Olimpia 2021 – Friss hírek

Későn kapott észbe a női pólócsapat – ez történt az olimpián, amíg aludtunk

Illyés Tibor / MTI

Atlétika: Nem sok sikerélmény jutott a magyar atlétáknak, akik közül egyedül Tóth Lili Anna lehet elégedett. A 22 éves futó tavaly még 9:53-as időt tudott 3000 méteres akadályfutásban, most viszont 9:30.96 perccel zárt, ami óriási egyéni csúcs. Bár a döntőbe nem került be, így is elégedetten nyilatkozott, meg is hatódott kissé.

Tóth Lili Anna: Nagyon sok mindenkiért futottam
A 22 éves futó tavaly még 9:53-at tudott 3000 méteren, most bátor futással 9:30-as időt ért el, és ez majdnem döntőt ért.

A szintén ebben a számban induló Kácser Zita az utolsó, 41. lett a selejtezőben.

A női kalapácsvetés selejtezőben Gyurátz Réka a 12. lett csoportjában, összesítésben pedig a 26. helyen végzett, így nem jutott a döntőbe.

Gyurátz Réka: Fel kéne nőnöm végre
A kalapácsvető Gyurátz Réka kiesett a selejtezőben. Három kísérletéből csak egy volt érvényes.

Távolugrásban Nguyen Anasztáziának három kísérletéből egy volt érvényes, 6,52 méteres eredménye pedig kevésnek bizonyult a fináléba jutáshoz, amelyhez ezúttal 6,60 méter is elég volt.

Vízilabda: A női válogatott utolsó csoportmeccsén Kínával találkozott, és 11-9-es vereséget szenvedett.

Az első félidő borzalmasan sikerült, rengeteg kapufát lőttünk, és mindössze kétszer sikerült betalálni, így öt gól volt a hátrány. Kína aztán hattal is vezetett, de az utolsó másfél negyedben a tornán korábban látott arcát mutatta a csapat, de két gól így is megmaradt az ázsiaiak előnyéből.