Élő Olimpia 2021 – Friss hírek

Másodszor is vereség a görögök ellen, férfi pólósaink is a bronzért játszhatnak

Illyés Tibor / MTI

A magyar férfi vízilabda-válogatott a csoportkör után az elődöntőben is kikapott Görögországtól, ezúttal 9-6-ra úgy, hogy egyszer sem vezetett a mérkőzésen. Mindkét csapatunk a bronzért játszhat a tokiói olimpián.

A magyar és a görög válogatott elég sűrűn találkozik egymással az olimpiákon. Az első találkozó a játékokon 1972-ben volt és a rivális győzelmével ért véget, majd 8 magyar siker és egy döntetlen volt a folytatás Tokióig. Ahol aztán rögtön az első csoportmeccsen győzött Görögország, lett volna miért revánsot venni. A mieink egyébként 2008 után jutottak el ismét a legjobb négybe.

Idegőrlő meccsen vereség, a bronzért csatázhat tovább a női pólóválogatott
Bíró Attila csapatának nem mentek a támadások, de még szerezhet érmet Tokióban.

Hamar egyértelművé vált, hogy kőkemény csata lesz az elődöntő, masszívan védekezett mind a két csapat, látványos blokkokat és nagy védéseket láthattunk mindkét oldalon. A görögök találták meg először az utat a magyar kapuhoz, kétszer is ráadásul, mind a két alkalommal fórból. Mi is előnyben tudtunk szépíteni a negyed utolsó másodperceiben, Vámos révén.

A görögök folytatták a sormintát a második negyedben, ugyanis megint fórból voltak eredményesek – úgy tűnt, Argyropulosz már elveszíti a labdát, de valahogy a víz alól még a kapuba tudott dobni. Zalánki bombájánál aztán már nem kellett extra ember, egyenlő létszámnál is beakadt a labda. A kapufa kétszer is velünk volt, majd Angyal lövésénél visszaadott valamit Görögországnak, amikor a fa éléről vágódott ki a labda. Feszült hangulatban teltek a félidő utolsó percei, röpködtek a kiállítások, de ezekkel egyik csapat sem tudott élni – 3-2-re ment ekkor az ellenfél.

A harmadik negyedben sikerült utolérni a görögöket, egy fórnál kapta meg Pásztor a labdát, megvárta, míg a kapus szinte már elsüllyedt és a kapuba pattintott. Egy kivédekezett hátrány után a vezetést is meglehetett volna, Jansik jól látta meg, hogy kint a kapus, de ejtése a lécen csattant, a túloldalon meg az újabb fórt már nem rontotta el Argyropulosz. A horvátok elleni negyeddöntő hőse, Manhercz volt, aki kiegyenlített, igazi klasszis megoldással: egy védő és a kapus felett húzta vissza a labdát a rövid oldalra. A vezetést azonban továbbra sem sikerült megszerezni, egy hátrányban, centerből kapott gól miatt pedig hátrányból vártuk a negyedik nyolc percet.

A lehető legjobban indult a negyedik játékrész, mivel a görögök kapufát dobtak, majd Manherczhez pattant a labda, ő meg az alsó sarokba vágta a labdát. Utána azonban volt egy védelmi kihagyás magyar oldalon, Funtulisz büntette meg, majd még a szerencse is elpártolt mellőlünk, mert fórban egy vélhetően kapu mellé tartó lövés Jansik fejéről pattant be Nagy kapujába. Iszonyatosan kellett ezután, hogy Varga megvillantsa a klasszisát, nehogy meglógjon Görögország, két lóbával süllyesztette el a védőit, mielőtt a léc alá lőtt.

Mégsem lett jobb, sőt elég gyorsan reménytelenné vált a helyzetünk: egy kihasznált fórral és egy távoli bombával ellépett három góllal Görögország, majd jöttek a további hibák magyar oldalon, ezzel pedig el is dőlt a mérkőzés.

A bronzmérkőzésen majd a szerb-spanyol találkozó vesztesével találkozunk vasárnap.

A görög szövetség honlapja azt írta, hogy a válogatottjuk eddig tizennégy alkalommal szerepelt nagy világverseny elődöntőjében, de mindössze egyszer nyert: az 1997-es athéni világkupán pont a magyarokat verte 8-4-re, a döntőt azonban elbukta az amerikaiakkal szemben 8-5-re.

