Élő Olimpia 2021 – Friss hírek

Hosszú visszalépett a 200 pillangótól, kizárták a 4×200-as gyorsváltónkat – keddi hírfolyam

MTI/Kovács Tamás
  • Vas Kata Blanka negyedik helyen végzett a hegyikerékpárosok női versenyében. A mindössze 19 esztendős versenyző ugyan remek rajtja után egy csúszás miatt visszacsúszott a 10. helyig, a végéig nem lassult és a 4. helyig tudott feljönni.
  • Bragmayer Zsanett a 12. helyen végzett a női triatlonosok versenyében kedden a tokiói olimpián, amelynél jobban magyar női triatlonos még nem ért el ötkarikás játékokon. A versenynap másik magyarja, Kovács Zsófia nem tudta befejezni a versenyt.
  • Úszásban Milák Kristóf és Kenderesi Tamás is bejutott 200 méter pillangón a döntőbe, Milák 1:52-es idővel, Kenderesi pedig futamában másodikként ért célba. Hosszú Katinka is döntőbe jutott, de nagyon kínkeservesen, csak hetedik idővel jött össze a finálé.
  • A háromszoros olimpiai bajnok úszó később visszalépett a 200 pillangótól, mert nem tudott regenerálódni. Így Rióhoz hasonlóan Jakabos Zsuzsannától vette el a helyet, aki így csak a 4×200-as gyorsváltóban úszik. Kapás Boglárka a harmadik előfutamban második lett, összesítésben pedig az ötödik helyen jutott tovább az elődöntőbe. Németh Nándor bejutott az elődöntőbe 100 méter gyorson, Szabó Szebasztián pedig a 20. helyen végzett a számban. A 4×200-as gyorsváltónkat kizárták, amiért Kozma Dominik túl korán ugrott medencébe.
  • A cselgáncsozóknál az Eb-bronzérmes Ungvári Attila (81 kg) kikapott az első mérkőzésén Mohamed Abdelaal ellen. Később a korosztályos olimpiai, világ- és Európa-bajnok Özbas Szofi (63 kg) első meccsét megnyerte, azonban az olasz Maria Centracchio ellen ipponnal kikapott.
  • Újra pályára lépett a női kézilabda-válogatott, amely kiábrándító játékkal 33-27-re vereséget szenvedett Brazília ellen.
  • Tollaslabdában a férfiaknál Krausz Gergely kikapott 2-0-ra az orosz Szergej Siranttól, a nőknél Sárosi Laura viszont első mérkőzése után részleges Achilles-ín szakadást szenvedett és kénytelen volt visszalépni a további szerepléstől.
  • A légpuskások vegyescsapat-versenyében hetedik helyen végzett a Mészáros Eszter, Péni István kettős. A szám most mutatkozott be a játékokon.
  • A Finndingiben szereplő, titkos aranyesélyesnek számító Berecz Zsombor másodikként zárta mindkét keddi futamot, így összetettben is a második helyről várja a szerdai folytatást. Laser Standardban Vadnai Benjamin a korábbi 15. és 16. helye után a keddi harmadik futamában 18. lett, hat futam után összesítésben pedig a 17. helyen áll. A Laser Radialban induló, korosztályos világ- és Európa-bajnok Érdi Mária hat futam után a 14. helyről várja a folytatást.
  • Férfi vízilabdázóink is medencébe ugrottak, az első csoportmeccsen vereséget szenvedő együttes a házigazda japánok ellen az első két negyedben megizzadt ugyan, de végül 16-11-re győzni tudott.

Bragmayer Zsanett minden idők legjobb magyar női triatlonos helyezését érte el

Bragmayer Zsanett a 12. helyen végzett a női triatlonosok versenyében kedden a tokiói olimpián, míg a másik magyar, Kovács Zsófia kiesett.

Az időjárás ezúttal alaposan megkavarta a versenyt, rögtön a rajt 15 percet csúszott jégeső miatt, majd nagy szél és hideg várta a versenyzőket. Az 1,5 kilométer úszásból, 40 kilométernyi kerékpározásból, 10 kilométeres futásból álló távon az esélyesek ötfős csoportja kerékpáron már meglépett, Bragmayer az üldözők között azonban nagyszerűen tartotta magát. Az utolsó számra a 12. helyen vágott neki, amelyet bravúrral meg is tartott.

A magyar női triatlonosok közül ez a legjobb olimpiai helyezés, az eddigi csúcsot Edöcsény Nóra 2000-es szereplése jelentette, aki Sydneyben a 19. volt.

A harmadik olimpiáján induló Kovács Zsófiát közben lekörözték, így 19 társához hasonlóan nem tudta befejezni a versenyt. Az aranyérmet a 33 éves bermudai Flora Duffy szerezte meg nagy fölénnyel, amely egyben Bermuda első olimpiai aranyérme is.

Részlegesen szakadt Achillesszel játszott a magyar tollaslabdázó

Sárosi Laura számára túl korán véget ért a tokiói olimpia. A Magyar Olimpiai Bizottság tájékoztatása szerint a tollaslabdázó részleges Achilles-ín szakadást szenvedett a thaiföldi Intanon ellen 2-0-ra elveszített nyitómérkőzésén. Ez akkor még nem akadályozta a játékban, a sérülése azonban nem teszi lehetővé, hogy folytassa versenyzést. Ezért a maláj Cheah ellen magyar idő szerint 7 órára kiírt mérkőzése előtt kénytelen visszalépni a további versenyzéstől.

MTI/AP/Dita Alangkara

Magyarországot két tollaslabdázó képviseli ezen az olimpián, a férfiak mezőnyében versenyző Krausz Gergely hajnali 3-tól játszik Szergej Sirant ellen a csoportkörben. Krausz az első mérkőzését elveszítette. A háromfős csoportokból az első helyezettek lépnek tovább az egyenes kieséses szakaszba. Idén szerepel először magyar férfi tollaslabdázó az olimpián.