Élő Olimpia 2021 – Friss hírek

Márton Anita nem jutott döntőbe, szenvedtek a pólósok – az olimpia 7. napjának hírei egy helyen

Czeglédi Zsolt / MTI
Czeglédi Zsolt / MTI
  • Úszásban történelmi versenynapunk volt, hiszen Cseh László utoljára ugrott medencébe. A 200 vegyes döntőjében második helyen fordult féltávnál, a mellúszásánál viszont visszacsúszott a hetedik helyig, ez lett a végső helyezése is. Telegdy Ádám 200 háton ötödik helyen zárt, míg a 100 pillangó elődöntőjéből Milák Kristóf továbbjutott, ráadásul olimpiai csúcsot úszott (50.31), amit aztán három perccel később Caeleb Dressel megjavított 49.71-re. Sajnos Szabó Szebasztián nem jutott fináléba. Tizedik időt úszta, így szintén lemaradt a női 200 hát döntőjéről Burián Katalin. Lobanovszkij Maxim 50 méter, Gyurta Gergely és Kalmár Ákos 1500 méter gyorson szerepelt, de egyikük sem jutott tovább, ahogyan a Bohus Richárd, Takács Tamás, Kós Hubert, Holoda Péter összeállítású 4×100 méteres vegyesváltó sem, amely tizenharmadikként zárt.
  • Időrendben Pétervári-Molnár Bendegúz B döntője nyitotta a napot, egypárevezősünk negyedik helyen ért célba a futamában, amivel tizedik helyen zárt.
  • Az olimpia pénteki napján megkezdték szereplésüket az atléták is. A női súlylökés selejtezőjében  Márton Anita nem jutott döntőbe, végül csak a 21. lett. Koroknai Máté 400 gáton indult és egyéni csúcsától mindössze egy tizeddel elmaradva, 49.80 mp alatt ért célba, ezzel a második legjobb kieső lett, a 26. helyen végzett. Bartha-Kéri Biankát a 800 méteres síkfutás selejtezőjében egy kis lökdösődés megakadályozta az előretörésben, végül egy ír futót megelőzve, hatodikként ért célba 2:02.82 perccel és kiesett.
  • Vitorlázóink közül Érdi Mária és Vadnai Benjámin is befejezte a tokiói versenyt. Előbbi Laser Radialban a 13., utóbbi Laser Standardban a 18. helyen zárt.
  • A sportlövő Major Veronika a pénteki rapid részben javított, de így is kiesett, mivel 35. helyen végzett a női sportpisztolyosok között.
  • A női pólócsapatunk Japánnal mérkőzött, és ha nehezen is, de nyert 17-13-ra, így már negyeddöntős.

Nem tudnak hibázni a dán kézisek

A címvédő és világbajnok Dánia 34-28-ra legyőzte Portugáliát a tokiói olimpia férfi kézilabdatornáján, a csoportkör negyedik fordulójában.

A franciák mellett már csak a dánok rendelkeznek százszázalékos mutatóval. Az első három csoportmeccsét megnyerő svéd válogatott meglepetésre öt góllal kikapott Egyiptomtól. A Szeged és a Budakalász korábbi játékosa, Roberto García Parrondo által irányított észak-afrikaiaknál a Telekom Veszprém jobbátlövője, Omar Jahja ötször talált be.

Eredmények, férfi kézilabda, csoportkör, 4. forduló:

A csoport:
Németország – Norvégia 28-23 (14-11)
Brazília – Argentína 25-23 (14-7)
Franciaország – Spanyolország 36-31 (18-12)

 

Az állás: 1. (és negyeddöntős) Franciaország 8 pont, 2. (és negyeddöntős) Spanyolország 6, 3. Németország 4 (117-106), 4. Norvégia 4 (104-103), 5. Brazília 2, 6. Argentína 0

 

B csoport:
Egyiptom – Svédország 27-22 (13-9)
Dánia – Portugália 34-28 (20-19)
Bahrein – Japán 32-30 (16-17)

 

Az állás: 1. (és negyeddöntős) Dánia 8 pont, 2. (és negyeddöntős) Egyiptom 6 (124-114), 3. (és negyeddöntős) Svédország 6 (111-112), 4. Bahrein 2 (109-119), 5. Portugália 2 (113-125), 6. Japán 0

 

A csoportok első négy helyezettje jut a negyeddöntőbe.

A világbajnok elbúcsúztatta az Európa-bajnokot női labdarúgásban

A világbajnok Egyesült Államok válogatottja tizenegyespárbajban legyőzte az Európa-bajnok holland csapatot a tokiói olimpia női labdarúgótornájának pénteki negyeddöntőjében.

A rendes játékidő 2-2-es döntetlennel zárult, a 81. percben a holland Lieke Martens büntetőt hibázott. Világbajnoki ezüstérmes csapatának mindkét gólját Vivianne Miedema szerezte, ezzel ő lett az első női labdarúgó, aki egy olimpián eljutott tíz találatig. A férfiak között Bene Ferenc a csúcstartó, aki 12 gólig jutott az 1964-es tokiói ötkarikás játékokon.

A hosszabbításban nem született újabb találat, ezért tizenegyespárbaj döntött a továbbjutásról. A hollandoktól Miedema és Aniek Nouwen is rontott, így az amerikaiak 4-2-re nyertek.

Az öt évvel ezelőtti olimpián harmadik helyezett Kanada ugyancsak tizenegyespárbajban búcsúztatta Brazíliát, a Rio de Janeiróban ezüstérmes Svédország pedig a házigazda Japán legyőzésével jutott elődöntőbe.

eredmények, női labdarúgás, negyeddöntő:

Kanada – Brazília 0-0, tizenegyesekkel: 4-3
Ausztrália – Nagy-Britannia 4-3 (1-0, 2-2, 3-2) – hosszabbítás után
Svédország – Japán 3-1 (1-1)
Egyesült Államok – Hollandia 2-2 (2-1, 2-2, 2-2), tizenegyesekkel: 4-2

 

Az elődöntő programja:
hétfő:
Egyesült Államok – Kanada, Kasima 10.00 (magyar idő szerint)
Ausztrália – Svédország, Jokohama 13.00

Djokovic nem lesz olimpiai bajnok

Bár jó esélye van arra, hogy minden idők legeredményesebb férfi teniszezője legyen, az olimpiai bajnoki cím Tokióban sem jön össze Novak Djokovicnak, a szerb teniszező ugyanis az egyesben a német Alexander Zverevtől elszenvedett pénteki vereség után a vegyes párosok elődöntőjében is kikapott Nina Stojanovic oldalán az orosz Jelena Vesznyina, Aszlan Karacev duótól. A másik ágon az ugyancsak orosz Anasztaszija Pavljucsenkova, Andrej Rubljov kettős döntő rövidítésben győzte az ausztrál Ashleigh Barty, John Peers párost.

Djokovic az idén eddig mindhárom Grand Slam-versenyt megnyerte egyesben, és már mindenki arról beszélt, hogy meglehet neki a Golden Slam – mind a négy nagy trófea és az olimpiai bajnoki cím egy éven belül –, amit eddig a férfiaknál senki, a nőknél pedig csak Steffi Graf ért el 1988-ban. Ez azonban biztosan nem sikerül, a naptári grand slam azonban még összejöhet, ha a világelső győz a US Openen – 1969 óta erre sem volt senki képes a férfi mezőnyben, akkor az ausztrál Rod Laver. Ezzel a megnyert GS-trófeák számát tekintve megelőzné Roger Federert és Rafael Nadalt is, akik hozzá hasonlóan húsz címnél tartanak.

Az olimpiai aranyérem viszont (amit riválisai közül Nadal egyesben és párosban, Federer párosban szerzett meg) a jelek szerint kimarad a pályafutásából, bár mivel 34 évesen is uralja a mezőnyt, nem kizárt, hogy a párizsi olimpián is ott legyen még. Djokovic 2008-ban Pekingben egyesben bronzérmes volt, ez most is megtörténhet még vele mind egyesben, mind vegyes párosban.

