A következő élő közvetítés része Siklósi Gergely ezüstérmes párbajtőrben, kikaptak a kézisek

Hosszú Katinka: Most nem fér bele a kesergés

Odd ANDERSEN / AFP

Jól láthatóan megviseli az úszókat, hogy a tokiói olimpián a délelőtti programban szerepelnek a döntők, a vasárnapi helyosztók többsége ugyanis lassabb volt a megszokottnál. Így volt ez a női 400 méteres vegyesúszás döntőjében is, ahol Hosszú Katinkának nem sikerült a címvédés: a világcsúcstartó ugyan sokáig az érmekért csatázott, 370 méternél azonban elfogyott az ereje, végül 4:35.98-as idővel az ötödikként ért célba.

Ugyanebben a számban a 17 éves Mihályvári-Farkas Viktória a hatodik lett.

„Még fáj mindenem a tejsavtól, nem tudom visszaidézni a versenyt, hogy mi volt jó vagy rossz. Azt tudom, hogy ma ez volt a maximum. Tegnap éreztem, hogy lehet ebben még két-három másodperc, de ma ez nem ment. Ez nem reggel kérdése, mindenkinek reggel van.

Még van három szám, most nem fér bele a kesergés, azokra kell összeszednem magam

– idézi Hosszú Katinkát a Magyar Úszó Szövetség közleménye. A 32 éves, háromszoros olimpiai bajnok Hosszú 200 vegyesre, 200 hátra és 200 pillangóra nevezett még Tokióban.

A férfi 400 vegyes döntőjében ötödik Verrasztó Dávid, valamint Mihályvári-Farkas értékelését itt olvashatják: