A következő élő közvetítés része Hosszú visszalépett a 200 pillangótól, kizárták a 4x200-as gyorsváltónkat – keddi hírfolyam

El se akarta hinni a 17 éves úszólány, hogy olimpiai aranyat nyert

Michael Kappeler/picture alliance via Getty Images

Bombameglepetésként a mindössze 17 éves Lydia Jacoby nyerte a női százméteres mellúszás döntőjét a tokiói olimpia keddi versenynapján.

Jacobynak a honfitársát, Lilly Kinget és a dél-afrikai Tatjana Schoenmakert kellett elsősorban megvernie. Különösen King számított favoritnak a futamban, mivel a riói olimpián is ő nyert. Az első 50 méteren élen is állt, a másodiknál viszont feljöttek a riválisok. Alaszka első olimpiai bajnoka pedig akkorát ment, hogy mindenkinél gyorsabban nyúlt be a célba, de csak ezután jött rá, hogy nyert. A tátott szájú tinédzserhez Lilly King úszott oda, hogy gratuláljon neki és tudatosítsa benne, hogy megcsinálta.

A futam utáni interjúban elmondta egyébként Jacoby, hogy nagyon rástresszelt a döntőre, úgyhogy elhatározta, hogy csak jól akarja inkább érezni magát a fináléban. Arra viszont nem számított, hogy ez ilyen jól sikerül majd neki. A bronzérmes King egyébként nagyon kedves volt hozzá, átölelte és azt mondta, büszke csapattársa a fiatal lánynak.