Élő Olimpia 2021 – Friss hírek

A férfi kardcsapat után a cselgáncsozó Tóth Krisztián is bronzérmes – élő hírfolyam az olimpiáról

AFP és MTI
AFP és MTI
  • Az olimpia ötödik versenynapját az úszóink kezdték, 200 pillangón Milák Kristóf a papírformának megfelelően, olimpiai rekorddal, aranyérmes lett, Kenderesi Tamás negyedikként zárt. 200 vegyesen Hosszú Katinka messze volt a dobogótól, 7. lett. Kapás Boglárka és Németh Nándor nagyot úszott, 200 pillangón, illetve 100 gyorson intéztek maguknak egy-egy helyet a magyar idő szerint csütörtök hajnali finálékban.
  • Férfi kardcsapatunk első meccsén az Egyesült Államok ellen 45-36-ra nyert, a döntőért az olaszok következtek, és bár Szilágyi Áronék sokáig vezettek, végül 45-43-ra kikaptak. Így a bronzért vívhattak a németekkel, és 45-40-re le is győzték őket, megszerezve a harmadik magyar vívóérmet Tokióban.
  • A cselgáncsozóknál a 90 kilogrammosok között induló Tóth Krisztián az első két meccsét ipponnal nyerte, a legjobb nyolc között azonban kikapott német ellenfelétől, így a vigaszágra került, ahol mindkét összecsapását hozta, így bronzérmet szerzett.
  • Folytatják a vitorlázók, a remekül kezdő Berecz Zsombor Finndingiben a 3. és a 4. futam után továbbra is a második.
  • Női pólósaink az orosz csapat elleni döntetlen után a címvédő Egyesült Államokkal találkoztak, és 6-8-ról fordítva 10-9-re győztek a torna esélyesének számító amerikaiak ellen.

Perceken belül medencébe ugrik a női pólóválogatott

A nyitómérkőzésen az oroszok ellen elért döntetlent követően a címvédő és most is toronymagas esélyesnek tartott amerikaiak ellen játszik a női vízilabda-válogatott. Már a pontszerzés is óriási bravúr lenne, de a magyarok nagyon elszántak voltak a mérkőzés előtt.

A találkozó magyar idő szerint 7 órakor kezdődik. A két válogatott már felsorakozott a himnuszokra.

Maradt a négy tus előny

Decsi 5-5-re hozta a Berre elleni asszót. Szatmári következik, az olaszok pedig cserélték, bevetik az olimpiai bajnok, 42 éves Aldo Montanót.

Japán ellenfelet kapott Tóth Krisztián

„Megnéztük a meccseit, függetlenül attól, hogy a menekültek csapatában szerepelt, tudtuk, hogy egy erős dzsúdósról van szó. Jó a fogásfelvonása, fizikailag erős, figyelnem kellett, hogy ne hibázzak. Az első szakasz így is ment el, és amikor éreztem, hogy fáradni kezd, akkor próbáltam jobban támadni” – nyilatkozott Tóth Krisztián, aki ipponnal nyerte az első meccsét a menekültek csapatában szereplő Popole Misenga ellen.  Hozzátette, a sorsolás nem volt kegyes hozzá, mert következő ellenfele egy japán cselgáncsozó lesz.

Jó formában érzem magam, az biztos, hogy ki fogok mindent adni magamból, ami bennem van

– mondta a 27 éves, vb-ezüsttel is rendelkező magyar cselgáncsozó. A japán Mukaj Sojcsiro ipponnal nyert mauritiusi ellenfelével szembe, így Tóth vele találkozik a 16 között.

Nézze meg, hogyan verte el a mezőnyt Milák Kristóf!

Megszületett a tokiói olimpiai második magyar aranyérme, Milák Kristóf 200 pillangón végzett az élen, így most már olimpiai, világ- és Európa-bajnoknak mondhatja magát.

Kapcsolódó
Milák Kristóf olimpiai bajnok 200 pillangón
Milák Kristóf megcsinálta, olimpiai bajnok lett 200 pillangón. Kenderesi Tamás negyedik lett.

Ha nem állította be az ébresztőt hajnali 3 óra 49-re, hogy megnézze élőben, ahogy Milák a második százon egyértelművé teszi, hogy ő a király 200 pillangón, akkor most pótolhatja.

Sikerült felhúzni Milák Kristófot a sajtótájékoztatón

Odd ANDERSEN / AFP

Milák Kristóf olimpiai bajnoki címe után sajtótájékoztatót tartott a három dobogós, a riválisok, a japán Honda Tomoru és az olasz Federico Burdisso kérdésre pedig azt felelték, hogy szerintük lehetetlen most megverni a magyar úszót, így igazából a második helyet célozták meg, szép eredménynek tartják a dobogót is. A magyar olimpiai bajnok kicsit később, amikor tovább boncolgatták ezt a kérdéskört, azt felelte, sértőnek tartja a a felvetést, szerinte minden sportolónak kijár a tisztelet.

Ha én tiszteletet tudok adni a versenytársaimnak, akkor azt gondolom, hogy valami méltóságteljesebb kérdést kellene feltenni, nem azt, hogy esélyetek sem volt rá, meg milyen a második helyért úszni. Ez engem egy kicsit bosszant

– mondta Milák, aki ezután ránézett a balján ülő Hondára, a japán egy kacsintással köszönte meg a szavait.

Milák elmondta még azt is, amikor megérintette a falat, tudta egyből, hogy nyert, mert nem az éremért úszott, hanem az időért. Olimpiai rekorddal ért célba, így egy kissé csalódott, ugyanis meg akarta dönteni az egyéni legjobbját – ami ugye a világrekord. Miláké minden idők négy legjobb eredménye a 200 méter pillangón.

Megszakadt az amerikai úszóváltók hihetetlen sorozata

Az amerikai Katie Ledecky ugyan 200 méteren csak az ötödik lett, 1500 méter gyorson már nem talált legyőzőre, így már hatszoros olimpiai bajnoknak mondhatja magát. A 200 méter gyorson győztes ausztrál Ariarne Titmus duplázott, ugyanis korábban 400 méteren is ő győzött Ebben a számban a hongkongi Siobhan Bernadette Haughey lett a második, megszerezve ezzel hazája történetének első érmét úszásban.

A 4×200-as férfi gyorsváltóban az amerikai csapat nem került a dobogóra, és ezzel megszakadt egy szédületes sorozat. Az USA váltói ugyanis korábban 94 versenyből 94-szer állhattak dobogóra.

A szerdai győztesek az úszódöntőkben:

férfi 200 m pillangó:
1. MILÁK KRISTÓF (MAGYARORSZÁG) 1:51.25 perc – olimpiai csúcs
2. Honda Tomoru (Japán) 1:53.73
3. Federico Burdisso (Olaszország) 1:54.45
4. KENDERESI TAMÁS (MAGYARORSZÁG) 1:54.52

 

férfi 4×200 m gyorsváltó:
1. Nagy-Britannia (Tom Dean, James Guy, Matthew Richards, Duncan Scott) 6:58.58 perc
2. Orosz Olimpiai Bizottság (Martin Maljutyin, Ivan Girev, Jevgenyij Rilov, Mihail Dovgaljuk) 7:01.81
3. Ausztrália (Alexander Graham, Kyle Chalmers, Zac Incerti, Thomas Neill) 7:01.84

 

női 200 m gyors:
1. Ariarne Titmus (Ausztrália) 1:53.50 perc
2. Siobhan Bernadette Haughey (Hongkong) 1:53.92
3. Penny Oleksiak (Kanada) 1:54.70

 

női 200 m vegyes:
1. Ohasi Jui (Japán) 2:08.52 perc
2. Alex Walsh (Egyesült Államok) 2:08.65
3. Kate Douglass (Egyesült Államok) 2:09.04
…7. HOSSZÚ KATINKA 2:12.38

 

női 1500 m gyors:
1. Katie Ledecky (Egyesült Államok) 15:37.34 perc
2. Erica Sullivan (Egyesült Államok) 15:41.41
3. Sarah Köhler (Németország) 15:42.91

Tóth Krisztián ipponnal győzött

Tóth Krisztián első győzelmével bejutott a nyolcaddöntőbe a 90 kilogrammosok között a tokiói olimpia cselgáncstornáján.

Franck FIFE / AFP

Az MTK versenyzője –aki júniusban bronzérmet nyert a budapesti világbajnokságon – a 32 között a menekültek csapatában szereplő Popole Misengával csapott össze, akit 24 másodperccel a mérkőzésidő vége előtt dobott ipponnal vert.

Hosszúnak görcsösen és lazán sem ment

Tegnap görcsösen úsztam, ma próbáltam lazábban. Így se volt jó, és úgy se. Mindent kiadtam magamból. Bosszantó, hogy 2:08.5 elég volt az aranyhoz

– nyilatkozta Hosszú Katinka, aki 7. helyen zárt 200 vegyesen. Ebben a számban öt éve, Rióban győzni tudott.

Elődöntős a kardcsapat

Szilágyi lezárta a meccset, 45-36-ra győzött a magyar kardcsapat az amerikaiak ellen. Az elődöntőben az Iránt 45-44-re legyőző olaszok következnek.

A második helyen kiemelt, Szilágyi, Szatmári András, Decsi Tamás összeállítású magyar csapat végig jobban állt, az amerikaiaknál a 2016-ban egyéniben ezüstérmes Daryl Homer volt a legjobb, aki plusz hattal zárt.

Elsa / Getty Images

A magyar csapatból Szatmári plusz hattal, Decsi plusz öttel, Szilágyi mínusz kettővel zárt.

Feljöttek az amerikaiak

Homer jól vívott Szilágyi Áron ellen. Most a hetedik párban 32-25 az állás. Decsi és Mackiewicz vív most, az amerikait ápolni kell, mert rosszul lépett.

Hosszú Katinka hetedik lett 200 vegyesen

Hosszú Katinka 7. lett 200 vegyesen

Kovács Tamás / MTI

Hosszú a nyolcadik helyen fordult az első ötven után, majd háton sem tudott felzárkózni. Mellen már látszott, hogy a dobogó is messze van, elöl pedig az volt a kérdés, hogy amerikai vagy japán győztes lesz-e. Végül a hazai pályán versenyző Ohasi lett a győztes, Hosszú 2:12.38-as idővel hetedik lett. Ohasi mögött két amerikai, Walsh és Douglass végzett a dobogón.

Hosszú hat másodperccel maradt el egyéni legjobbjától, 2015-ben Kazanyban 2:06.12-vel nyerte ezt a számot, ami azóta is világcsúcsnak számít. Tokióban az előfutamban (2:09.70) és az elődöntőben (2:10.22) is jobb időt ért el, mint a döntőben.

Tegnap görcsösen úsztam, ma próbáltam lazábban. Így se volt jó, és úgy se. Mindent kiadtam magamból. Bosszantó, hogy 2:08.5 elég volt az aranyhoz

– nyilatkozta a háromszoros olimpiai bajnok.

200 m vegyes:

1.  Ohasi Jui (Japán) 2:08.52 perc
2. Alex Walsh (Egyesült Államok) 2:08.65
3. Kate Douglass (Egyesült Államok) 2:09.04
…7. HOSSZÚ KATINKA 2:12.38

Miláké a négy legjobb idő 200 pillangón

Egy olyan számban, amelynek sokáig Michael Phelps volt az egyeduralkodója. A mostani 1:51.25 perc, amivel Milák olimpiai bajnok lett, minden idők harmadik legjobb eredménye 200 pillangón.

Kapás: Ez most jobban fájt

„Nem az időre mentem, csak próbáltam más taktikával úszni, első százon tapadni akartam a kínaira. Igaza volt azoknak, akik azt mondták, hogy nagyon nehéz reggel úszni, mert ez most jobban fájt. Örülök, hogy ott vagyok a döntőben. Úgy fogok felállni a rajtkőre, hogy mindent kiadok magamban, és mentálisan is összeszedem magam” – fogadkozott Kapás Boglárka, aki a harmadik legjobb idővel került a 200 pillangó fináléjába.

Kenderesi: Fáj, hogy ilyen kevés hiányzott

„Nagyon csalódott vagyok, tudtam, hogy századok fognak dönteni. Úgy éreztem, hogy ha mellettem Chadet meg tudom verni, érmes is lehetek, szinte biztos voltam benne. Ez az egy tized, sőt nincs is annyi, amennyivel lemaradtam az éremről, most nagyon fáj. Mindenképpen szerettem volna egy második érmet, megtettem mindent, jobban nem tudok edzeni, jobban nem tudok odafigyelni magamra. Most ennyi jött ki” – nyilatkozta Kenderesi Tamás, aki 4. lett 200 pillangón.

KISBENEDEK ATTILA / AFP
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik