A következő élő közvetítés része A kardozó Márton Anna két vereséggel negyedikként zárt, Milák Kristóf már az előfutamban elverte a mezőnyt – élő hírfolyam

Parti András 32. helyen zárt hegyikerékpárban, az aranyérmes ripityára verte a mezőnyt

Michael Steele/Getty Images

A negyedik olimpiáján szereplő Parti András a 32. helyen fejezte be a tokiói játékok hegyikerékpáros versenyét.

Az előzetesen a nagy esélyesek közé sorolt Mathieu van der Poel az első körben bukott egy köves részről ugratás közben. Az elesés után hosszan ült a földön, majd egyperces hátránnyal vágott neki az élcsoport üldözésének, ám egy óra elteltével feladta inkább feladta a versenyt. A negyedik kör elején Thomas Pidcock indult meg a négyfős élbolyból, egyedül a világkupában élen álló svájci Mathias Flückiger tudta tartani vele a lépést, ám két körrel a cél előtt egy apró hiba miatt már ő is lemaradt. Pidcock végül rendkívül magabiztos előnnyel ért be elsőként, még arra is volt ideje, hogy a célegyenesben egy brit zászlóval ünnepeljen.

Tim de Waele / Getty Images Thomas Pidcock

A 22. születésnapját pénteken ünneplő Pidcock a legfiatalabb aranyérmes lett hegyikerékpárban, a szakág első brit érmét szerezte, egyúttal a második olimpiai bajnoki címet nyerte az Ineos Grenadiersnek, miután csapattársa, az ecuadori Richard Carapaz nyert szombaton az országúti kerékpáros mezőnyversenyben.

Másodikként Flückiger ért célba, a bronzot a spanyol David Valero Serrano szerezte meg. Parti András 10:19 perc hátránnyal a 32. pozícióban zárta élete negyedik olimpiáját. A 14-szeres magyar bajnok Parti a 2008-as pekingi olimpián 23., öt éve Rióban 24. lett, míg a 2012-es londoni játékokon bukott és nem ért célba. Az utazás előtt az MTI-nek azt mondta: ezúttal az első húszba kerülésnek nagyon örülne, azzal már boldog lenne.