Olimpiai vízilabdatorna, férfiak, elődöntő:

Magyarország – Görögország 6-9 (1-2, 1-1, 2-2, 2-4)
gólszerzők:
Manhercz 2, Vámos, Zalánki, Pásztor, Varga Dénes 1-1, illetve Argyropulosz 4, Gkiucevisz 2, Genidoniasz, Fundulisz, Szkumpakisz 1-1
gól/emberelőny:
4/12, illetve 7/14

3-2 oda a félidőben

Miénk lehetett volna az első félidő utolsó gólja, mivel emberelőnyben támadtunk, de Varga Dénes lövése nem jutott el a kapuig.

2-3

Páros kiállítás után nem jutottunk közelebb a görög kapuhoz, így Manhercz messziről vállalta el, de nem találta el a kaput. Nagy Viktor védése után csak másodpercekig támadhattunk, mert a bírók elvették a labdát.

2-3

Angyalt küldték ki, Nagy Viktor szédületes bravúrral ért át egy görög lövésre, nagyon kellett ez a bravúr!

2-3

Angyal lövése a kapufa belső éléről vágódott ki. A görög támadásnál lepörgött a támadóidő, úgyhogy az egyenlítésért támadhattunk, de Manhercz löketét blokkolták.

2-3

Angyalt próbáltuk megjátszani előnyben, kissé lehúzták, így nem tudott eléggé kiemelkedni, de a bírók nem fújtak. Négy előnyből csak egy gólt szereztünk. A görögöknél 3/6 a mutató.

2-3

Hárai harcolt ki előnyt, Zalánkinak azonban a negyedik lövése sem sikerült sajnos. Nálunk Hosnyánszkyt küldték ki, Argyropulosz sajnos klasszis módon oldotta meg centerből a helyzetet. Zalánki nem adta fel, ötödjére is elvállalta, és ezt most nagyon beverte.

1-2

Jól védekeznek a görögök, Vámos kiszorított helyzetből lőtt, Zerdevasz fogta. Aztán görög előny, Nagy Viktor egy nagyot védett, de a kipattanót Gkiuvecisz bepattintotta. Vámos gyorsan válaszolt.

0-1

Két görögöt is kiküldtek, de ez sem volt elég, Zalánki lövése egy kézről pattant fölé. A görögöké az első gól, Argyropulosz lőtte a rövidbe előnyből.

0-0

Zalánki hosszú lóbálás után lőtt, Zerdevasz lehalászta a labdát. Varga Dénest szórták ki, de a léc kisegített minket emberhátrányban. Ez a kapufák meccse eddig.

0-0

Az első előnyünknél Erdélyi vállalkozott, de a lövése elhalt a blokkban.

0-0

Zalánki is a kapufát találta telibe, a görög kapus bele is ért kicsit, rázta is az öklét. Jansik kiállítása miatt ismét görög fór következett, de jól védekeztünk.

0-0

Egy-egy bravúrral kezdett mindkét kapus, majd Varga Dénes lövése egy kézen megpattanva vágódott a jobb kapufára. Vámos kiállítása miatt előnybe kerültek a görögök, de Jansik remekül blokkolt.

Kimaradtak a cserekapusok

12 játékost lehet nevezni a meccsre, a magyar kapitány döntése alapján a cserekapus Vogel Soma a kimaradó. Hasonlóképp döntött a görögök kapitánya, Theodorosz Vlachosz.

Veretlenek még a görögök

Sokan mondták, hogy meglepetés volt, hogy megvertek minket az első nap, de aztán megmutatták, hogy ez nem is olyan meglepő. Ők és a spanyolok azok, akik nem kaptak ki eddig az olimpián, ez azért figyelmeztető. Iszonyatosan jó a védelmük, Montenegró ellen is brutálisan jól védekeztek, erre is épül a játékuk. Ezt kell feltörnünk, és vissza is fogunk vágni! – fogadkozott Jansik Szilárd a magyar szövetség oldalának nyilatkozva.

A legjobb görög góllövő

Konsztantinosz Geniduniasz ugyanúgy 17 gólnál tart az olimpián, mint Manhercz Krisztián nálunk. Manhercz hét gólt lőtt a horvátok elleni negyeddöntőben, Geniduniasz pedig ötöt szórt Montenegrónak.