Tenisz, vegyes páros elődöntő:

Jelena Vesznyina, Aszlan Karacev (orosz)-Novak Djokovic, Nina Stojanovic (szerb) 7:6 (7-4), 7:5

Anasztaszija Pavljucsenkova, Andrej Rubljov (orosz, 4.)-Ashleigh Barty, John Peers (ausztrál) 5:7, 6:4, 13-11 – döntő rövidítés

Mi ez a furcsa hang Tokióban?

A japán fővárosban az utcán sétálgatva – persze az újságíróknak csak a kijelölt helyeken – egy furcsa, talán leginkább az elektromos fezsültséghez hasonlító hangra lehet felfigyelni. Eleinte nem tudtam ezt mire vélni, mígnem láttam egy apukát és a fiát, ahogyan egy nagy hálóval próbálnak valamit leszedni az egyik fáról. Sikerrel jártak, a hálóban pedig egy hatalmas kabóca volt, amit errefelé higurasinak hívnak, vagy, ahogy a Wikipédia megjegyzi, kanakanának, ami a hangra utal. Ez a hang a levegő hőmérsékletével változik, a hím példányok pedig erőteljesebben tudják előadni.

Így néz ki és hallatszódik élőben, el lehet képzelni, milyen amikor több is tele van velük.

Gyurta és Kalmár is befejezte 1500 gyorson

Nem jutottak döntőbe a magyarok 1500 méter gyorson: Gyurta Gergely a 15., Kalmár Ákos a 22. helyen zárt a leghosszabb medencés számban.

Gyurta 15:01.85, Kalmár 15:17.02 perccel ért célba, mindketten messze elmaradtak egyéni legjobbjuktól.

„Nagyon jól éreztem magam. Amióta kint vagyunk Japánban, minden fantasztikus. Ez a legjobb olimpia, még akkor is, ha maszkot kell hordani és nincsenek nézők. Végre nem stresszeltem. Elégedett is vagyok, mert a májusi, budapesti Európa-bajnoksághoz képest nagyot javítottam” – fogalmazott Gyurta.

A jövőjével kapcsolatban annyit mondott, hogy a decemberi rövid pályás Eb-n még indul, onnantól viszont minden bónusz.

„Ahogy 800-on, úgy most 1500 méteren sem volt jó az utazósebesség, de ezúttal még jól sem esett az úszás. Egy ideig jól ment, aztán elfáradtam. Ilyen időt máskor edzésből is tudok.

Nem tartom magam rossz úszónak, de úgy néz ki, pocsék versenyző, azaz csak edzésmenő vagyok

– értékelt keserűen Kalmár, aki 800 méteren is 22. lett.

Újabb sérülés és csere a női kézilabda-válogatottban

Janurik Kinga helyére Szikora Melinda került be a magyar női kézilabda-válogatott keretébe a tokiói olimpián.

A játékok honlapja szerint a Ferencváros kapusát sérülés miatt kellett lecserélni, írta az MTI.

A magyar együttes a csoportkörben a francia, a brazil, majd a címvédő orosz válogatottól is kikapott.

A Siófokról idén nyáron a német Bietigheim csapatához igazolt Szikora szombaton a világbajnoki ezüstérmes spanyolok ellen mutatkozhat be az olimpián.

A magyar válogatott keretében ez a második csere a japán fővárosban: az első csoportmeccs után az irányító Kovacsics Anikót a beálló Helembai Fanny váltotta.

Ilyen sem volt még a vívótörténelemben

A japánok nyerték a férfi párbajtőrvívók pénteki csapatversenyét a tokiói olimpián, írta az MTI.

A nyolcaddöntőből indult, így a mezőnyben egyedüliként négy asszót vívott ázsiai együttes a negyeddöntőben a címvédő, első kiemelt franciákat győzte le, majd a koreaiak ellen vívta ki a döntőbe jutást.

Itt a fináléba ugyancsak meglepetésre bekerült, hetedikként rangsorolt oroszokkal találkoztak és végig vezetve diadalmaskodtak.

A japánok történetük első olimpiai aranyérmét nyerték vívásban, korábban kétszer, 2012-ben Londonban a férfi tőr csapatversenyben, valamint 2008-ban Pekingben, Ota Juki révén a férfi tőr egyéni küzdelmeiben végeztek a második helyen.

Ez volt a japán küldöttség 17. aranyérme, ami már jobb, mint az eddigi rekordot jelentő, 1964-es, ugyancsak Tokióban szerzett 16 első helyük.

A bronzérmet a dél-koreaiak szerezték meg, akik nagy csatában győzték le a kínaiakat. A címvédő franciák végül ötödikek lettek, míg az öt éve ezüstérmes olaszokat az oroszok győzték le a legjobb nyolc között.

A Rióban harmadik magyarok nem szereztek kvótát a párbajtőrözők csapatversenyére.

Férfi párbajtőr, csapat

1. Japán (Kano Koki, Minobe Kazujaszu, Jamada Maszaru, Ujama Szatoru)
2. Orosz Olimpiai Bizottság (Szergej Bida, Szergej Hodosz, Pavel Szuhov, Nyikita Glazkov)
3. Dél-Korea (Kvon Jung Dzsun, Ma Sze Kon, Park Szang Jung, Szong Dzse Ho)

Női pólókapitány: Kis szódával elment

A magyar válogatott harmadik csoportmeccsén a vártnál nehezebben ugyan, de 17-13-ra nyert a házigazda japánok ellen a tokiói olimpia női vízilabdatornáján

Örülhetünk a győzelemnek, kis szódával elment

– nyilatkozta Bíró Attila szövetségi kapitány az MTI-nek.

Kapcsolódó
Kínkeserves pólógyőzelem a csoport leggyengébbje ellen
Japán 10-10-ig tartotta magát a magyar női válogatott ellen.

„Voltak periódusok, amikor nehézségeink adódtak, néhány játékvezetői ítélet pedig nem könnyítette meg a helyzetünket, de ehhez hozzá vagyunk szokva.”

A szakvezető hozzátette, az utolsó másfél negyedben megmutatkozott egy-két játékos karaktere, és a csapat keményebben beleállt a mérkőzésbe.

A következő, kínaiak elleni találkozóról Bíró azt mondta, azon nagyjából hasonló teljesítményt kell nyújtania az együttesnek, mint az Egyesült Államokkal szemben egygólos különbséggel megnyert meccsen.

„Nagyon nehéz lesz, mert a kínaiak egy fizikális, erővízilabdát játszanak” – fogalmazott a kapitány.

A hatgólos Parkes Rebecca úgy értékelt, csapattársai nagyszerű labdákat adtak neki és jól olvasták a mozgását.

„A következő mérkőzéseken védekezésben többet kell nyújtanunk, de mindannyian tudjuk, hogy képesek vagyunk ennél sokkal jobban játszani. Remélem, hogy ezzel a maival a torna számunkra legrosszabb meccsén túl is vagyunk” – nyilatkozta.

A félidőben csereként a kapuba álló Gangl Edina elárulta, előzetesen már megbeszélték, hogy Magyari Aldával felesben fognak védeni, de az csak közvetlenül az összecsapás előtt dőlt el, hogy nem ő kezd.

„Lehetséges, hogy egy picit át tudtam segíteni a lányokat a holtponton. Miután beálltam, próbáltam hangosan irányítani őket, mert úgy éreztem, hogy addig nem működött megfelelően a kommunikáció” – mondta Gangl.

Márton Anita a 21. lett

Női súlylökésben nem jutott döntőbe Márton Anita, a riói játékokon bronzérmes versenyző 17,42 méterrel kezdett, majd 17,59-re javított, a harmadik kísérlete érvénytelen volt.

Ezzel a 21. helyen végzett, a 12-es döntőhöz legalább 18,57 méter kellett volna.

