Kovács Tamás / MTI
Olimpia 2021 – Friss hírek olimpiai program

Milák megint éremre hajt, a kéziseknek ez az utolsó esélyük – ez vár ránk az olimpián szombaton

Szombaton is érdemes beállítani az ébresztőt, mivel Milák Kristóf döntőt úszik 100 pillangón. A Tokióban 200 pillangón olimpiai bajnoki címet szerző magyar klasszis a 100 pillangó elődöntőjében olimpiai csúcsot repesztett (50.31 mp), de ezt néhány perccel később az amerikai Caeleb Dressel megjavította (49.71).

Ők ketten a 2017-es budapesti vébén is összecsaptak, akkor Dressel 76 századdal gyorsabb volt magyar riválisánál.

Jó lesz odafigyelni a triatlonosok vegyes váltójára, hiszen a férfiak versenyében Bicsák Bence 7. lett, a nőknél pedig Bragmayer Zsanett a 12. helyen zárt, ennél jobb eredményt még nem értek el magyar triatlonosok az olimpián.

Az atléták közül Kozák Luca lesz érdekelt szombaton, akinek a célja 100 méter gáton, hogy egyéni csúccsal bejusson a döntőbe.

A női kézilabda-válogatott negyedik csoportmérkőzésén a spanyolokkal találkozik, Elek Gábor szövetségi kapitány – három vereséggel álló – csapatának már csak matematikai esélye van a negyeddöntőbe jutásra, de ahhoz, hogy ez megmaradjon, le kell győznie világbajnoki ezüstérmes riválisát.

A férfi vízilabdázókra ezúttal az amerikai csapat vár, Märcz Tamás együttese eddig elbukott egy rangadót, és behúzott két kötelező győzelmet.

A vitorlázóknál Finndingiben hat futam után a harmadik helyen álló Berecz Zsomborra újabb két futam vár, míg sportlövészetben Mészáros Eszter a kisöbű szabadpuska 3×40 lövéses összetett versenyében lesz érdekelt

A vívóknál a női kardcsapat a negyeddöntőben a dél-koreaiakkal kezd. A magyaroknál ott lesz az egyéniben negyedik Márton Anna, akinek levált egy porc a térdében, de így is vállalja a versenyt.

Kapcsolódó
Levált egy porc Márton Anna térdéről, de így is vállalja a csapatversenyt
Kiújuló térdsérülése ellenére is szeretné segíteni a csapatot a magyar vívó.

TELJES PROGRAM | EREDMÉNYEK | HÍREK

A magyar csapat részletes programja, a tokiói nyári olimpián, 07.31-én, szombaton:

0:00


00:30
TRIATLON – Vegyes – Csapat – Váltó – Döntő – MAGYAR VÁLTÓ

3:00


03:30
ÚSZÁS – Férfi – Egyéni – 100m pillangó – Döntő – MILÁK KRISTÓF

4:00


04:09
ATLÉTIKA – Női – Egyéni – 100m gátfutás – Selejtező – KOZÁK LUCA

04:25
VÍVÁS – Női – Csapat – Kard – Negyeddöntő – MÁRTON ANNA, PUSZTAI LIZA, KATONA RENÁTA, BATTAI SUGÁR KATINKA

5:00


05:00
SPORTLÖVÉSZET – Női – Egyéni – Sportpuska, összetett – Selejtező – MÉSZÁROS ESZTER

05:00
VITORLÁZÁS – Férfi – Egyéni – Finn – Döntő – 4. nap – BERECZ ZSOMBOR

05:45
VÍVÁS – Női – Csapat – Kard – Helyosztó – 5.-8. hely – MÁRTON ANNA, PUSZTAI LIZA, KATONA RENÁTA, BATTAI SUGÁR KATINKA

6:00


06:40
VÍVÁS – Női – Csapat – Kard – Elődöntő – MÁRTON ANNA, PUSZTAI LIZA, KATONA RENÁTA, BATTAI SUGÁR KATINKA

7:00


07:00
VÍZILABDA – Férfi – Csapat – USA-HUN – Csoportkör – FÉRFI VÍZILABDA-VÁLOGATOTT

07:30
VÍVÁS – Női – Csapat – Kard – Helyosztó – 5.-6.hely és 7.-8. hely – MÁRTON ANNA, PUSZTAI LIZA, KATONA RENÁTA, BATTAI SUGÁR KATINKA

9:00


09:00
SPORTLÖVÉSZET – Női – Egyéni – Sportpuska, összetett – Döntő – MÉSZÁROS ESZTER

11:00


11:30
VÍVÁS – Női – Csapat – Kard – Bronzmérkőzés – MÁRTON ANNA, PUSZTAI LIZA, KATONA RENÁTA, BATTAI SUGÁR KATINKA

12:00


12:30
VÍVÁS – Női – Csapat – Kard – Döntő – MÁRTON ANNA, PUSZTAI LIZA, KATONA RENÁTA, BATTAI SUGÁR KATINKA

12:30
KÉZILABDA – Női – Csapat – HUN-ESP – Csoportmérkőzés – NŐI KÉZILABDA-VÁLOGATOTT

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a 24.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.