Olimpia 2021 – Friss hírek

Utoljára Athénban volt ennyi magyar érem egy napon – ez történt a magyarokkal kedden az olimpián

MTI/Czeglédi Zsolt

Szenzációs napja volt a magyar küldöttségnek a tokiói olimpián, hiszen sportolóink összesen öt érmet szereztek kedden: két aranyat, két ezüstöt, valamint egy bronzot.

A napot a kajak-kenusok nyitották, és kajak egyes ezer méteren parádés verseny után Kopasz Bálint első, Varga Ádám pedig második lett.

Ebben a számban a magyarok legutóbb az 1968-as mexikóvárosi játékokon örülhettek győzelemnek Hesz Mihály révén.

A női K-2 500 méteren a Kozák Danuta, Bodonyi Dóra duó bronzérmet nyert, a szám másik magyar egysége, Csipes Tamara és Medveczky Erika negyedikként ért célba. Női K-1 200 méteren Lucz Dóra a 6., Kárász Anna pedig a 16., míg férfi C-2 1000 méteren az Adolf Balázs, Fejes Dániel egység összesítésben a 11. lett, miután a B döntőben a 3. helyen végzett.

Kopasz Bálint olimpiai bajnok lett Varga Ádám előtt célba érve, Kozákék bronzérmesek
Kettős magyar győzelem született a férfi kajakosok 1000 méteres döntőjében,

A tizenegyedik versenynap másik aranyérmét Lőrincz Tamás szerezte, aki a 77 kilogrammosok döntőjében óriási csatában 2-1-re győzött a kirgiz Akzsol Mahmudov ellen. Lőrincz az olimpiai arannyal koronázta meg pályafutását, hiszen világbajnokságot egyszer, Eb-t pedig négyszer nyert korábban, és a mostani sikerrel kárpótolta magát a 2012-es londoni játékokon elveszített finálé után.