Olimpia 2021 – Friss hírek

Milák Kristóf olimpiai rekordot döntött, bronzot nyert Tóth Krisztián és a férfi kardcsapat – ez történt az olimpia ötödik napján

Xavier Laine/Getty Images

Szenzációs szerdai versenynapot zártak a magyarok a tokiói olimpián, amely során három éremnek is örülhettünk. A legfényesebben egyértelműen Milák Kristóf aranyérme csillog, a 21 éves úszócsillag olimpiai rekorddal nyerte a 200 pillangó döntőjét. Michael Phelps rekordját legyőzve 1:51.25-tel ért célba, a legyőzött amerikai úszólegenda maga is gratulált ehhez Miláknak. A finálé másik magyarja, Kenderesi Tamás 1:54.52-es idővel negyedik helyen zárt.

Nézze meg, hogyan verte el a 200 pillangó mezőnyét Milák Kristóf!
A második százon már nem volt kérdés, hogy övé lesz az arany.

Hosszú Katinkának viszont sajnos nem sok babér termett a 200 vegyes női döntőjében. A háromszoros olimpiai bajnok egyéni legjobbjától hat másodperccel elmaradt, végül hetedik helyen zárt.

Szintén egyéni érmet nyert Tóth Krisztián cselgáncsozó is a 90 kilogrammos mezőnyben. A magyar dzsúdós két nyert meccs után kapott ki a negyeddöntőben, de vigaszágon egészen a bronzmeccsig menetelt. Ott aztán kétszer is megintették az orosz Mihail Igolnyikov ellen, de hihetetlen elszántsággal ment tovább a magyar dzsúdós és vazarival megnyerte az összecsapást. Igolnyikovval ellentétben a könnyeivel már nem bírt, az olimpia egyik legmeghatóbb jelenete volt, ahogy az érméről nyilatkozott.

Bronzérmet nyert a férfi kardcsapat is, amely ragyogóan vívott egész nap, ám egy végletekig kiélezett olaszok elleni csatában 45-43-ra kikapott az elődöntőben. Nem esett azonban össze a Szilágyi ÁronGémesi CsanádSzatmári András és Decsi Tamás alkotta négyes, a németek elleni bronzmérkőzésen óriási előnyt alakított ki. Az utolsó asszóban Szilágyinak viszont nem ment jól a vívás Max Hartung ellen, azonban végül 45-40-re így is behúzta a harmadik helyet a magyar csapatnak.