Olimpia 2021 – Friss hírek

Nagyot ugrott előre a magyar csapat az éremtáblázaton a csodanap után

Illyés Tibor / MTI

Fantasztikus napot zárt a magyar küldöttség a tokiói olimpián, hiszen összesen öt érmet szereztek sportolóink.

Utoljára Athénban volt ennyi magyar érem egy napon – ez történt a magyarokkal kedden az olimpián
Sportolóink összesen öt érmet szereztek kedden: két aranyat, két ezüstöt, valamint egy bronzot. A női pólósok pedig már az elődöntőben járnak.

A hétfői versenynapot követően a 20. helyen álltunk az éremtáblázaton, majd a keddi éremeső után immár közelítünk a top 10-hez, és jelenleg a 13. pozíciót foglaljuk el. Egy érmünk pedig szerdán is garantált, hiszen Lőrincz Viktor is döntős, és minden vágya, hogy bátyjához, Tamáshoz hasonlóan ő is olimpiai bajnok legyen.

Az éremtáblázat élén továbbra is Kína áll, amely kedden összesen három aranyat nyert, kettőt tornában, egyet pedig műugrásban.