A következő élő közvetítés része A kardozó Márton Anna két vereséggel negyedikként zárt, Milák Kristóf már az előfutamban elverte a mezőnyt – élő hírfolyam

Márton Anna kikapott az elődöntőben, a bronzéremért vívhat

Illyés Tibor / MTI

Szofija Velikaja 15-8-ra legyőzte Márton Annát a tokiói olimpia elődöntőjében.

A magyar kardvívó remekül kezdett, meglepte ellenfelét az agresszív támadásaival és ellépett 3-0-ra, de az orosz ellenfele apránként kiismerte a stílusát és előbb visszazárkózott, majd 5-5 után átvette a vezetést is. Az összecsapás szünetében még 8-6 volt csupán az előnye, de apránként növelte a különbséget és több együttes tusnál is Velikaját látta kezdeményezőnek a zsűri, így 12-8-ra elhúzott az orosz, ebből pedig nem tudott visszajönni Márton Anna.

Maradt tehát a bronzmeccs a térdsérüléssel vívó magyar kardozónak, ezen a francia Manon Brunet lesz az ellenfele.