A következő élő közvetítés része A férfi kardcsapat után a cselgáncsozó Tóth Krisztián is bronzérmes – élő hírfolyam az olimpiáról

Óriási bravúr: az utolsó negyedben fordítva győztek női pólósaink az USA ellen

Al Bello / Getty Images

Parkes góljával 8-7-re jött fel női vízilabda-válogatuttnk a negyedik negyed elején az Egyesült Államok ellen, Vályi Vanda találatával pedig az egyenlítés is összejött a végső győzelemre leginkább esélyes amerikaiak ellen. Továbbra is hősiesen védekezett a magyar csapat, de két és fél perccel a vége előtt Seidemann betalált, Keszthelyi-Nagy Rita azonban ismét egyenlített (9-9), majd az utolsó percben pedig ismét Parkes Rebecca centerezett, és hanyatt vetődve dobott harmadik góljával válogatottunk átvette a vezetést.

Az amerikaiak az időkérésük után nem tudtak gólt szerezni, Magyari Alda védett, így a magyar válogatott 10-9-re legyőzta a világ legjobbjaként elkönyvelt Egyesült Államokat.