Olimpia 2021 – Friss hírek olimpiai program

Izgalmas szombati programot intéztek a kajak-kenusok – ez történt éjjel az olimpián

Kovács Tamás / MTI

Kajak-kenu: A pénteki előfutamok után minden szombati döntőben lesz magyar egység kajak-kenuban. A női kenupárosok 500 méteres előfutamában az Európa-bajnok Balla Virág, Takács Kincső duó a második helyen ért célba, ez pedig továbbjutást ért.

A férfi kenusoknál 1000 méteren Adolf Balázs lehajrázta a háromszoros olimpiai bajnok német Sebastian Brendelt, ezzel szombaton ő is a középdöntőben folytatja. A szám másik magyarja, a Tokióba kisebb betegséggel érkezett Fejes Dániel előbb hatodik, majd a reményfutamban ötödik lett, így ő befejezte olimpiai szereplését.

A Kozák Danuta, Csipes Tamara, Kárász Anna, Bodonyi Dóra összeállítású női kajaknégyes 500 méteren a táv második felében megelőzte az addig vezető új-zélandiakat, és így első helyezettként jutott tovább.

A férfiak – Nádas Bence, Béke Kornél, Csizmadia Kolos és a K-1 200 méter aranyérmese, Tótka Sándor – az előfutamban 250 méter után tudatosan visszavettek a tempóból, így mentek még egy pályát, és a reményfutamot már magabiztosan nyerték, így ők is továbbjutottak.

Birkózás: A dagesztáni származású, de honosított, ezáltal magyar színekben induló Muszukajev Iszmail az egyetlen magyar szabadfogású birkózó, aki ott van az olimpián. A vb-bronzérmes Muszukajev a 65 kilogrammosok között az első meccsét 9-6-ra nyerte az argentin Agustin Alejandro Destribats ellen, de a negyeddöntőben nagyon ötlettelenül birkózott, és kikapott a világbajnok japán Otoguro Takuto ellen. Amennyiben a japán eljut a döntőig, akkor Muszukajev a vigaszágon folytathatja.

Ritmikus gimnasztika: Pigniczki Fanni két szer után a 21. helyen áll az egyéni összetett selejtezőjében a tokiói olimpián. Első gyakorlatát egy rontással – elpattant tőle a labda – mutatta be az MTK Budapest sportolója, így 22,400 pontot kapott, ez labdával a 20. pozíciót érte számára.

Karikával néhány apróbb hibával 21,200 pontos gyakorlatot mutatott be Pigniczki, ez a szeren a 22. eredmény volt, így 43,600 ponttal a 21. helyről várja a folytatást. A pénteki selejtező második szekciójában szalaggal és buzogánnyal szerepel majd, a szombati fináléba a legjobb tíz kerül be.

Atlétika: Helebrandt Máté a 17., Venyercsán Bence a 20. helyen végzett 50 km-es gyaloglásban. Helebrandt 3:57:53 óra, míg Venyercsán 3:59:05 óra alatt teljesítette a távot Szapporóban.

Mire számíthatunk még?

Vízilabdában a férfi válogatott 8.30-tól játszik a döntőbe jutásért, az ellenfél Görögország.

Öttusában a női versenyszámban osztanak érmeket pénteken, Gulyás Michelle és Kovács Sarolta a körvívás után holtversenyben a hatodik helyen várják a folytatást.

Az olimpia műsorán most debütáló karatéban pedig bemutatkozik Hárspataki Gábor (75 kg).