A következő élő közvetítés része Siklósi Gergely ezüstérmes párbajtőrben, kikaptak a kézisek

Hosszú nem tudta megvédeni címét 400 vegyesen

Kovács Tamás / MTI

Hosszú Katinka az ötödik, Mihályvári-Farkas Viktória a hatodik helyen végzett a 400 méteres vegyes úszásban.

Pillangón Hosszú jól kezdett, 50 méternél tisztán vezetett, 100 méternél pedig a második helyen érte el a falat, Mihályvári-Farkas ekkor még csak a nyolcadik volt.

Háton a japán Ohasi állt az élre, őt az amerikai Flickinger és Hosszú követte 150-nél, fél távnál is ez a három sportoló állt az élen.

Mellúszásban felzárkózott az amerikai Weyant, de az utolsó százra Ohasi két másodperc előnnyel fordulhatott.

A hajrában a japánt nem sikerült megszorítani, a második helyen Weyant, a harmadikon pedig nagy versenyben Flickinger ért célba.

Hosszú az ötödik, Mihályvári-Farkas pedig a hatodik lett.