Olimpia 2021 – Friss hírek olimpiai program

Szerdán sem maradtunk érem nélkül Tokióban – ez történt a magyarokkal az olimpia 12. napján

Jack GUEZ / AFP

Birkózásban a Lőrincz család hiába bízott a dupla aranyéremben, Tamás keddi olimpiai bajnoki címe után Viktor a kötöttfogású birkózók 87 kilogrammos súlycsoportjában ezüstérmes lett, miután 5-1-re kikapott a kétszeres világ- és háromszoros Európa-bajnok ukrán Zsan Belenyuktól.

Lőrincz Viktor olimpiai ezüstérmes
Ukrajna első színesbőrű parlamenti képviselője, a nem mellesleg világ- és Európa-bajnok Zhan Beleniuk 5-1-re legyőzte a Honvéd birkózóját.

Az Európa-bajnoki ezüstérmes Olasz Anna 1:59:34.8-as idővel a negyedikként végzett a női nyílt vízi úszók 10 kilométeres versenyszámában. A 27 éves magyar úszó ugyanebben a számban a 14. volt Rióban.

Lőrincz Viktor alulmaradt a döntőben, kiestek a kézisek, elődöntőbe jutottak a férfi pólósok – szerdai hírfolyam Tokióból
A keddi éremeső után szerdán csendesebb nap várható, de így is legalább egy dobogós helynek örülhetünk majd Lőrincz Viktornak hála.

A súlyemelők versenyének zárónapján a sportág egyetlen magyar képviselője, a plusz 109 kilogrammos Nagy Péter hat sikeres gyakorlatot bemutatva megnyerte a B csoportot – szakításban 178, lökésben 218, összesítésben pedig 396 kilót ért el –, ez pedig összesítésben a hetedik helyhez volt elég.

Atlétikában a hétpróbázó Krizsán Xénia négy szám után a 19. helyen áll. A férfiaknál Rivasz-Tóth Norbert a férfi gerelyhajítók selejtezőjében 77.76 métert dobott, ez nem volt elegendő a továbbjutáshoz. Szűcs Valdó a 110 méteres gátfutás elődöntőjében 13.40-es idővel negyedikként zárt, nyolc századmásodperccel lemaradt a fináléról.

A szerdán vízre szállt mind a nyolc magyar egység bejutott a középfutamba, így a csütörtöki versenynapon érdekelt lesz Takács Kincső és Balla Virág kenu egyes 200 méteresen, Kozák Danuta és Csipes Tamara kajak egyes 500 méteren, illetve a férfiaknál Tótka Sándor és Csizmadia Kolos férfi K-1 200 méteren, valamint a Béke Kornél, Varga Ádám, illetve a Nádas Bence, Kopasz Bálint duó férfi K-2 1000 méteren.

A női kézilabda-válogatott a negyeddöntőben nagyot harcolva, a hajráig lépést tartott a norvégokkal, de végül 26-22-re kikapott és összességében a 7. helyen végzett.