Élő Olimpia 2021 – Friss hírek

Siklósi Gergely ezüstérmes párbajtőrben, kikaptak a kézisek

MTI/AP/Haszan Ammar
MTI/AP/Haszan Ammar
Itt az olimpia második napja: minden érdekességről, eredményről, magyar sikerről beszámolunk.
  • Úszóink közül férfi 400 méter vegyesen Verrasztó Dávid a negyedik, míg a nőknél ebben a számban a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka címvédőként az ötödik, a 17 éves Mihályvári-Farkas Viktória pedig a hatodik lett. A magyar idő szerint kora délutáni előfutamokban további hat magyar versenyző mutatkozott be.
  • Férfi párbajtőrben a világbajnok Siklósi Gergely bejutott a döntőbe, ahol kikapott a francia Cannone-tól.
  • Női tőrben Pásztor Flóra, Kreiss Fanni és Kondricz Kata is korán kiesett.
  • A cselgáncsozók közül az 52 kilogrammos Pupp Réka két meccset nyert, majd kikapott, a vigaszágon ötödikként végzett.
  • A sportlövőknél Major Veronika légpisztolyban a 34. helyen zárt. A férfi légpuskásoknál Péni István bejutott a döntőbe, ahol ötödik lett. Pekler Zalán ugyanott 39.
  • Az egyetlen magyar evezős, Pétervári-Molnár Bendegúz férfi egypárban bejutott az elődöntőbe.
  • Az Európa-bajnok férfi vízilabda-válogatott kikapott a görögöktől.
  • A női kézilabda-válogatott a franciák ellen kezdett, és bár nagyot harcolt, 30-29-re kikapott.

Kis technikai probléma

A zsűriasztalnál kell szerelni valamit, csakhogy még tovább fokozzák az izgalmakat. A lelátóról pontosan nem látni, mivel van gond.

Na, lássuk!

Siklósi Gergely élete első olimpiáján egyből döntőbe jutott.

Az első fordulóban még erőnyerőként nem kellett vívnia, aztán kínai, majd marokkói ellenfelet verve jutott a nyolc közé, ahol a dél-koreai Parkot múlta felül izgalmas küzdelemben. Az elődöntőben az olasz Andrea Santarelli sem tudta őt megállítani, márpedig Siklósi a 2019-es vb-győzelmekor és épp az olaszt verte a négy között.

Mohd RASFAN / AFP

A döntőben az a francia Romain Cannone lesz az ellenfele, aki kisebb meglepetésre legyőzte az ukrán Reizlint az elődöntőben. A franciát, aki egyébként eredetileg tartaléknak volt nevezve, a 23. helyen emelték ki, de abból, hogy döntőt vívhat is látszik, hogy egy olimpián bármi megtörténhet.

A döntősök ezúttal is a Stars Wasrs kultikus intrójára vonultak be a pástra. Szurkolók ugyan nincsenek, de a csapattagok és a magyar újságírók többségben vannak, úgyhogy komoly kis támogatást kap Siklósi – ahogy egy nappal korábban Szilágyi Áron is.

Milák Kristóf is vízbe ugrott, a döntőbe jutó 4 x 100-as gyorsváltóban úszott

A legnagyobb aranyesélyesünk a 4 x 100 méteres gyorsúszás elődöntőjéban ugrott vízbe és első úszóként harmadik helyen adta át a stafétát. A Milák mellett Szabó Segastián, Bohus Richárd és Németh Nándor alkotta váltó végül 3: 12.73-as idővel futamában az amerikai (3: 11.33) és az ausztrál (3: 11.89) váltó után a harmadik helyen csapott a célba és ezzel hatodik helyen kvelifikálta magát a döntőre.

Íme a döntőt érő úszásuk:

Tollaslabda: Sárosi Laura vereséggel kezdte meg a csoportküzdelmeket

A riói olimpikon, a világranglistán 74. Sárosi Laura a rangsorban hatodik Ratchanok Intanon ellen lépett pályára, aki 2013-ban minden idők legfiatalabb világbajnoka lett női egyesben és két játszmában vereséget szenvedett

 Nekünk csak olimpián és világbajnokságon van esélyünk top 10-es tollaslabdázóval játszani, nekem erre legutóbb öt éve, Rióban volt alkalmam

– értékelt Sárosi. Mint mondta, előzetesen bízott a jobb sorsolásban, ám ez végül hasonló lett, mint Rióban volt. Így csak élvezni akarja a játékot és felszabadultan minél jobb labdameneteket játszani. Kifejtette: az ötkarikás játékokon nehéz hozzászokni az üres nézőtérhez, bár az európaiaknak ez kevésbé furcsa, mint az ázsiai sztároknak, akik ahhoz vannak hozzászokva, hogy a kontinensen népszerű sportág versenyein zsúfolt lelátók előtt lépnek pályára.

Sárosi – aki a magyar tollaslabdázók közül elsőként immár második olimpiáján vesz részt – kedden a világranglistán 35. Soniia Cheah ellen játszik a csoportkörben. A trió élén végző játékos majd a nyolc közé jutásért folytatja. Sárosi – az állóképességében bízva – úgy vélekedett, a malajziai ellen lehet esélye, hisz riválisának az lesz az első találkozója, míg ő már bemutatkozott a tokiói játékokon.

Korábban az ötkarikás játékok történetének első férfi magyar tollaslabdázója, Krausz Gergely két játszmában kikapott a J jelű hármasban az indonéz Anthony Sinisuka Gintingtől.

Tollaslabda, eredmények

nők, N csoport:
Ratchanok Intanon (thaiföldi, 5.)-Sárosi Laura 2-0 (5, 10)

férfiak, J csoport:
Anthony Sinisuka Ginting (indonéz, 5.)-Krausz Gergely 2-0 (13, 8)

Úszás: Tokióban eddig nem nagyon hasítjuk a vízet

Tokióban a magyar idő szerint hajnali döntők után dél tájban már újabb versenyszámok előfutamaira, középdöntőire került sor. Telegdy Ádám és Bohus Richárd sem jutott tovább 100 méter háton a tokiói olimpia úszóversenyén, vasárnap. Telegdy 54.42 másodperces idejével összesítéseben a 29. helyen végzett, míg Bohust kizárták előfutamából.
A leggyorsabb az orosz Kliment Kolesnyikov volt, aki 52.15 másodperces idejével megközelítette az amerikai Ryan Murphy 51.85 másodperces világcsúcsát.

Sajnos 400 női gyorson Késely Ajnának sem sikerült a döntőbe jutás. A Kőbánya SC 19 éves versenyzője nem tudta megközelíteni egyéni legjobbját (4:01.31), amivel 2019-ben negyedik volt a kvangdzsui világbajnokságon, és 4:05.34 perccel előfutamában a hatodik lett és összetettben tízedik helyen zárt. (A leggyorsabb az ötszörös olimpiai bajnok amerikai Katie Ledecky volt 4:00.45 perccel.)

A magyar idő szerint délelőtti döntőkben egyedül Verrasztó Dávid negyedik helyének (400 vegyes) örülhettünk, igaz Hosszú Katinka is pontot szerzett 400 vegyesen, de az ötödik helytől tán ő is többet várt.

Siklósi Gergely: Áron az Áron, én meg én vagyok

„Nem húzom le a maszkot” – szólt Siklósi Gergely, aztán széles mosollyal mégis levette a (vívó)maszkot a magyar fiú, amikor az M4 Sport ripoterének nyilatkozott közvetlenül a vasárnapi párbajtőr döntőbe jutása után. Méghozzá a következő szöveg kíséretében: „Na, most az egyszer.”

A Honvéd vívója komolyra fordítva a szót hozzátette, mivel eddig háromszor legyőzte már az ellenfelét, érezte, hogy jobb nála, a taktikája is jobban ült az elődöntőben.

Az elmúlt napokban több pozitív jel utalt arra, hogy jó lesz ez a nap. Sokan hisznek bennem, sokan támogatnak. Az elődöntő 10-10 után dőlt el. Kiskorom óta úgy van, hogy ha a harmadik harmadba érünk és ott komollyá válik a dolog, akkor nálam van egy váltás. Ezt nem tudom megmagyarázni, ez tehetség, ezt kaptam.

– fogalmazott a magyar vívó.

Arra nem tudott válaszolni hogy mit fog csinálni a fináléig hátralévő időben, de elmondta, ajándék, hogy itt lehet, azzal foglalkozhat, amit szeret.

Jól érzem magam a páston, beleteszek apait anayit, aztán meglátjuk, hogyan vézgződik majd a döntő.  Bárki jön, nagyon kemény asszóra számítok. Ez egy olimpiai döntő lesz.

Amikor  a riporter arra emlékeztette, hogy a szombaton, kardban győztes Szilágyi Áron pontosan tudta a döntőig tartó menetrendjét, Siklósi így reagált:

Áron az Áron, én meg én vagyok. Ő egy kicsit szögletesebb, én meg egy kicsit kerekebb vagyok.

Öt éve Rióban Imre Géza második lett a párbajtőrözők versenyében, magyar győztesig azonban egészen az 1972-es müncheni játékokig kell visszamenni, akkor Fenyvesi Csaba nyerte a fegyvernem egyéni versenyét. A finálé magyar idő szerint 14.15 órakor kezdődik, Siklósi ellenfele az ukrán Igor Reizlint ugyancsak 15-10-re legyőző francia Romain Cannone lesz.

A nap, amikor egy család mindkét gyermeke olimpiai bajnok lett Tokióban

Vajon hogyan, milyen címmel, milyen megjegyzéssel kerül be az Abe család naptárába a mai nap? Vajon hogyan tekintenek majd a következő években a 2021. július 25-re? A tokiói olimpia cselgáncstornájának vasárnapi versenynapján ugyanis előbb eldőlt, hogy a női 52 kilogrammban a 21 éves Abe Uta két világbajnoki címe után immár olimpiai aranyérmesnek is mondhatja magát. Ugyanebben a súlycsoportban a magyar Pupp Réka ötödik helyen végzett.)

Kapcsolódó
A cselgáncsozó Pupp Réka ötödik helyen zárt
Az idén Eb-bronzérmes magyar az 52 kilogrammosok súlycsoportjában az olasz Odette Giuffrida ellen maradt alul a bronzmeccsen.

Nem sokkal később az is eldőlt, hogy 23 esztendős bátyja, Abe Hifumi a férfiak 66 kilósok küzdelmében nem talált legyőzőre. Az Abe-család fiúgyermeke ugyancsak kétszeres világbajnok, melyekből az elsőt 2017-ben Budapesten szerezte meg.

Megjegyzendő, az Abe-családnak már van gyakorlata abban, hogy egyazon versenyen moindkét gyermekük aranyat visz haza, hiszen a 2018-as világbajnokságon már egyszer véghezvitték ez a ritka tettet (lásd a japan-forward.com képén).

Cselgáncs, vasárnapi végeredmények:

női 52 kg, olimpiai bajnok: Abe Uta (Japán)
2. Amandine Bouchard (Franciaország)
3. Odette Giuffrida (Olaszország) és Chelsie Giles (Nagy-Britannia)
5. PUPP RÉKA

 

férfi 66 kg, olimpiai bajnok: Abe Hifumi (Japán)   
2. Vazsa Margvelasvili (Georgia)
3. An Baul (Koreai Köztársaság) és Daniel Cargnin (Brazília)

Labdarúgás: a 35 éves Gignac mesterhármasával gólzáporos meccsen nyert a francia válogatott

Az A csoportban a francia együttes rendkívül izgalmas találkozón 4-3-ra győzte le a dél-afrikai együttest úgy, hogy a 81. percben még 3-2-es hátrányban volt. A franciáknál a 35 éves André-Pierre Gignac mesterhármast szerzett, és már négygólos a tornán.

A címvédő brazil válogatott – amely a 13. perctől emberhátrányban játszott – gól nélküli döntetlent játszott az elefántcsontparti csapattal vasárnap a tokiói olimpia férfi labdarúgótornáján.

labdarúgás, férfi torna, 2. forduló, eredmények:

A csoport (Szaitama Stadion):
Franciaország –  Dél-afrikai Köztársaság 4-3 (0-0)
később: 20.00 (13.00): Japán-Mexikó

B csoport (Ibaraki Kasima Stadion):
Honduras- Új-Zéland 3-2 (1-1)
később: 20.00 (13.00): Románia-Koreai Köztársaság

C csoport (Szapporó Dóm):
Argentína-Egyiptom 1-0 (0-0)
később: 19.30 (12.30): Ausztrália-Spanyolország

D csoport (Jokohamai Nemzetközi Stadion):
Brazília-Elefántcsontpart 0-0
később: 20.30 (13.30): Szaúd-Arábia – Németország

Burián Katalin nem jutott be a 100 méteres hát középdöntőjébe

Burián Katalin a 18. helyen végzett, így nem jutott tovább 100 méter háton a tokiói olimpia úszóversenyén, vasárnap. A 26 éves magyar versenyző egyéni csúcsától mindössze hat századdal elmaradva, 1:00.07 perces idővel előfutamában a hetedik lett. Burián három századdal maradt el az elődöntőt érő 16. helytől, de tudni kell, neki a 200 hát az erősebb versenyszáma.

Siklósi Gergely döntős párbajtőrvívásban

Siklósi Gergely (világranglista 1.) az olasz Andrea Santarellivel (világranglista 5.) került szembe a férfi párbajtörvívás elődöntőjében azt követően, hogy korábban magabiztos vívással előbb a kínai Tung Csaót (15:9), majd a marokkói Husszam Elkordot (15:13) és a negyeddöntőben a dél-koreaiak riói olimpiai bajnokát, Pak Szang Jungot is legyőzte (15:12).

Siklósi tétversenyen háromszor találkozott pályafutása során az olasszal, mindháromszor legyőzte, legutóbb a 2019-es budapesti világbajnokság elődöntőjében. Ezúttal is remekül kezdődött a Honvéd párbajtőrözője számára a mérkőzés, 2-0-ra ellépett, majd egy együttes találat után már 3-1-et mutatott az eredményjelző. A negyediket is Siklósi adta, majd az olasz két találatával zárult az első három perces vívóidő (4-3).

Kapcsolódó
Az ismeretlenségből vívta be magát az olimpiai esélyesek közé
Atipikus sporttörténet a 22 éves Siklósi Gergelyről, aki tavaly meglepetésre lett párbajtőr világbajnok. 2020-ban olimpia lesz Tokióban, ahová esélyesként érkezik. Ő azonban óvatos. Interjú.

A folytatásban az olasz előbb egalizált, majd tusváltások után újra a tapolcai születésű vívó másodpercei következtek, így 8-6-os magyar előnnyel ért véget az újabb három perc.

A záróharmad ismét egy magyar tussal indult, amire az olasz válaszolt, sőt Siklósi két elvétett kísérlete után egyenlített is (10-10). Dancsházy-Nagy Tamás tanítványa váltott, egy remek második szándékú akcióval kiugratta ellenfelét, védett, majd visszaszúrt, aztán ezt továbbgondolva a következő akciónál már nem védett, hanem simán felszúrta ellenfelét (12-10). Húsz másodperccel a vége előtt már 13-10-es Siklósi vezetést mutatott az eredményjelző. Az olasz elővette a pengetrükköt, kicserélte az eddig használt fegyvert, de ez sem segített, a 14. és 15. tust is ő kapta. 15-10 lett a vége, ami élete első olimpiáján döntőt ér Siklósinak, ez egyben újabb magyar vívóérmet jelent Szilágyi Áron szombati sikere után.

A kérdés már csak, az, hogy arany vagy ezüst lesz belőle. A magyar idő szerint 14,15-kor kezdődő döntőben a francia Romain Cannone lesz az ellenfél.

A vitorlázó Vadnai Benjamin remekül kezdett, a többi magyarnak kevésbé kedvezett a szél

A többszörös korosztályos világ- és Európa-bajnoki érmes vitrolázó Vadnai Benjámin a Laser Standard hajóosztály 35 fős mezőnyében az első futamban az előkelő hetedik helyen ért célba. A második részversenyt elhalasztották.

A 2019-es előolimpián ugyanitt bronzérmes Érdi Mária (Laser  Radial hajóosztály) a 19. és 18. helyen futott be, ezzel összetettben a 19. a 44 versenyző között.

A szörfös Cholnoky Sára – aki Vadnaihoz és Érdihez hasonlóan második olimpiáján szerepel – mindhárom vasárnapi futamban a 27., azaz utolsó helyen végzett. Ahogy Érdi Máriának, neki sem kedvezett, hogy egész nap gyenge szél fújt.

Hétfőn Laserben megint két futamot rendeznek, míg a szörfösök háromszor szállnak vízre.

A cselgáncsozó Pupp Réka ötödik helyen zárt

Az idén Eb-bronzérmes magyar az első meccsén óriási meglepetésre legyőzte a címvédő, világ- és Európa-bajnok koszovói Majlinda Kelmendit, majd az amerikai Angelica Delgadót is. Pupp Rékát a cselgáncsozók 52 kilogrammos súlycsoportjában a svájci Fabienne Kocher ipponnal állította meg az egyenes ágon, ám miután a vigaszágon wazarit érő dobásával legyőzte a koreai Parkot, a bronzéremért léphetett tatamira az olasz Odette Giuffrida ellen.

Az Atomerőmű SE versenyzője nem ment neki azonnal ellenfelének. Először az olasz próbálkozott, de ezt szépen hárította Braun Ákos tanítványa. Mivel továbbra is Giuffrida tűnt aktívabbnak, másfél perc eltelte után sidóval figyelmeztették Rékát. Eztán az olasz „kamu” kezdeményezésekkel próbálta mutatni az aktivitását, ezzel rávenni a mérkőzésvezetőt az újabb intésre, de ez a mérkőzésidő leteltéig nem következett be.

Mindkét cselgáncsozó hosszú napon van túl, több, úgynevezett golden score-mérkőzésen. Ezúttal is lejárt az idő, következhetett a ráadás, ahol fél perc elteltével ippont dobott Puppon az olasz.

A bronzérem elúszott, maradt a pontszerző hely, de az is szép siker. A meccse után úgy nyilatkozott, hogy a sorsolását nem mondhatta szerencsésnek.

Igazából most el vagyok keseredve, de alighanem pár nap múlva fel fog értékelődni bennem ez az ötödik hely. Újoncként végül is szép eredménynek tartom

– mondta.

A győzelmét ünnepelte a holland kerékpáros, amikor megtudta, hogy osztrák ellenfele már egy perce célba ért

Az osztrák Anna Kiesenhofer egész napos szökésből, negyven kilométert szólóban tekerve nyerte vasárnap a női kerékpárosok országúti mezőnyversenyét a tokiói olimpián – írja az MTI. A 137 kilométer hosszú, 2692 méter szintkülönbséget magába foglaló távon 67 kerékpáros állt rajthoz. Öten szinte rögtön az éles rajtot követően elszöktek, csoportjuk kilenc perc feletti előnyt dolgozott ki, amely végül döntőnek bizonyult. Bár közülük ketten leszakadtak, hárman hosszú ideig kitartottak elöl.

A viadal krónikájához tartozik, hogy többször akadtak problémák az időkülönbségek közlésével, így a versenyzők sem mindig voltak tisztában az aktuális állással. Így lehetett, hogy sort az utolsó 60 kilométeren felváltva támadta az előzetesen legerősebb nemzetnek tartott holland négyes, amelyben ott volt a legutóbbi két aranyérmes, a 2012-ben Londonban bajnok Marianne Vos és a címvédő, világbajnok Anna van der Breggen, az Európa-bajnok Annemiek van Vleuten és az idei Liege-Bastogne-Liege-en győztes Demi Vollering.

A szökésből két bringást 4,5 kilométerrel a cél előtt befogott az összes esélyest magában foglaló mezőny. A végül második helyen végző van Vleuten azt hitte, hogy nyert, és mint a videón látszik, már ünnepelt, amikor megtudta, hogy a záró bő 4 kilométerre egyedül elöl maradó Kiesenhofer ha nagy szenvedések árán, ám végig kitartott és már bő egy perccel korábban célba ért. A holland később arra panaszkodott, hogy nem kaptak információt az állásról, az olimpián pedig a világbajnoksághoz hasonlóan tiltott a rádió használata.

Így a 30 éves osztrák időfutambajnok óriási meglepetésre megnyerte a versenyt, majd a célbaérést követően a végletekig kimerülve rogyott a Fudzsi Nemzetközi Motorsport Versenypálya aszfaltjára.

Országúti kerékpár, női mezőnyverseny (137 km), végeredmény

1. Anna Kiesenhofer (Ausztria) 3:52:45 óra
2. Annemiek van Vleuten (Hollandia) 1:15 perc hátrány
3. Elisa Longo Borghini (Olaszország) 1:29 p h.

A spanyolok golfozó sztárja pozitív koronavírustesztet produkált

A US Open idei bajnokát a Spanyol Olimpiai Bizottság vasárnapi közlése szerint elkülönítik, és akikkel kapcsolatba került, azokra újabb Covid-tesztek várnak. Érdekesség, hogy Jon Rahm ebben a hónapban másodszor produkált pozitív tesztet. Az amerikai Bryson DeChambeau – aki 2020-ban győzött a US Openen – szintén koronavírusos, így ő sem indulhat.
A golfozók versenye csütörtökön rajtol a tokiói olimpián, a fővárostól 60 kilométerre fekvő Kaszumigaszeki Golfklubban.

Elképesztő, sorozatban kilencedik olimpiai aranyukat nyerték a dél-koreai nők

A címvédő Koreai Köztársaság nyerte az íjászok női csapatversenyét a tokiói olimpián vasárnap. A dél-koreaiak  – akárcsak öt éve Rióban – az oroszokkal csaptak össze az aranyéremért, és 6-0-ra nyerték a finálét. Így a női csapatverseny 1988-as szöuli bevezetése óta kilencedszer nyerték meg a számot. A harmadik helyet a fehéroroszok legyőzésével a németek szerezték meg.

íjászat, női csapatverseny, végeredmény:

1. Koreai Köztársaság (An Szan, Jang Min Hi, Kang Cse Jung)
2. Orosz Olimpiai Csapat (Szvetlana Gombojeva, Jelena Oszipova, Kszenyija Perova)
3. Németország (Michelle Kroppen, Charline Schwarz, Lisa Unruh)

Döntő:
Koreai Köztársaság-Orosz Olimpiai Csapat 6-0

A harmadik helyért:
Németország-Fehéroroszország 5-1

Péni István: „Örültem volna egy éremnek, de van még hátra két versenyszám"

A világranglistát vezető Péni István a sportlövészet 10 méteres légpuska versenyszám alapversenyében 629,4 körös eredménnyel a hetedik helyen kvalifikálta magát (Pekler Zalán 621,1 körrel a 39. lett és kiesett) a döntőre, majd ott 186.5 körös teljesítménnyel ötödik lett.

Az Újpest sportlövője versenye után úgy fogalmazott:

Volt két kilences az alapversenyben, illetve egy a döntőben is, de nem tört meg. Végig abban a tudatállapotban versenyeztem, ami egy nagy sikerhez szükséges. Én mindig többet szeretnék, örültem volna egy éremnek, de van még hátra két versenyszám. A döntőben volt pár kisebb tízes, ami megbüntetett. Amikor pedig végre jött a 10.8-es lövés, akkor számomra be is fejeződött a verseny. Az alapversenyben ugyanazt a 629 körös eredményt lőttem, mint a két Európa-bajnoki aranyérmemnél. Nem lehetek elégedetlen a teljesítményemmel. Nagyon erős mezőny volt és ilyen erős döntőben talán még nem is versenyeztem. Itt egy hajszál választja el az embert az éremtől. Pozitív vagyok, és a célok mit sem változtak.

Edzője, Kissné Oroszi Edit úgy fogalmazott, van benne hiányérzet, de összességében örül „Istók” ötödik helyének.

Az alapversenyt szépen megcsinálta, a döntőben a nagy tízesek nem jöttek. Ezért az ötödik helyért is nagyon sokat dolgoztunk és ebben a kiegyensúlyozott mezőnyben ez az ötödik hely is kiváló eredmény.

Pupp Réka a bronzéremért cselgáncsozhat

Az idén Eb-bronzérmes magyar az első meccsén óriási meglepetésre legyőzte a címvédő, világ- és Európa-bajnok koszovói Majlinda Kelmendit, majd az amerikai Angelica Delgadóval csapott össze a negyeddöntőért, akinél szintén jobbnak bizonyult. A harmadik mérkőzését ugyan elveszítette Pupp Réka (kiemelt képen fehérben éppen delgado karját feszíti) a cselgáncsozók 52 kilogrammos súlycsoportjában, a magyar sportoló a svájci Fabienne Kochertől kapott ki ipponnal, viszont így vigaszágra került.

Magyar idő szerint tíz órakor a koreai Park várt rá. Pupp agresszíven kezdett, meg is lepte egy belső combdobással ellenfelét, amit egy wazarival jutalmaztak a bírók. Előnye kitartott a mérkőzés végéig, így az atomaerőmű SE versenyzőja a bronzért meccselhet!

Nemcsak Fucsovics, hanem a címvédő Murray is visszalépett

A címvédő Andy Murray sérülés miatt visszalépett az egyesek küzdelmeitől a tokiói olimpia férfi tenisztornáján, írta az MTI.

A Londonban és Rióban egyesben aranyérmes brit játékos vasárnap közölte, hogy meghúzódott a vádlija, és az orvosok eltanácsolták a szerepléstől.

Párosban ugyanakkor folytatja Joe Salisbury oldalán, akivel az első fordulóban nagy bravúrt mutattak be azzal, hogy simán verték a második helyen kiemelt Nicolas Mahut-t és Pierre-Hugues Herbert-t. A szigetországi duó első tétmérkőzését vívta együtt, miközben a franciák már az összes Grand Slam-tornát megnyerték legalább egyszer.

Egyesben a világranglistán 190. Max Purcell ugrott be Murray helyére, így a tartalékként jelen lévő ausztrál lesz a kanadai Felix Auger-Aliassime ellenfele a nyitókörben.

A párbajtőröző Siklósi Gergely elődöntős

A legjobb 32 között a BHSE 23 éves vívója a nála tíz esztendővel idősebb kínai Csao Tung ellen győzött 15-9-re, majd a marokkói Husszam Elkordot verte 15-13-ra a nyolcaddöntőben. Az elődöntőbe jutásról döntő asszóban a koreai Park Sangyoung vár a magyar párbajtőrözőre.

Míg Siklósi az első, Park csak a nyolcadik az aktuális világranglistán, de mivel a riói olimpia aranyérmeséről beszélünk egyáltalán nem várt könnyű asszó a tapolcai születésű vívóra.

Siklósi támadó felfogásban, két találattal kezdett, majd egy gyors tusváltásokat követően már 4-2-t mutatott az eredményjelző. A következő akciónál Park beleugrott Siklósi csípőjébe, talán pengéje kosarával adott egy elefántpuszit. Mindez okozott egy kis fennakadást, egy darabig húzta a lábát a magyar párbajtőröző, majd a folytatásban az első három perc végére ki is egyenlített a koreai (6-6).

A második három perc elején Park került előnybe, Siklósi kapaszkodott folyamatosan egyenlített, de 8-10-nél már kettővel ment a koreai. Siklósi még a harmad vége előtt szépített, így 9-10-el mentek pihenőre.

A záró három perc magyar egyenlítéssel kezdődött, majd egy újabb tussal megfordította a meccset Siklósi (11-10). A rendkívül kiegyenlített küzdelem végét Siklósi bírta jobban és 15-12-re legyőzte a koreait. 2019, Budapest világbajnoka a tokiói olimpia elődöntőjébe jutott! A döntőért az olasz Andrea Santarellivel vív majd.

Háromszor is legyőztem az utóbbi időben, emlékezett erre. Eszem egy kicsit, alszom egy kicsit és már jön is az elődöntő

– nyilatkozta Siklósi.

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik