Élő Olimpia 2021 – Friss hírek

A férfi kardcsapat után a cselgáncsozó Tóth Krisztián is bronzérmes – élő hírfolyam az olimpiáról

AFP és MTI
AFP és MTI
  • Az olimpia ötödik versenynapját az úszóink kezdték, 200 pillangón Milák Kristóf a papírformának megfelelően, olimpiai rekorddal, aranyérmes lett, Kenderesi Tamás negyedikként zárt. 200 vegyesen Hosszú Katinka messze volt a dobogótól, 7. lett. Kapás Boglárka és Németh Nándor nagyot úszott, 200 pillangón, illetve 100 gyorson intéztek maguknak egy-egy helyet a magyar idő szerint csütörtök hajnali finálékban.
  • Férfi kardcsapatunk első meccsén az Egyesült Államok ellen 45-36-ra nyert, a döntőért az olaszok következtek, és bár Szilágyi Áronék sokáig vezettek, végül 45-43-ra kikaptak. Így a bronzért vívhattak a németekkel, és 45-40-re le is győzték őket, megszerezve a harmadik magyar vívóérmet Tokióban.
  • A cselgáncsozóknál a 90 kilogrammosok között induló Tóth Krisztián az első két meccsét ipponnal nyerte, a legjobb nyolc között azonban kikapott német ellenfelétől, így a vigaszágra került, ahol mindkét összecsapását hozta, így bronzérmet szerzett.
  • Folytatják a vitorlázók, a remekül kezdő Berecz Zsombor Finndingiben a 3. és a 4. futam után továbbra is a második.
  • Női pólósaink az orosz csapat elleni döntetlen után a címvédő Egyesült Államokkal találkoztak, és 6-8-ról fordítva 10-9-re győztek a torna esélyesének számító amerikaiak ellen.

Mára ennyi fért bele az olimpiai programba

Soha rosszabb napot a magyaroknak! Milák Kristóf olimpiai csúcsot döntve nyert aranyat 200 pillangón, Kenderesi Tamás pedig negyedikként ért célba. Bronzérmet nyert Tóth Krisztián cselgáncsozó a 90 kilogrammos mezőnyben, ahogyan a férfi kardcsapatunk is. A magyar pólócsapat hatalmas bravúrral verte az amerikai vízilabda-válogatottat és Berecz Zsombor is második helyen áll összetettben szerdai két futamát követően.

Orbán üzent Hosszú Katinkának

„Egyszer bajnok, mindig bajnok. Akinek a tiszteletére egy olimpián egyszer is fölvonták a nemzeti lobogót, mindig a mi hősünk marad” – ezt írta kommentben Orbán Viktor Hosszú Katinka Facebook-oldalán.

Hosszú szerdán címvédőként csak a hetedik helyen végzett 200 vegyesen, miután 400-on ötödik lett. Ezután Sós Csaba szövetségi kapitány arról beszélt, hogy szakmailag ment félre valami Hosszúnál, ő maga pedig azt válaszolta a kritikusoknak, hogy „aki csúnyábbat gondol, nyugodtan felhúzhatja a cipőmet egy pár napra és megnézheti, milyen érzés.”

A háromszoros olimpiai bajnok még 200 háton indul Tokióban, a 200 pillangótól a riói olimpiához hasonlóan visszalépett.

Saját világcsúcsát döntötte meg a kínai súlyemelő

Si Cse-jung saját világcsúcsát megjavítva győzött a férfi súlyemelők 73 kilogrammos súlycsoportjában. A kínai emelő a 2019-es világbajnokságon elért 363 kilós eddigi rekordját egy kilóval javította meg. Si egyúttal mindkét fogásnemben megjavította az olimpiai csúcsot.

Egy eredmény a kézilabda rajongóinak

A francia férfi kézilabda-válogatott hatalmas csatában 30-29-re verte a német csapatot. Félidőben még három góllal vezetett Franciaország, ám térfélcsere után ledolgozta hátrányát Németország, így csak a hajrában dőlt el a mérkőzés.

Óriási meglepetés férfi tollaslabdában

Már a csoportkörben búcsúzott a világbajnok, világelső és abszolút éremesélyesnek tartott Momota Kento a férfi tollaslabdázók egyéni küzdelmeitől. A japán játékos az első találkozóját magabiztosan nyerte az amerikai Timothy Lam ellen. Szerdán azonban két játszmában, 52 perc alatt kikapott Ho Kvang Hitől, így a világranglistán 38. dél-koreai végzett a hármas élén.

Ilyen is csak olimpián lehet: kiesett a francia, német és argenin labdarúgó-válogatott a csoportkörben

Az argentin, a francia és a riói olimpián döntős német férfi labdarúgó-válogatott sem jutott negyeddöntőbe a tokiói ötkarikás játékokon. A franciákat 4-0-ra intézték el a japánok, az argentinok 1-1-re végeztek a spanyolokkal, míg a németek szintén 1-1-et játszottak az elefántcsontparti csapattal. A csoportokból az első két helyezett jutott tovább, a torna négy európai együttese közül csak a spanyolok maradtak versenyben.

Egyéniben is német aranyérem született a díjlovaglóknál

A keddi csapatverseny után szerdán egyéniben is német siker született a díjlovaglóknál a tokiói olimpián. Az aranyérem Jessica von Bredow-Werndl nyakába került, aki a másodikként zárt honfitársának, Isabell Werth-nek a tanítványa. Egy nappal korábban mindketten tagjai voltak az olimpiai bajnok csapatnak.

Egymásról törölgették az izzadságot férfi kardozóink

A magyar férfi kardválogatott 45-40-re legyőzte a németeket a tokiói olimpia bronzmeccsén.

Kapcsolódó
Olimpiai bronzérmes a magyar kardcsapat
A végére feljöttek a németek, de mindvégig magabiztosan vezettek a mieink.

Az összecsapás után interjút is adott a Szilágyi Áron, Gémesi Csanád, Szatmári András és Decsi Tamás alkotta négyes, amelyben hangsúlyozták, hogy mennyire egységes volt a csapat. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az, hogy amikor Gémesi méltatta a társait, Szatmári átnyúlt a többiek előtt és letörölte csapattársáról az izzadságot.

Akinek ilyen társai vannak egy csapatban, az csak győztesként távozhat egy tornáról.

Tóth Krisztián: Aki ezt egyből megcsinálja, az a klasszis, én a bajnok vagyok, aki mentem az úton

Intézünk neki egy érmet

– mondta a könnyeivel küszködve a tokiói olimpián bronzérmes Tóth Krisztián, amikor megérkezett a mixzónába a magyar újságírók elé és edzője, a férficsapat szövetségi kapitánya, Pánczél Gábor a hátát paskolva azt mondta, ha kikapott volna is felkel holnap a Nap, így meg aztán végképp, és amúgy is be kell melegíteniük majd a csütörtökön érdekelt Cirjenics Miklóst.

Kapcsolódó

A 27 éves cselgáncsozó, aki a sportág szentélyében, a Budokanban ért oda a dobogóra, kért egy kis időt, míg rendezte a gondolatait, elsőre ugyanis nem tudott mit mondani. Aztán ömleni kezdtek belőle a szavak.

„Boldog születésnapot, édesapámnak, meg az egyik barátomnak is. Édesapámnak érmet ígértem. Leírhatatlan ez az egész, az egész napom egy csoda volt. Ha az érem itt marad, akkor is óriási tapasztalás volt ez, Rio után végképp. Nem győzöm megköszönni azt a rengeteg segítséget, amit kaptam a családomtól első sorban, a szakemberektől, akik mellettem és mögöttem álltak. Az MTK-tól, aki befogadta az egész szakosztályt és támogat mindenben, hogy megéljük ezeket a pillanatokat. Nagyon hosszú a sor, remélem ezzel egy kicsit vissza tudtam nekik adni azt a fajta segítséget, amit ők adtak nekünk” – mondta Tóth, akit hidegen hagyott minden a bronzmérkőzése előtt, nem foglalkozott azzal, hogy olimpiai éremért megy, ráadásul egy olyan orosz ellen, akit még nem győzött le korábban.

Atsushi Taketazu / Yomiuri / The Yomiuri Shimbun via AFP

Öt évvel ezelőtt, Rióban a korai kiesése után csalódottan arról beszélt, hogy agyonnyomta őt az olimpia terhe. Most, Tokióban egy szerencsétlen mozdulatot leszámítva (beleakadt a lába a nadrágjába, elesett, ez vezetett a német Eduard Trippel elleni vereségéhez) tökéletesen vitte végig az egész versenyt. Elmondta, mi történt a két olimpia között.

Ezt meg kell élni. Aki ezt elsőre meg tudja csinálni, az a klasszis. Én meg csak a bajnok voltam, aki ment az úton és próbálta behozni azokat a dolgokat, amivel hátrébb van, mint egy klasszis. Óriási dolog, hogy ez a második olimpiámra összeért.

Kapcsolódó
Tóth Krisztián a könnyeivel küzdve adott interjút
A magyar dzsúdós bronzérmet nyert, elragadták az érzelmek.

Pánczél Gábor arról beszélt, hogy Tóth minden olyan mérkőzést megnyert ezen a napon, amelyeket korábban elveszített azért, mert vagy nem tartotta olyan fontosnak, vagy nem volt eléggé felkészülve rá. Ezek azonban most mind az ő javára dőltek el, úgy látja, a sportoló kihozta magából a maximumot és az most a bronzéremre volt elég. Tóth Krisztián a megnyert vigaszági mérkőzése után azt nyilatkozta, hogy talán karrierje során most fordult elő vele először, hogy ennyire csak arra tud koncentrálni, hogy élvezze azt, amit csinál. Megkérdeztük a kapitányt, miben volt más a mostani felkészülés.

„Tudom, hogy a koronavírus egy nagyon komoly betegség, de nekünk nagy szerencsét hozott, mert egy évvel elhalasztották az olimpiát, Krisztián pedig ez alatt az egy év alatt olyan elképesztő választásokon ment keresztül, ami nélkül világversenyen stabilan jó eredményt elérni valószínűleg nagyon nehéz. Találtam egy megfelelő coachot, aki a megfelelő pillanatban a megfelelő szavakat használta. Megérett a Krisztián erre” – mondta Pánczél Gábor, akitől azt is megtudtuk, hogy

felajánlott egy BMW-motort a sportolónak, ha érmet nyer az olimpián, így azt át is adja majd neki – amint Tóth megszerzi rá a jogosítványt.

Pánczél azzal folytatta, hogy a Mesterek Tornája után nagyon depresszív hangulatban volt Tóth Krisztián, akkor neki is cselekednie kellett.

„Ott bizonyos körülményeket meg kellett változtatni, úgy érzem, ez nem esett mindenkinek jól, de kénytelen voltam ezt a lépést megtenni, nem sokan merik. Nem szívesen beszélek róla, mert személyeket érint, vannak olyan versenyzők, akik nem minden pillanatban tudnak felnőni a feladathoz, holott az adottságaik meglennének hozzá. Emellett a coach szépen rendbe tette,

elhitette vele, hogy az, aki.

Ahogy az olimpia előtt kijöttünk, amilyen tréningeket nekünk tartottak, anélkül nagyon sok versenyző nem fog odaérni” – mondta Pánczél, aki azt is elárulta, Tóth egy ideig nem hívta fel a mentáltrénert, de aztán mégis, azóta pedig olimpiáról, Eb-ről és vébéről is szállított érmet, amit nem sok sportoló mondhat el magáról.

