Olimpia 2021 – Friss hírek

Magyar csapat is részt vett az olimpiai programban debütáló versenyszámban

Charly TRIBALLEAU / AFP

A Bragmayer Zsanett, Bicsák Bence, Kovács Zsófia, Tóth Tamás összeállítású csapat a 11. helyen zárta a triatlonosok vegyesváltó versenyszámát szombaton a tokiói olimpián. A magyar együttes 1:26:43 órás idővel ért célba az 1,2 kilométer úszásból, 27,2 kilométer kerékpározásból és 8 kilométer futásból álló viadalon. Az aranyérmet óriási küzdelem után a britek nyerték, az ezüst az Egyesült Államokhoz, míg a bronz a franciákhoz került, írja az MTI.

A vegyesváltók versenye először szerepelt a programban, és 16 ország négyfős csapata vett részt az eseményen.

A magyar váltóban az egyéni versenyben négy nappal ezelőtt 12. Bragmayer kezdett, és a 300 méter úszás után a 10. helyen szállt ki a vízből. A 27 éves, első olimpiáján szereplő versenyzőnek a 6,8 kilométernyi kerékpározás során nem sikerült javítania, de az üldözők csoportjában maradt. Bragmayer a 13. pozícióban kezdte a 2 kilométeres futást, melyet tizenegyedikként zárt.

Váltás után Bicsákon volt a sor a magyaroknál, az együttes legfiatalabb tagja öt napja hetedik lett az egyéni versenyben, ami a sportág történetének legjobb magyar olimpiai eredménye. A 25 esztendős Bicsák az úszás során visszaesett a 15. helyre, kerékpározásban viszont javítani tudott, 13. volt, majd a futásban előrébb verekedte magát, és a 10. pozícióban váltott Kováccsal.

A sorozatban harmadik olimpiáján szereplő Kovács úszásban feljött, hetedik volt, a kerékpározást viszont a 11. pozícióban zárta. A 33 éves versenyző futásban javított, és a 10. helyen váltott Tóth Tamással. A pályafutása során nyári játékokon másodszor induló Tóth úszásban megtartotta a magyarok pozícióját, a kerékpározás során viszont két riválisa megelőzte őt, így 12. volt a futás kezdetén. A 32 esztendős Tóth a hajrában egy helyet javítani tudott, így a magyar váltó 11. lett.