A dzsúdó félistene egy bronzot azért hazavisz az olimpiáról

Bronzérmes lett a cselgáncs legnagyobb sztárja, a francia Teddy Riner a férfiak +100 kilogrammos csoportjában a tokiói olimpián. Ez volt a dzsúdó utolsó egyéni napja a játékokon. Riner véleményes ponttal kapott ki a negyeddöntőben, de a vigaszágról javíthatott, ahol ellentmondást nem tűrően, mindössze 46 másodperc alatt végzett a brazil Rafael Silvával.

A brazil elleni ippon:

A bronzmeccsen aztán Haraszava Hisajosi volt az ellenfele, a japánt aranyponttal győzte le a sportág szentélyének számító Budokanban. Rinernek a mostani a negyedik olimpiai érme, két aranya és két bronza van.

Eddigi 241 mérkőzéséből 230-at megnyert karrierje során, 2010 után közel tíz évig nem tudták legyőzni. Tavaly és idén is egy-egy veresége volt.

Ezt a súlycsoportot a cseh Lukas Krpalek nyerte meg fojtással a grúz Guram Tushishvili ellen. Érdekesség, hogy Krpalek öt éve Rióban is olimpiai bajnok volt, de akkor egy súlycsoporttal lejjebb. Riner mellett még az orosz Tamerlan Basajev lett bronzérmes.

A nőknél a +78 kilogrammosok versengtek ezen a napon. Ott hazai siker született, a japán Sone Akira győzött a kubai Idalys Ortiz ellen. Az azeri Iryna Kindzerska és a francia Romane Dicko ért még oda a dobogóra.

Kapcsolódó
Tóth Krisztián: Aki ezt egyből megcsinálja, az a klasszis, én a bajnok vagyok, aki mentem az úton
A bronzérem mellé egy motort is nyert a magát mélyről visszaküzdő cselgáncsozó.

Még hátravan a csapatverseny, de abban a magyarok nem érintettek – ez a szám most debütál az olimpián. A magyar válogatott tagjai közül Tóth Krisztián bronzérmet nyert.

Kétgólos előny az utolsó negyedre

Az amerikaiak 21 góllal (!) verték Japánt, amely a harmadik negyedben 10-10-ig tartotta magát, akkor Keszthelyi Rita és Gurisatti Gréta is betalált, így kettő ide.

Női vízilabda, B csoport

Magyarország – Japán 12-10 (3-4, 4-3, 5-3, x-x)

Óriási csalódás, Djokovic elbukta az elődöntőt

Nem sikerülhet Novak Djokovicnak az a bravúr, amit 1988-ban Steffi Graf vitt véghez eddig egyedül a világon: azaz a négy GS-trófea mellé megszerezni az olimpiai aranyérmet is.

Az idei három Grand Slam-tornát megnyerő szerb ugyanis bő két óra alatt elbukta az olimpiai tenisztorna elődöntőjét.

Djokovic az első szettet nagyon magabiztosan 6:1-re megnyerte Alexander Zverev ellen, majd a német egy 6:3-as szettel egyenlített.

A döntő játszmában aztán Zverev kétszer is brékelt, meglépett 4:0-ra és végül 6:1-gyel lezárta a mérkőzést.

Zverev ellenfele az orosz Karen Hacsanov lesz, aki két szettben verte a spanyol Pablo Carreno Bustát.

Tenisz, férfi egyes, elődöntő

A. Zverev (német, 4.) – Djokovic (szerb, 1.) 1:6, 6:3, 6:1
Hacsanov (orosz, 13.) – Carreno Busta (spanyol, 6.) 6:3, 6:3

Szilágyi tart minket meccsben

Továbbra sem találja a ritmust a magyar női vízilabda-válogatott, amely a 4-3-ra elbukott első negyed után 4-3-ra hozta a második negyedet, de a 7-7-es eredmény még mindig elég kínos Japán ellen.

A negyed négy gólja közül hármat Szilágyi Dorottya szerzett.

Női vízilabda, B csoport

Magyarország – Japán 7-7 (3-4, 4-3, x-x, x-x)

Meglepően kezdtek a magyarok

Elkezdődött a női vízilabdatorna Magyarország-Japán mérkőzése, amelynek első negyede érdekesen alakult.

