Olimpia 2021 – Friss hírek

„Megcsináltuk!” – üzente Lőrincz Tamás sírva a családjának

Illyés Tibor / MTI

Pályafutása utolsó meccsén olimpiai aranyérmet nyert Lőrincz Tamás a kötöttfogású birkózók 77 kilogrammos kategóriájában.

Lőrincz Tamás olimpiai bajnoki címmel zárta le a pályafutását
2-1-re nyert Mahmudov ellen, ez a negyedik magyar arany.

Lőrincz a döntő után Sike András szövetségi kapitánnyal, valamint  a világbajnok, olimpiai bronzérmes Módos Péterrel ünnepelt, utóbbi örömében egyszerre vitte a földre Szöul (Sike 1988-ban az 57 kg-osok között nyert) és Tokió olimpiai bajnokát.

Lőrincz aztán internetes kapcsolat révén válthatott pár szót a családjával, valamint megtapasztalhatta, milyen örömet váltott ki győzelmet a neki szurkolókból. Köztük volt a magyar birkózósport legendája, a Münchenben a magyar sport 100. olimpiai aranyérmét nyerő Hegedűs Csaba. Lőrinczé a huszadik aranyérem volt az olimpiákon, ami birkózásban született.