A következő élő közvetítés része Milák Európa-csúccsal ezüstérmes 100 pillangón, a férfi pólósok győztek az Egyesült Államok ellen – élő hírfolyam

Dressel a Milák elleni döntőről: Ez volt a legjobb 100 pillangó, amit valaha rendeztek

Jonathan NACKSTRAND / AFP

Caeleb Dressel aranyérmet, Milák Kristóf ezüstöt nyert a 100 méteres pillangóúszás olimpiai döntőjében.

Mi pedig egy nagyon érdekes és izgalmas rivalizálást.

Az amerikainak ugyanis világcsúcs kellett a sikerhez (49.45), amihez nagyban hozzájárult Milák óriási hajrája: fél másodperccel javította meg egyéni legjobbját. A 200 pillangó győztese azt mondta, most már elhiszi magáról, hogy elkaphatja Dresselt ezen a távon, csak még jobban rá kell készülnie erre a számra.

Ahogy az uszodában és otthon is mindenki lelkesedett ezen az óriási csata láttán, úgy érezhető, hogy a két úszót is tűzbe hozta, hogy gyakorlatilag csak centiméterek döntöttek kettejük között. Az amerikai győztes is lelkesen beszélt a döntőről, ahogy az az MTI cikkéből kiderül.

Micsoda verseny volt! Nem volt még időm visszanézni, de ez volt a legjobb, leggyorsabb 100 pillangó, amit valaha rendeztek

– mondta Dressel, majd elárulta, hogy a mostani olimpián ismerte meg kicsit jobban magyar ellenfelét, akit „jó srácnak” nevezett.

„Hihetetlen, hogy 49.6-os időt úszott, és még biztosan fog fejlődni. Elképesztően szép verseny volt, és hát lesz még ilyen közöttünk. Mindketten azon leszünk, hogy legyőzzük egymást, egymás mellett tudunk fejlődni” – vélekedett Dressel, aki szombaton a délelőtti programban még az 50 gyors elődöntőjében és a 4×100-as mixváltó döntőjében is medencébe ugrott.