Női vízilabda: Kína hozta a kötelezőt Japán ellen

A magyarokkal azonos csoportban szereplő kínai női vízilabda-válogatott 16-11-re legyőzte a házigazda japán csapatot szerdán, írja az MTI.

Kína két vereség után első pontjait szerezte, Japán továbbra is pont nélkül áll a B jelű ötösben. A mieink jelenleg még a 3. helyen állnak, de ha hozzák mindkét hátralévő meccsüket épp Japán és Kína ellen, akkor szinte biztosan csoportelsők lesznek.

Eredmények, vízilabda (Tacumi Vízilabdaközpont), női torna, 3. forduló:

B csoport:
Kína-Japán 16-11 (5-2, 4-3, 4-3, 3-3)
Magyarország-Egyesült Államok 10-9 (2-2, 3-3, 1-3, 4-1)
A csoport állása: 1. Egyesült Államok 4 pont/3 mérkőzés, 2. Orosz Olimpiai Csapat 3/2 (28-27), 3. Magyarország 3/2 (20-19), 4. Kína 2/3, 5. Japán 0/2

A csoport:
Kanada – Dél-afrikai Köztársaság 21-1 (5-1, 4-0, 4-0, 8-0)
Hollandia-Spanyolország 14-13 (2-3, 3-2, 3-2, 6-6)
A csoport állása: 1. Spanyolország 4/3 (56-28), 2. Ausztrália 4/2 (23-17), 3. Kanada 2/3 (36-23), 4. Hollandia 2/2 (26-28), 5. Dél-afrikai Köztársaság 0/2

Cseh László: Fél nappal kitolódott a karrierem vége

Cseh László ott lesz a csütörtök reggeli elődöntőben 200 méteres vegyesben, az előfutamban ugyanis ő úszta a tizedik legjobb időt.

A közmédiának röviden értékelt. Mint fogalmazott,

nem volt rossz, bár a végére kicsit elfáradtam gyorson. Reggel viszonylag korán kell kelni, de engem ez nem zavar, én amúgy is korán kelek, mert ilyen idős korban az embernek már nem kell annyi alvás.

A folytatásról Cseh nevetve annyit mondott,

az elődöntőbe kerüléssel fél nappal kitolódott a karrierem vége.

Cseh László májusban jelentette be, hogy az ötkarikás játékok után visszavonul.

Így fest most az éremtáblázat

Az olimpia ötödik napjának lassan vége, Magyarország pedig szerdán egy aranyéremmel és két bronzéremmel gazdagodott, köszönhetően az úszó Milák Kristófnak, valamint a férfi kardcsapatnak és a cselgáncsozó Tóth Krisztiánnak.

Az összesített éremtáblázatot Japán vezeti, Magyarország pedig a nagyon előkelő 12. helyen várja a holnapi folytatást.

Tóth Krisztián a könnyeivel küzdve adott interjút

Tóth Krisztián cselgáncsozó vigaszágra kerülve bronzmeccsig jutott, ahol egy végletekig kiélezett mérkőzésen ipponnal verte az orosz Mihail Igolnyikovot a 90 kilogrammosok között.

Kapcsolódó
Tóth Krisztián bronzérmes dzsúdóban
A cselgáncsozó Tóth Krisztián a negyeddöntős vereségét követően vigaszágra kerülve jutott el a bronzmeccsig, ahol egy végletekig kiélezett mérkőzésen

A magyar dzsúdóst az alapidőben kétszer is megintették, de jött a ráadás, ahol az orosz teljesen elkészült az erejével, előbb őt is megintették egyszer, majd Tóth egy vazarival lezárta a találkozót. A mérkőzése után a könnyeivel küzdve lépett kamerák elé, hogy nyilatkozzon.

Ez leírhatatlan! Nem tudom, hogyan történt ez az egész, teljes katarzis volt az egész nap, de nem akarom, hogy véget érjen ez a nap. Az egész meló összeállt ebben a napban. Folyamatosan edzettem, célként tűztem ki magamnak, hogy legyen már meg az a nyavalyás olimpiai érem a gyűjteményben! Roppant boldog vagyok, nagyon hálás vagyok mindenkinek, aki segített

mondta a 27 éves cselgáncsozó.

Az Európa-bajnoki és világbajnoki bronzérme mellé így olimpiai bronzot is begyűjtött Tóth, aki kiemelte azt is, hogy nagyon megszenvedett a pandémia miatt a felkészüléssel, de mindent megért ez az érem.

Döntős a női gyorsváltó

Női gyorsváltónk a nyolcadik helyen döntőbe jutott 4×200 méteren. Az utolsó szerdai úszószámban a Jakabos Zsuzsanna, Veres Laura, Verrasztó Evelyn, Késely Ajna összetételű magyar váltó 7:56.16-os idővel lépett tovább.

Szilágyi Áron: Nem nagyon tudok beszélni az utolsó asszóról

Bár csalódottak voltak az elődöntős vereség miatt, megnyert bronzéremről beszéltek a magyar férfi kardválogatott tagjai és Decsi András edző azt követően, hogy az együttes a helyosztón 45-40-re legyőzte a németeket a fegyvernem szerdai csapatversenyében a tokiói olimpián, írja az MTI.

Ebben a számban legutóbb 25 éve, Atlantában végeztek dobogós helyen – a másodikon – a magyarok.

Jó kis játszma volt, hogy az elvesztett elődöntő után összekapjam magam. Nagy csapatmunka a mai teljesítményünk. Mindenkinek köszönjük, aki otthonról szurkolt nekünk!

– nyilatkozott Szatmári András.

A csereember Gémesi Csanád remekült szállt be a csapatba, a bronzmeccsen nagyszerűen és rendkívül koncentráltan vívott.

A páston kívül én nagyon barátságos ember vagyok, de itt nincs helye a barátságnak. Itt gyilkolni kell, itt van egy ellenfél, akit szét kell csapni. Az utóbbi időben nekem jól megy a németek ellen, jól fel tudtam készülni belőlük és általában megvertem őket

– mondta a 34 éves gödöllői kardozó, aki első olimpiáján szerepelt.

A négy vívó közül a legfeszültebbnek Szilágyi Áron tűnt az úgynevezett vegyes zónában, bár egy apró mosolyt azért az ő arcán is fel lehetett fedezni.

Nem nagyon tudok beszélni az utolsó asszóról. Sajnos teljesen ötlettelenül és kábán mentem fel a pástra, amit nem nagyon tudok hova tenni, mert előtte végig jól sikerült összpontosítanom. Az egész csapat dominált és uraltuk a mérkőzést, talán pont ezért történt, ami történt. Nem akartam elrontani

– fogalmazott a háromszoros olimpiai bajnok.

Társai azt mondták, ők teljesen biztosak voltak Szilágyiban, nem volt kérdés számukra, hogy megnyeri az összecsapást.

Az elvesztett elődöntő után kimondtuk a triviálist, hogy meg kell nyernünk a bronzérmet. Sikerült, és ennek nagyon örülünk. Ez egy megnyert bronzérem

– tette hozzá Szilágyi.

Decsi Tamás is azt mondta, hogy az egyik szeme sír az elvesztett elődöntő miatt, de a másik nevet, mert sikerült megszerezni a harmadik helyet, és megvan az olimpiai érem.

Ezért jöttünk. Titkon mindannyiunknak az aranyérem lebegett a szeme előtt, de az olimpiai érem az érem

– fogalmazott.

Bátyja, a válogatott vezetőedzője, Decsi András láthatóan meghatódott a németek elleni siker után.

Érmet szerettünk volna szerezni, lehetőleg minél fényesebbet. Az elődöntőben nagyon közel voltunk a sikerhez, ennél talán nem is lehet közelebb lenni, és csalódottak voltunk, hogy nem vívhatunk döntőt. Ez volt a terv, de elég hamar túl kellett magunkat tenni ezen, hiszen azt a teljesítményt, amelyet a srácok az elmúlt években nyújtottak, meg kellett koronázni egy olimpiai éremmel. Mindent meg kellett tenni azért, hogy úgy tudjanak felállni a pástra az utolsó mérkőzésen, hogy megszerzik az érmet

– értékelt a szakember.

Decsi András kiemelte: előre eltervezték, hogy Gémesi is szóhoz jut, Szilágyi befejező ember szerepét pedig úgy jellemezte, hogy ez egy felelősségteljes, nehéz pozíció.

Hosszú évek óta ő a befejező emberünk, nálunk ez egy olyan poszt, amit ki kell érdemelni, viszont nagyon nagy felelősséggel is jár. Most olyan volt a helyzet, hogy nagyon vezettünk, így kellett befejeznie, de ilyenkor is jöhetnek olyan hullámvölgyek, amelyekből nehéz kimászni és nehéz megtörni a rossz ritmust. Szerintem ez is az ő nagyságát bizonyítja, hogy ebbe nem rokkant bele a páston, hanem képes volt fordítani egyet a keréken, és aztán győztesen levonulni

– méltatta Szilágyi Áront a szakember.

Dél-Korea nyerte a férfi csapatversenyt kardban

A dél-koreai kardcsapat nagyon megverte a végül bronzérmes magyarokat búcsúztató olaszokat a fináléban.

A végeredmény 45-26 lett a döntőben, így az ázsiai ország legjobb kardozói vehetik át az aranyérmet a ceremónián.

Cseh László ott van a legjobb 16 között

Ötödik olimpiáján Cseh László második lett az előfutamában 200 méteres vegyesúszásban 1:57.51-es idővel, ezzel a 35 éves úszó a 10. helyen jutott be az elődöntőbe. Ez jobb idő, mint amivel negyedik lett a májusi budapesti Európa-bajnokságon. Cseh ebben a számban Pekingben ezüst-, Londonban bronzérmes volt.

Nem sikerült a továbbjutás a junior világcsúcstartó Kós Hubertnek: 1:58.47-tel elmaradt egyéni legjobbjától, és futamában hetedik, összesítésben a huszadik lett.

Tóth Krisztián bronzérmes dzsúdóban

A cselgáncsozó Tóth Krisztián a negyeddöntős vereségét követően vigaszágra kerülve jutott el a bronzmeccsig, ahol egy végletekig kiélezett mérkőzésen verte az orosz Mihail Igolnyikovot a 90 kilogrammosok között.

A magyar dzsúdóst az alapidőben kétszer is megintették, de jött a ráadás, ahol az orosz teljesen elkészült az erejével, előbb őt is megintették egyszer, majd Tóth egy vazarival lezárta a találkozót.

Ez a magyar küldöttség ötödik érme a játékokon: két arany és egy ezüst mellett két bronza is van hazánknak.

Békési Eszter a 25. helyen zárt

Békési Eszter a 25. helyen végzett 200 méteres mellúszásban, így nem jutott tovább az előfutamból.

A 19 éves magyar versenyző 2:26.89 perces idővel futamában az ötödik helyen zárt. Egyéni csúcsa 2:25.49 perc, még a 2019-es, budapesti junior vb-ről.

Az első körben búcsúzott az íjász Balogh Mátyás

Az íjász Balogh Mátyás az első fordulóban kikapott az olimpiai és világbajnok Kim Vu Dzsintől, így búcsúzott a tokiói olimpián, írja az MTI.

A pénteki rangsorolót 632 körös teljesítménnyel a 61. helyen zárta a 64 fős mezőnyben a 21 éves magyar bajnok. A tokiói olimpia egyetlen magyar íjásza előzetesen a 32 közé kerülést jelölte meg célként, de – korábbi nyilatkozata szerint – ahhoz a rangsorolóban kellett volna jobban szerepelnie, hogy verhető ellenfelet kapjon. Így viszont az első fordulóban a negyedik helyen kvalifikáló Kim ellen lépett lőállásba, aki a japán fővárosban csapatban aratott győzelmével immár kétszeres olimpiai bajnok. Emellett négyszeres világbajnok – ebből 2011-ben és 2015-ben egyéniben -, ráadásul Rio óta ő tartja az olimpiai rekordot 700 körrel.

Így a mérkőzés esélyese egyértelműen a dél-koreai íjász volt, aki a nyitó szettben három kilencessel kezdett, míg Balogh egy tízes mellett kétszer is nyolcast lőtt, így Kim került előnybe.

A folytatásban egy kilences mellett két újabb nyolcast lőtt a Malév SC versenyzője, a dél-koreai riválisnak így az is belefért, hogy az első nyíllal elért tízes után előbb kilencest, majd nyolcast lőtt.

A harmadik szettben volt a legnagyobb különbség: Kim Vu Dzsin tízessel kezdett, míg Balogh csak nyolcast lőtt, ráadásul a következő vesszőnél három FITA kör volt a különbség az esélyesebb távol-keleti íjász javára (9, illetve 6). Zárásként mindketten tízest lőttek, így Kim magabiztos előnnyel ezt a szettet is megnyerte, és lezárta a mérkőzést.

Telegdy Ádám bejutott az elődöntőbe

200 méteres hátúszásban Telegdy Ádám a legjobb eredményétől elmaradva ötödik lett az előfutamában, ez is elég volt azonban ahhoz, hogy bejusson az elődöntőbe, méghozzá a 14. helyen.

Hosszú Katinka: Aki csúnyábbat gondol, nyugodtan felhúzhatja a cipőmet egy pár napra

Nehéz napokat él át, hiszen az elmúlt években minden nagy versenyen a dobogón, gyakran a legfelső fokán végzett, a tokiói olimpián viszont 400-on az ötödik, 200-on hetedik helyen végzett, erről beszélt a Kossuth Rádiónak Hosszú Katinka.

A háromszoros olimpiai bajnok úszó azt mondta, nem kifogásként, de problémája volt, hogy egy új felkészülést kellett kitalálnia, ami a halasztás miatt szétcsúszott tavalytól.

Fura volt versenyezni, nem voltam magabiztos, nem tudtam, hogy pontosan mit csinálok, hogyan fogok úszni, amit régebben mindig tudtam előre, mi hogyan fog menni. Erre kellett volna még egy kis idő, sajnos. Én tényleg a vízben hagytam, ami bennem volt, sajnos, ez most csak erre volt elég

– fogalmazott.

Azt egyelőre nem tudja, mit ronthatott el a felkészülésében, a fizikális vagy a mentális része hibádzott, de a kettő általában együtt jár.

Hosszút sokan kritizálták az elmúlt napokban, amiért visszalépett a 200 pillangótól, valamint a vártnál sikertelenebb szereplése miatt is kapott hideget-meleget. Ezekre is reagált most.

Mint mondta,

a nehéz helyzetekben mindig kibukik, ki az, aki mellettem áll és ki az, aki nem. Aki csúnyábbat gondol, nyugodtan felhúzhatja a cipőmet egy pár napra és megnézheti, milyen érzés. Mindig mindent úgy próbálok, hogy a lehető legjobb legyen, de sajnos soha nem lesz mindenkinek a legjobb.

A 200 pillangóban olimpiai bajnok Milák Kristófnak gratulált, mint mondta, büszke sporttársára.

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik