Élő Olimpia 2021 – Friss hírek

Tótka olimpiai bajnok, Csipes ezüstérmes 500 méteren, elveszítette elődöntőjét a női pólócsapat – csütörtöki hírfolyam az olimpiáról

Illyés Tibor/MTI

Magyar szempontból fantasztikusan indult a tokiói olimpia 13. versenynapja, hiszen Rasovszky Kristóf a nyíltvízi úszók 10 kilométeres számában ezüstérmes lett.

Kajak-kenuban az összes elődöntőben érdekeltek voltak a magyar egységek, Tótka Sándor győzött, Csizmadia Kolos negyedik lett K1 200 méteren. Csipes Tamara ezüstérmes lett 500 méteren, a címvédő Kozák Danuta negyedikként zárt. A Nádas Bence, Kopasz Bálint duó 1000 méteren negyedikként zárt. Ugyanebben a számban a Béke Kornél, Varga Ádám egység B döntős volt, összesítésben a tizenkettedik lett. Női C-1 200 méteren Balla Virág és Takács Kincső is B döntőzött, Balla 9., Takács a 14. lett összesítésben.

Vízilabdában a női válogatott 8-6-ra vereséget szenvedett az elődöntőben, így az orosz csapat elleni bronzmérkőzésen küzdhet az éremért.

Elkezdték a versenyt az öttusázók, Kovács Sarolta, Gulyás Michelle egyaránt 20 asszót nyert és 15-öt veszített el, amivel a hatodik helyen zárták a nyitószámot. A férfiaknál Marosi Ádám ugyanezzel a mérleggel tizedik helyen kezdett, míg Kasza Róbertnek nem sikerült ilyen jól a nyitány, 15 győzelemre jutott 20 elveszített asszó.

A hétpróbázó Krizsán Xénia az utolsó szám, a 800 méteres síkfutás előtt a 15. helyen áll.

Kozák és Csipes ott van a fináléban 500-on

A kétszeres címvédő Kozák Danuta, valamint Csipes Tamara is magabiztosan, futamgyőzelemmel jutott be a döntőbe a kajak egyesek 500 méteres versenyében a tokiói olimpián.

A nők legnagyobb figyelemmel kísért számában már a csütörtök délelőtti középfutam is nagyon keménynek ígérkezett, ugyanis csak az első két-két helyezett léphetett tovább a fináléba.

Az ellenfeleket látva a négyesben olimpiai bajnok, összességében nyolcszoros világ- és kilencszeres Európa-bajnok Csipes számára nem ígérkezett megoldhatatlannak a feladat, és a Honvéd 31 éves kajakosa igazolta is a papírformát. Már a rajt után az élre állt, és bár az új-zélandiak második számú versenyzője, Caitlin Regal vele tartott, egy hajóhossz előnnyel haladt át elsőként a célvonalon.

Kovács Tamás / MTI Kozák Danuta

London és Rió bajnokának, Kozáknak a második középfutamban csak a mellette lapátoló két fehéroroszra, a 2017-es világbajnok Volha Hudzenkára és az öt éve negyedik Marina Litvincsukra kellett figyelnie. A Ferencváros 34 éves, ötszörös olimpiai bajnoka a táv első felében Hudzenkával együtt haladt, aztán ritmust váltva az élre állt, s bár a hajrában még a portugál Teresa Portela is támadta, megszerezte a futamgyőzelmet.

Takács és Balla bemelegített a párosra

Takács Kincső és Balla Virág is a B döntőbe kvalifikálta magát a kenu egyesek 200 méteres versenyében a tokiói olimpián.

A két győri kenus – akik később közösen párosban is vízre szállnak a japán fővárosban, és az egyest tulajdonképpen bemelegítésnek szánják a fő számukra – külön futamba került, elsőként Ballát szólították a rajthoz. A vállsérülés miatt visszalépett Horányi Dóra helyére beugró, négyszeres Európa-bajnok erős ellenfeleket kapott, és bár nagyon küzdött, nem tudott az élbollyal tartani. Hatodik helye B döntős folytatást jelent.

Ha lehet, még Ballánál is komolyabb riválisok vártak a világ- és Európa-bajnok Takácsra, akinek többek között a szám egyik favoritjával, a világbajnoki címvédő amerikai Nevin Harrisonnal, valamint a kanadaiak 11-szeres világbajnokával, a doppinggyanú alól felmentett Laurence Vincent-Lapointe-tel is meg kellett küzdenie.

A 27 éves, négyszeres Eb-győztes magyar kenus rosszul jött ki a rajtból, és az itt összeszedett hátrányát nem sikerült ledolgoznia, nyolcadik lett. A futamot Harrison nyerte. A szám A döntőjét két óra múlva rendezik, a két magyar előtte száll vízre a kisdöntőben.

Az ezüstérmes Rasovszky arról, volt-e holtpontja az olimpián: Az utolsó körben csak az volt

Rasovszky Kristóf a tokiói olimpia egyik legkellemesebb magyar eredményét szállította le csütörtök hajnalban: második lett a nyíltvízi úszók 10 kilométeres versenyében. Óriási mosollyal az arcán, a hátára magyar zászlót terítve érkezett meg a magyar újságírók elé, látszott, hogy maximálisan elégedett. Hévízen készült fel egyébként, hogy felkészítse magát a japán körülményekre, a szokásosnál melegebb vízre.