A következő élő közvetítés része Márton Anita nem jutott döntőbe, szenvedtek a pólósok – az olimpia 7. napjának hírei egy helyen

Hatalmasat bukott, hordágyon vitték le a címvédőt

Jeff PACHOUD / AFP

A férfiaknál a holland Niek Kimmann, a nőknél a brit Bethany Shriever győzött a kerékpárosok BMX szakágában a tokiói olimpián.

A japán fővárost elérő esőzés miatt a BMX pénteki programját csúsztatni kellett, mivel a pálya vizes volt, helyenként nagy tócsák álltak.

A férfiaknál az elődöntő utolsó futamában bukott a címvédő amerikai Connor Fields, akit hordágyon vittek le a pályáról és nem tudta vállalni a szereplést a fináléban. A hírek szerint nem szenvedett gerincsérülést, csupán agyrázkódást.

Francois Nel / Getty Images

A 495 méter hosszú pálya első kanyarjában élre állt a 2015-ben világbajnok Niek Kimmann, aki végül egy tizedmásodperccel előzte meg a brit Kye Whyte-ot. Az utolsó kanyarban a harmadik helyen haladó francia Joris Daudet bukott, így a bronzot – akárcsak öt éve Rióban – a kolumbiai Carlos Alberto Ramírez Yepes szerezte meg.

A nőknél már az első kanyarban kialakult a dobogósok sorrendje, végül a mindhárom elődöntős futamát élen záró Bethany Shriever kilenc századmásodperccel megelőzte a nagyot hajrázó, kétszeres címvédő kolumbiai Mariana Pajónt, aki 29 esztendősen nyerte harmadik ötkarikás érmét. A harmadik helyen a holland Merel Smulders ért célba.