Az első két meccsélt simán elbukó házigazda ugyanis 1-2 után sorozatban három gólt dobott, és végül 4-3-as előnnyel zárta az első negyedet.

Ennyi gólt az eddigi nyolc negyede során egyszer sem szerzett Japán.

„A dopping jelen van az úszásban” – nem tudja kijelenteni az amerikai úszó, hogy tiszta volt az olimpiai döntő

Az amerikai Ryan Muprhy második helyen végzett pénteken a tokiói olimpia 200 méteres hátúszószámában, melyet az orosz Jevgenyij Rilov nyert meg, míg a brit Luke Greenbank lett a harmadik – Telegdy Ádám élete legjobbjával az ötödikként ért célba. Murphy a döntő után azt mondta, nem akar senkit semmivel sem megvádolni, de nem tudja százszázalékosan biztosan kijelenteni, hogy tiszta volt a verseny.

Grigory Sysoev / Sputnik / Sputnik via AFP

„Tisztázni szeretném, hogy senkit sem vádolok semmivel, Rilov és Greenbank is nagyszerű munkát végzett, mindketten nagyon tehetséges úszók. Kiemelkedő technikájuk van.

Ugyanakkor azt gondolom, hogy a dopping jelen van az úszásban

idézi Murphyt az insidethegames.biz. Azzal folytatta, hogy beszélt a nemzetközi szövetség, a FINA ügyvezető igazgatójával, Brent Nowickival, akinek azt javasolta, hogy lehetne transzparensebb a vizes sportokat tömörítő szervezet mind pénzügyileg, mind a doppingellenőrzések terén, mire azt a választ kapta, hogy sok idő, míg meg lehet tisztítani a sportot. „Márpedig, ha ezt hallod egy sportvezetőtől, az kemény” – mondta Murphy.

Megkérdezték a korábban a 100 hátat is megnyerő Rilovot, hogy mit gondol amerikai riválisa szavairól. Ő kibújt a válasz alól, azt felelte, Murphy semmi rosszat nem mondott rá, így nem is kommentálná a dolgot.

Minden teszten részt vettem és mindent megteszek a tiszta sportért. Erre tettem fel az életemet. Úgyhogy nem tudom, mit mondhatnék erre.

Éremmel térne haza a magyar karatés

A karatés Hárspataki Gábor éremmel szeretne hazatérni a tokiói olimpiáról.

Az elsődleges célom, hogy kategóriámban benne legyek az első ötben, de igazából éremért szeretnék menni. Azon leszünk, hogy a csoportban az első kettőben végezzek, és amennyiben ez sikerül, döntőbe jussak, ha pedig már ott vagyok, elhozzak egy szép aranyérmet

– idézi a Magyar Karate Szakszövetség sajtóközleménye az MTK versenyzőjét.

Hárspataki hozzátette, nehéz dolga lesz, mert a csoportból csak az első kettő jut tovább, de úgy érzi, képes elérni a célját.

A 25 éves sportoló hathetes felkészülésen van túl és egy hét múlva lép tatamira a japán fővárosban, sportága olimpiai debütálásán.

A júniusi párizsi kvalifikációs versenyen való sikeres szereplést követően egyhetes pihenőt kapott, azután napi két edzéssel készült. A küzdelemben a 75 kilogrammos súlycsoportban induló Hárspataki Gábor előbb az állóképességét és a technikáit fejlesztette, majd a taktikai rész került terítékre edzője, Fischer Mihály irányításával.

Az elmúlt tíz napot Sepsiszentgyörgyön edzőtáborban töltötte, ahol magyar és román válogatottak segítették a felkészülését. Ekkor a végső simítások voltak terítéken, a lehetséges ellenfelekre külön is készültek.

Szerintem és az edzőm szerint is jól sikerült a felkészülés. Most három nap pihenés következik, hogy feltöltődjek, és éhes legyek a versenyzésre

– idézte az MTI az Európa Játékokon harmadik helyezett, Eb-ezüst- és bronzérmes karatést, aki edzőjével, valamint edzőpartnerével, a korábbi korosztályos világbajnok Szegedi Dömével hétfőn utazik ki Tokióba.

A karate egyike annak az öt sportágnak, amely a japán szervezők kezdeményezésére került a tokiói olimpia programjába.

A 75 kilogrammosok csoportküzdelmei jövő pénteken magyar idő szerint 10 órakor kezdődnek. A résztvevők két ötfős csoportban körmérkőzéseket vívnak egymással, majd a két-két legjobb az elődöntőben találkozik, és a győztesek vívják a döntőt.

Vadnai Benjámin a 18. helyen zárt

Vadnai Benjámin a 18. helyen végzett a Laser Standard hajóosztályban a tokiói olimpián.

A 25 éves vitorlázónak a zárónap előtt már nem volt reális esélye a legjobb tíz közé, azaz az éremfutamba kerülni, pénteken aztán előbb a 21., majd a 25. helyen hajózott át a célvonalon. Utóbbi eredményét az összesítésnél kiejtette.

Korábban Érdi Mária Laser Radialban a 13. helyen fejezte be szereplését.

Szétlövés után történelmi tripla

Szétlövéssel zárult a tokiói olimpia történelmi triplázást hozó női egyéni íjászversenye.

A pénteki fináléban a húszéves dél-koreai An Szan és a 28 esztendős orosz Jelena Oszipova találkozott. Az első szett döntetlenje után előbb Szan szerzett 3-1-es vezetést, majd Oszipova fordított 5-3-ra. A mérkőzést azonban nem tudta lezárni a végig rendkívül stabilan lövő orosz, így Szan egyenlített (5-5), írta tudósításában az MTI.

Az aranyéremről így szétlövés döntött, ebben Szan tízest lőtt, míg Oszipova nyila a mérkőzés során első ízben nem kilencest vagy tízest ért: az orosz nyolcast lőtt.

A dél-koreai győztes tökéletes versenyt zárt Tokióban: egy hete olimpiai rekordot jelentő 680 FITA körrel nyerte a rangsorolót a játékok nyitónapján, ezt követően előbb vegyes csapatban, majd női csapatban is aranyérmet ünnepelhetett.

Az egyéniben aratott sikerrel történelmi triplát hajtott végre: korábban még egy íjász sem tudott három aranyéremmel zárni egy olimpián, igaz, erre eddig nem is volt lehetőség, mivel a vegyes csapatok versenyét először a japán fővárosban rendezték meg.

Ezzel egy számmal az olimpiai íjászversenyek zárása előtt továbbra is csak dél-koreai versenyzők nyertek aranyat Tokióban.

Oszipova a női csapatverseny után második ezüstjét gyűjtötte be Tokióban.

Íjászat, nők, egyéni

Döntő:
An Szan (Dél-Korea) – Jelena Oszipova (Orosz olimpiai csapat) 6-5

 

A harmadik helyért:
Lucilla Boari (Olaszország) – Mackenzie Brown (Egyesült Államok) 7-1

Levált egy porc Márton Anna térdéről, de így is vállalja a csapatversenyt

Márton Anna vállalni tudja, hogy szerepeljen a női kardcsapatban a térdsérülése ellenére is.

A hétfői egyéni versenyen kiújuoló térdsérülése dacára a magyar kardozó beverekedte magát a legjobb négy közé, amelyben heroikus küzdelem után negyedik helyen zárt. A Nemzeti Sport pénteken számolt be róla, hogy a nagyobb a baj, mint elsőre gondolták, ugyanis leszakadt egy porc is a térdéről.

Már alig-alig érzek fájdalmat, a legjobb pedig az, hogy szinte teljes a mozgástartományom, és működnek az izmaim. A holnapi csapatverseny kulcskérdése a szempontomból az lesz, hogy jól rögzítsék a térdemet. Kaptam egy rögzítőt, így egy beton lesz a térdem körül, de ez nem számít

– mondta a magyar vívó a sportnapilapnak.

Márton Anna továbbá azt is elárulta, hogy rengeteg pozitív üzenetet kapott és korábban sosem látott mennyiségű szeretetet kapott a magyar drukkerektől az egyéni küzdelemekért.

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik