Olimpia 2021 – Friss hírek

Kopasz Bálint olimpiai bajnok lett Varga Ádámot megelőzve, Kozák Danutáék bronzérmesek – ez történt, amíg aludtunk

Kovács Tamás/MTI

Kajak-Kenu: Több éremesélyesünk is volt kedd hajnalban, végül arany-, ezüst- és bronzéremnek is örülhettünk. Óriási sikert arattak a magyarok a férfi K–1 1000 méteren. Ebben a futamban Kopasz Bálint és Varga Ádám is esélyesként indult, előbbi végül meggyőző fölénnyel verte a mezőnyt, míg Varga óriási csatában ért be másodikként.

Szintén joggal reméltünk érmet a női kajak párosainktól is, mivel a fináléban Kozák Danuta Bodonyi Dórával ült egy hajóban, míg a másik magyar egységet Csipes Tamara és Medveczky Erika alkotta. Kozákék a középmezőnyből verekedték fel magukat és bár úgy tűnt, az ezsütérem is meglehet, a magyar páros harmadik lett.

Kopasz Bálint olimpiai bajnok lett Varga Ádám előtt célba érve, Kozákék bronzérmesek
Kettős magyar győzelem született a férfi kajakosok 1000 méteres döntőjében,

Kárász Anna beragadt a női K–1 200 méteres elődöntőjében és lényegében esélye sem volt fináléba jutni, a B-döntőben pedig hetedik lett. Lucz Dóra ugyanebben a számban elsőként ért célba, amivel automatikusan kvalifikálta magát a fináléba, amelyben a rajt után apránként lemaradt és a táv második felében hajrázva hatodik helyen ért célba. A kajakozókat Adolf Balázs és Fejes Dániel képviselte ezer méteren a férfiak B-döntőjében, ebben harmadik lett a magyar kettős, vagyis összesítésben a 11. helyen zárt.

Atlétika: Hajnalban Szögi István az 1500 méteres síkfutás selejtezőjében 3:38.79 alatt ért célba, ezzel a 12. helyen végzett a futamában és nem jutott tovább. Szilágyi Réka pedig a női gerelyhajítók mezőnyében 57.39 métert dobott, amivel nem sikerült a továbbjutás.

Birkózás: Szőke Alex (97 kg) a vigaszágon legyőzte a nagyon passzívan, de rém okosan küzdő grúz Giorgi Meliát. A mindent eldöntő dobás tíz másodperccel az összecsapás vége előtt jött és bronzmeccset ér a magyar versenyzőnek. Sastin Marianna (62 kg) viszont kikapott és kiesett, miután a romániai Incze Kriszta kétszer is kitolta 1-1 után. Ezzel a magyar csapat egyetlen női birkózója kiesett. Korpási Bálint is búcsúzott, a kötöttfogású birkózók 87 kilogrammos mezőnyében az örmény Karen Aszlanjantól kapott ki. Lőrincz Viktor viszont elődöntőig jutott, így ő éremben reménykedhet.