódik az olimpiai boksztorna.