Olimpia 2021 – Friss hírek

Sokáig vezetett, végül döntetlennel kezdett a női pólócsapat az olimpián

Kovács Tamás/MTI

A magyar vízilabda-válogatott 10-10-es döntetlent játszott az orosz olimpiai csapattal a tokiói ötkarikás játékok első csoportmeccsén.

Idegesen kezdtek a csapatok, hosszasan nem tört meg a gólcsend, ráadásul amikor végre megjött az első találat, azt sem mi szereztük. Ez viszont nem törte meg a csapatot, sőt egy gyors akcióval Keszthelyi Rita rögtön egalizált, majd Leimeter Dóra góljával előnybe is kerültünk, amit némi idegeskedés után tartott a magyar válogatott. A második negyedre megnyugodtak a mieink és remek védekezés mellé megjöttek a jó lövések is, félidőben 7-4-re elléptek a magyarok.

Kovács Tamás / MTI Parkes Rebecca (b), a magyar válogatott és Veronika Vahitova, az Orosz Olimpiai Csapat játékosa a női vízilabdatornája első fordulójában játszott mérkőzésen a tokiói Tacumi Vízilabdaközpontban

Nagyszünetben viszont rendezte sorait az orosz csapat, 3-1-re megnyerték a harmadik negyedet, amivel ismét szorossá vált a találkozó és megalapozta a feszült hangulatú befejező játékrészt. Jekatyerina Prokofjeva és Jevgenyija Ivanova húzta magával az oroszokat, a magyar csapat szigorú védekezése is meg-megingott és hiába lassítottuk a játékot a támadóidő teljes kihasználásával, hat másodperccel a vége előtt egyenlített az ellenfelünk. Időt kért Bíró Attila, sikerült is megjátszani Garda Krisztinát, akit viszont megráncigáltak hátulról, ám a játékvezetőket ez nem hatotta meg és lefújták a meccset.

Bánkódni azonban nem kell, erős csapat ellen 1-1 után végig vezetett a magyar csapat.

Végeredmény – Női vízilabda, B csoport, 1. forduló

Magyarország–Orosz csapat 10–10 (2–1, 5–3, 1–3, 2–3)
gólszerzők: Szilágyi, Leimeter 2-2, Keszthelyi, Garda, Parkes, Illés, Szücs, Gyöngyössy 1-1, illetve Prokofjeva 4, Ivanova 2, Karimova, Timofejeva, Vahitova, Glizina 1-1
ötméteres: 1/1, illetve 1/1
gól/emberelőny: 3/8, illetve 7/13