Olimpia 2021 – Friss hírek

Milák szerezte a hatodik érmünket – ez történt, amíg aludtunk

Takumi Harada / Yomiuri / The Yomiuri Shimbun via AFP

Úszás: egy döntőben, a 100 méteres pillangóúszásban voltunk érdekeltek, de ott egyértelműen érmet remélhettünk. A 200 pillangó győztese Milák Kristóf ezúttal nem számított esélyesnek, de így is csak új világcsúccsal lehetett legyőzni. A magyar úszó ezüstje a magyar olimpiai küldöttség hatodik érme volt Tokióban.

Milák: „Egyre jobban félhet a riválisom”
Hihetetlenül boldog és elégedett a magyar úszó.

Triatlon: a Bragmayer Zsanett, Bicsák Bence, Kovács Zsófia, Tóth Tamás összeállítású csapat a 11. helyen zárta a vegyes váltó versenyszámát.

Atlétika: Kozák Luca teljesítette a feladatát, és futamharmadikként bejutott a 100 méteres gátfutás elődöntőjébe.

Vívás: bár Márton Anna sérülten is vállalta a szereplést, nem sikerült a bravúr a magyar női kardcsapatnak, amely előbb Dél-Koreától, majd Japántól is kikapott, és Kína ellen a 7. helyért lép majd pástra.

Mire számíthatunk még?

• A vívók mellett reggel játszik a férfi vízilabda-válogatott is, amely az Egyesült Államok ellen csobban vízbe.
  • Sportlövészetben tart a kisöbű szabadpuska 3×40 lövéses összetett versenyének selejtezője, de nem vállalunk nagy kockázatot, ha azt írjuk, Mészáros Eszter nem jut döntőbe.
  • 12.30-tól a női kézilabda-válogatott negyedik csoportmérkőzésén a spanyolokkal találkozik
  • A vitorlázóknál Finndingiben hat futam után a harmadik helyen álló Berecz Zsomborra újabb két futam vár.