A következő élő közvetítés része Milák Európa-csúccsal ezüstérmes 100 pillangón, a férfi pólósok győztek az Egyesült Államok ellen – élő hírfolyam

Nagy Viktor extrája is kellett az Egyesült Államok legyőzéséhez

Bár Mezei gyors góljával indult a találkozó, az elején nem úgy ment a magyar férfi vízilabda válogatottnak ahogy szerették volna – kifejezetten döcögve indult az Egyesült államok elleni csoportmérkőzés. Szoros meccsen 2-1-es első negyed után 5-4-re vezettünk a félidőben úgy, hogy az első három emberelőnyös helyzeteünket kihagytuk. Szerencsére az amerikaiak is négyből négyszer hibáztak.

A harmadik negyedben megrázta magát a csapat és bő tíz percre lehúztuk a redőnyt. A három nullára nyertük ezt az etapot, sőt, a záró felvonás is Varga Dénes góljával indult, így öt gólosra nőtt az előnyünk (9-4) annak ellenére, hogy ekkor már majdnem kétszer annyi emberelőnyös helyzetet kaptak az amerikai, mint mi.

A magyar válogatott kicsit tán túlzottan megnyugodott a hatalmas előnytől, mert megtorpantunk, amit a TEAM USA köszönt szépen – zsinórban három találatot szerezve újra meccsbe került (7-9). Eztán azonban újra megrázta magát a magyar csapat és végül Hosnyánszky dudaszós góljával 11-8-ra zártuk le a meccset. Ha valakit ki kell emelnünk, úgy Nagy Viktor teljesítményét említhetjük, aki hatvan százalék feletti védésmutatóval zárt.

Märcz  Tamás szövetségi kapitánynak tetszett az az elszántság, ahogy játszottunk.

Formában és mentálisan is lépkedünk előre. Talán ennek láttuk a mai visszajelzését. Egyesült Államok fizikailag nagyon erős, harcosan kellett játszani. Azt is meg kell szokni, hogy kicsit többet fújtak arra az oldalra, mint nekünk. A mi emberelőnyös helyzeteinkben azonban még mindig nem voltak pontosak a labdajáratásaink, a következő pihenő napokban erre fogunk koncentrálni, hogy 50 százalékos előnymutató fölé kerüljünk

– értékelt a kapitány. Hát igen, a 13-ból 4 értékesített előny (31 százalékos hatékonyság) kevés lesz, bárki is jön majd szembe az egyenes kieséses szakaszban.

Hétfőn magyar idő szerint hajnali 4 órakor az Olaszország elleni rangadóval zárjuk a csoportkört. A magyar vízilabdázók továbbjutás nem kérdéses. Az azonban igen, végül hányadik helyen zár a csoportjában és augusztus 4-én kivel találkozik a középdöntőben. Ugyanis azon az egy meccsen dől majd el, éremért játszhat a csapat, vagy az 5-8. hely valamelyikéért.