ALI ATMACA / ANADOLU AGENCY / Anadolu Agency via AFP
Olimpia 2021 – Friss hírek olimpiai program

Az egyik legizgalmasabb nap vár ránk kedden az olimpián

Az egyik legizgalmasabb nap jön a magyar küldöttség számára kedden.

A birkózó Lőrincz Tamás 2012 után ismét olimpiai döntőben birkózhat, akkor a 66 kilósok között ezüstérmes lett, és az elveszített döntő után azt mondta, soha vissza nem térő alkalom volt. Ehhez képest kilenc évvel később, immár a 77 kilósok között ismét az aranyért léphet szőnyegre, ellenfele a kirgiz Akzsol Mahmudov lesz.

Lőrincz magyar idő szerint 12.50-kor vívja a döntőjét, és addigra már tudni fogjuk, hogyan szerepeltek kajak-kenusaink az első döntős napon.

Női K1 200 méteren és K2 500-on, valamint férfi K1 1000 méteren is két-két egységünk elődöntős, és a papírforma alapján mindegyikük ott lesz a fináléban, úgyhogy lehet ez egy érmekben gazdag kedd reggel.

Ne feledkezzünk el Berecz Zsomborról sem, aki Finndingiben a második helyen jutott be a keddi, dupla szorzójú éremfutamba. A világ- és Európa-bajnok magyar vitorlázó hátránya kilenc helyezési pont a címvédő brit Giles Scott mögött, és kettővel vezet a spanyol Joan Cardona, valamint tízzel a 2020-as világbajnok új-zélandi Junior Josh előtt.

A magyar vitorlázás eddig egy olimpiai medállal büszkélkedhet, 1980-ban, Moszkvában a Detre testvérek harmadikok lettek Repülőhollandiban.

A női vízilabdások számára most kezdődik el igazából a torna, hiszen az ötcsapatos csoportból négy-négy válogatott továbbjutott. A magyarok a hollandokkal találkoznak a negyeddöntőben.

TELJES PROGRAM | EREDMÉNYEK | HÍREK

A magyar csapat részletes programja, a tokiói nyári olimpián, 08.03-án, kedden:

2:00


02:05
ATLÉTIKA – Férfi – Egyéni – 1500m síkfutás – Selejtező – SZÖGI ISTVÁN

02:20
ATLÉTIKA – Női – Egyéni – Gerelyhajítás – Selejtező – SZILÁGYI RÉKA

02:37
KAJAK-KENU – Női – Egyes – K1 200m – Elődöntő – KÁRÁSZ ANNA, LUCZ DÓRA

3:00


03:00
KAJAK-KENU – Férfi – Egyes – K1 1000m – Elődöntő – KOPASZ BÁLINT

03:08
KAJAK-KENU – Férfi – Egyes – K1 1000m – Elődöntő – VARGA ÁDÁM

03:23
KAJAK-KENU – Női – Kettes – K2 500m – Elődöntő – KOZÁK DANUTA, BODONYI DÓRA

03:23
KAJAK-KENU – Női – Kettes – K2 500m – Elődöntő – CSIPES TAMARA, MEDVECZKY ERIKA

4:00


04:00
BIRKÓZÁS – Férfi – Egyéni – Kötöttfogás – 97kg – Vigaszág – SZŐKE ALEX

04:30 – korábbi eredményektől függően
KAJAK-KENU – Női – Egyes – K1 200m – B döntő – KÁRÁSZ ANNA, LUCZ DÓRA

04:37 – korábbi eredményektől függően
KAJAK-KENU – Női – Egyes – K1 200m – Döntő – KÁRÁSZ ANNA, LUCZ DÓRA

04:45
KAJAK-KENU – Férfi – Kettes – C2 1000m – B döntő – ADOLF BALÁZS, FEJES DÁNIEL

5:00


05:00
BIRKÓZÁS – Férfi – Egyéni – Kötöttfogás – 87kg – Nyolcaddöntő – LŐRINCZ VIKTOR

05:07
BIRKÓZÁS – Női – Egyéni – Szabadfogás – 62kg – Nyolcaddöntő – SASTIN MARIANNA

05:12 – korábbi eredményektől függően
KAJAK-KENU – Férfi – Egyes – K1 1000m – B döntő – KOPASZ BÁLINT, VARGA ÁDÁM

05:20 – korábbi eredményektől függően
KAJAK-KENU – Férfi – Egyes – K1 1000m – Döntő – KOPASZ BÁLINT, VARGA ÁDÁM

05:39 – korábbi eredményektől függően
KAJAK-KENU – Női – Kettes – K2 500m – B döntő – KOZÁK DANUTA, BODONYI DÓRA, CSIPES TAMARA, MEDVECZKY ERIKA

05:46 – korábbi eredményektől függően
KAJAK-KENU – Női – Kettes – K2 500m – Döntő – KOZÁK DANUTA, BODONYI DÓRA, CSIPES TAMARA, MEDVECZKY ERIKA

05:49 – korábbi eredményektől függően
BIRKÓZÁS – Férfi – Egyéni – Kötöttfogás – 67kg – Nyolcaddöntő – KORPÁSI BÁLINT

05:56 – korábbi eredményektől függően
BIRKÓZÁS – Női – Egyéni – Szabadfogás – 62kg – Negyeddöntő – SASTIN MARIANNA

05:56 – korábbi eredményektől függően
BIRKÓZÁS – Férfi – Egyéni – Kötöttfogás – 87kg – Negyeddöntő – LŐRINCZ VIKTOR

6:00


06:24 – korábbi eredményektől függően
BIRKÓZÁS – Férfi – Egyéni – Kötöttfogás – 67kg – Negyeddöntő – KORPÁSI BÁLINT

7:00


07:30
VITORLÁZÁS – Férfi – Egyéni – Finn – Döntő – BERECZ ZSOMBOR

11:00


11:20
VÍZILABDA – Női – Csapat – Negyeddöntő – NŐI VÍZILABDA-VÁLOGATOTT

11:25 – korábbi eredményektől függően
BIRKÓZÁS – Férfi – Egyéni – Kötöttfogás – 67kg – Elődöntő – KORPÁSI BÁLINT

11:35 – korábbi eredményektől függően
BIRKÓZÁS – Férfi – Egyéni – Kötöttfogás – 87kg – Elődöntő – LŐRINCZ VIKTOR

11:55 – korábbi eredményektől függően
BIRKÓZÁS – Női – Egyéni – Szabadfogás – 62kg – Elődöntő – SASTIN MARIANNA

12:00


12:10
ATLÉTIKA – Férfi – Egyéni – 110m gátfutás – Selejtező – SZŰCS VALDÓ

12:50
BIRKÓZÁS – Férfi – Egyéni – Kötöttfogás – 77kg – Döntő – LŐRINCZ TAMÁS

13:00


13:00
BIRKÓZÁS – Férfi – Egyéni – Kötöttfogás – 97kg – Bronzmérkőzés – SZŐKE ALEX

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a 24.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.