A következő élő közvetítés része Hosszú visszalépett a 200 pillangótól, kizárták a 4x200-as gyorsváltónkat – keddi hírfolyam

Egy félidő szoros csata után végül bedarálta Japánt a pólóválogatott

Javított az olimpiát váratlan vereséggel kezdő magyar férfi vízilabda-válogatott: Märcz Tamás csapata kedden a házigazda Japánt verte 16-11-re. A csoportban korábban az Egyesült Államok a várakozásoknak megfelelően kiütötte Dél-Afrikát, míg az olaszok és a görögök nem bírtak egymással (6-6). Magyarország legközelebb Dél-Afrikával játszik, csütörtökön.

Váratlan vereséggel nyitottak pólósaink
A magyar férfi vízilabda-válogatott 10-9-re kikapott Görögországtól első csoportmérkőzésén a tokiói olimpián

Japánnal már 1932-ben is találkoztunk az olimpián, akkor 18-0-ra nyertünk, illetve Rióban 17-7-re győztük le őket.

A mostani meccsen Hárai Balázs 19 másodperc után szerezte meg a vezetést, de Inaba egalizált. Öt perc játékidő után is 1-1-et mutatott az eredményjelző, mígnem a 2 perc 37 másodperccel a vége előtt a kimozduló Tanamura kapust messziről átejttette Zalánki Gergő. Gyors gólváltások után alakult ki a negyed végére a szűk, 4-3-as vezetésünk. Japán kifejezetten bátran játszott a nyitó nyolc percben, tizenegy lövéssel próbálkozott, szemben a nyolc magyar kísérlettel.

A második negyedben 6-5-ig egyenlítgettek a japánok, majd kicsit keményebben, fegyelmezettebben kezdett el védekezni a magyar csapat és Erdélyi Balázs szerzett a meccsen először két gólos vezetést (7-5). Az előnyt azonban nem tudta növelni válogatottunk, sőt, Takata, majd Okawa révén jött az egyenlítés, (7-7) miután még Manhercz Krisztián büntetőjét is kivédte Tanamura. Újabb büntetőt kaptunk, Vámos Márton pedig nem hibázott, de másodpercekkel a félidő előtt Yosida megint szépített.

Märcz próbálta feltüzelni csapatát, ez pedig sikerült, a harmadik harmad eleje a magyar csapaté volt, amely háromgólos előnyt dolgozott ki, ám Inaba bombagólja, majd egy sakk-mattra kijátszott fórt követően ismét közel került az ellenfél. Egy újabb előny, majd Hárai kapunak háttal dobott felső sarkos találata után 13-10-ről mehettünk neki a záró játékrésznek, amelyben Zalánki növelte tovább az előnyt.

Japán elfáradt a végére, így végül megvan a magyar csapat első győzelme Tokióban, 16-11 lett a vége.