A következő élő közvetítés része Milák Európa-csúccsal ezüstérmes 100 pillangón, a férfi pólósok győztek az Egyesült Államok ellen – élő hírfolyam

Vasárnap történelmet írhat az úszás női Terminátora

Odd ANDERSEN / AFP

Vasárnap történelmi tettet vihet véghez Emma McKeon, az ausztrálok klasszis úszója, aki két újabb éremmel már hétnél járna Tokióban – ilyen bravúrra (mármint egy adott játékokon hét éremre) eddig egy női sportoló volt képes, a szovjet tornász, Marija Gorohovszkaja, még 1952-ben, Helsinkiben.

A 27 éves ausztrál már Rióban is remekelt, ahol a 4×100-as gyorsváltóval aranyat, a 4×200-as gyors- és a 4×100-as vegyes váltóval ezüstöt, míg 200 gyorson egyéniben bronzot szerzett.

François-Xavier MARIT / AFP

Tokióban eddig öt érme van: a 4×100-as gyorsváltó címvédése mellett egyéniben 100 gyorson is a legjobb lett, míg 100 pillangón, a 4×200-as gyorsváltóval, illetve szombaton a 4×100-as mixed vegyes váltóval a harmadik helyen végzett.

Utóbbival beállította az ausztrál csúcsot, hiszen Ian Thorpe és Leisel Jones tudott csak korábban kilenc olimpiai érmet szerezni.

A vasárnapi 50 gyors döntőjébe a legjobb idővel került be, így ott esélyes a dobogóra, kérdés, hogy a 4×100-as vegyes váltóban számolnak-e vele, az elődöntőben Ausztrália nélküle, az Emily Seebohm, Chelsea Hodges, Brianna Throssell, Mollie O’Callaghan összeállításban nyerte a futamát.

Ha csak egy érmet nyerne, akkor is rekorder lenne a sportágon belül: eddig csak a keletnémet Kristin Otto (1988) és az amerikai Natalie Coughlin (2008) volt képes arra, hogy egy olimpián hat úszóéremmel gazdagodjon.

Azt hiszem, az elmúlt évek történései sokat változtattak a gondolkodásmódomon. Nagy változások történtek, sokat dolgoztam a pszichológusommal, de a legnagyobb dolog mégiscsak az edzőm, Michael Bohl. Korábban dolgozott néhány hihetetlen sportolóval, és ha ő bízik bennem, hülye lennék, ha nem tenném ugyanezt