Japánban a dzsúdó nemzeti sport, ahogy egy magyar kolléga találóan megjegyezte, az az ő vízilabdájuk. Mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy az egyik boltba belépve beszélgetni kezdtünk az egyik eladóval, aki érdeklődött, honnan jöttem, majd utána arról, hogyan állnak a magyarok. Épp azt ecseteltem neki, hogy ha eddig még nem látta Milák Kristófot úszni, mindenképp keressen rá, mert még úgy is képes olimpiai csúccsal megnyerni a 200 pillangó döntőjét, hogy kis híján lekéste a versenyt.
Karakas számára elég rövidre sikerült a tokiói kaland, a magyar cselgáncsozó ugyanis már az első mérkőzését elveszítette a nők 57 kilogrammos mezőnyében.
Nem erre számítottam, kell egy kis idő, hogy feldolgozzam a történeteket
– mondta a kiesése után a Nemzeti Sportnak, hozzátéve, hogy úgy érezte, mindent megtett a felkészülés során és semmi előjele nem volt annak, hogy ilyen korán befejezi. A világbajnoki bronzérmes, tavaly Európa-bajnoki címet nyert, 31 éves dzsúdósnak ez a mostani volt a harmadik olimpiája:
- Londonban az ötödik lett (vigaszágról a bronzmérkőzésig jutott),
- Rióban pedig a hetedik.
A magyar cselgáncsozók egy érmet már biztosan magukkal visznek Tokióból, Tóth Krisztián a 90 kilogrammos mezőnyben ért oda a dobogóra. Óriási utat tett meg a sportoló, aki 2016-ban még arról beszélt, hogy agyonnyomja az olimpia terhe, most viszont saját bevallása szerint is olyan felszabadultan tudott dzsúdózni, amire talán még nem is volt példa pályafutása során.