A következő élő közvetítés része Tótka olimpiai bajnok, Csipes ezüstérmes 500 méteren, elveszítette elődöntőjét a női pólócsapat – csütörtöki hírfolyam az olimpiáról

Az ezüstérmes Rasovszky arról, volt-e holtpontja az olimpián: Az utolsó körben csak az volt

Oli SCARFF / AFP
A magyar vívókhoz költözött be, ahol Szilágyi Áron azt mondta neki, az a szoba minimum egy második helyet ér. Igaza lett.

Rasovszky Kristóf a tokiói olimpia egyik legkellemesebb magyar eredményét szállította le csütörtök hajnalban: második lett a nyíltvízi úszók 10 kilométeres versenyében. Óriási mosollyal az arcán, a hátára magyar zászlót terítve érkezett meg a magyar újságírók elé, látszott, hogy maximálisan elégedett. Hévízen készült fel egyébként, hogy felkészítse magát a japán körülményekre, a szokásosnál melegebb vízre.

Rasovszky Kristóf csodálatos úszással olimpiai ezüstérmes nyílt vízen
Rasovszky Kristóf ezüstérmet nyert a nyíltvízi úszók 10 kilométeres versenyében a tokiói olimpián. Ez volt a magyar csapat 13. érme Tokióban.

„2:45-kor keltem, azóta fent vagyok, de megérte felkelni ilyen korán. Nem volt probléma, hogy nem fújt a szél, olyan meleg volt a víz, amire csak én tudtam felkészülni. Hévízhez képest jégfürdő volt ez az első öt körben. Mindenképpen megnyert ezüstérem ez: Greget [Paltrinieri] magam mögött tartani az utolsó ötszáz méteren nem kis feladat. Floriant [Wellbrock] ma nem lehetett megverni, mindenki mást azonban igen és az sikerült. A végére már semmi erőm nem volt, csak taktikáztam, Greg előtt kacsáztam, nehogy elém érjen, mert akkor vége lett volna. Csak az volt a célom, hogy előtte maradjak, de a két fehér bója közé érve már éreztem, hogy megvan.

Holtpont? Az utolsó körben csak az volt.

Czeglédi Zsolt / MTI

Azon kívül mindenhol jól éreztem magam úszás közben. Arra figyeltem, hogy minél kevesebbet vezessek, minél többet legyek lábvízen, minél többet várjak. Tegnap óta azt hallgatom, hogy várjak ki, majd ráérek az utolsó körben vezetni, az nem jött össze, de a best of the rest voltam. A vívókhoz költöztem be, ahol Szilágyi Áron azt mondta nekem: ez a szoba legalább egy ezüstöt ér. Igaza lett” – mondta boldogan Rasovszky.

A 24 éves, öt kilométeren világbajnok sportoló a nyíltvízi szakág második magyar olimpiai érmét szerezte. Londonban Risztov Éva aranyérmet nyert. Most Tokióban még egy magyar indult, a nőknél Olasz Anna negyedikként csapott célba.