Élő Olimpia 2021 – Friss hírek

Hosszú visszalépett a 200 pillangótól, kizárták a 4×200-as gyorsváltónkat – keddi hírfolyam

MTI/Kovács Tamás
  • Vas Kata Blanka negyedik helyen végzett a hegyikerékpárosok női versenyében. A mindössze 19 esztendős versenyző ugyan remek rajtja után egy csúszás miatt visszacsúszott a 10. helyig, a végéig nem lassult és a 4. helyig tudott feljönni.
  • Bragmayer Zsanett a 12. helyen végzett a női triatlonosok versenyében kedden a tokiói olimpián, amelynél jobban magyar női triatlonos még nem ért el ötkarikás játékokon. A versenynap másik magyarja, Kovács Zsófia nem tudta befejezni a versenyt.
  • Úszásban Milák Kristóf és Kenderesi Tamás is bejutott 200 méter pillangón a döntőbe, Milák 1:52-es idővel, Kenderesi pedig futamában másodikként ért célba. Hosszú Katinka is döntőbe jutott, de nagyon kínkeservesen, csak hetedik idővel jött össze a finálé.
  • A háromszoros olimpiai bajnok úszó később visszalépett a 200 pillangótól, mert nem tudott regenerálódni. Így Rióhoz hasonlóan Jakabos Zsuzsannától vette el a helyet, aki így csak a 4×200-as gyorsváltóban úszik. Kapás Boglárka a harmadik előfutamban második lett, összesítésben pedig az ötödik helyen jutott tovább az elődöntőbe. Németh Nándor bejutott az elődöntőbe 100 méter gyorson, Szabó Szebasztián pedig a 20. helyen végzett a számban. A 4×200-as gyorsváltónkat kizárták, amiért Kozma Dominik túl korán ugrott medencébe.
  • A cselgáncsozóknál az Eb-bronzérmes Ungvári Attila (81 kg) kikapott az első mérkőzésén Mohamed Abdelaal ellen. Később a korosztályos olimpiai, világ- és Európa-bajnok Özbas Szofi (63 kg) első meccsét megnyerte, azonban az olasz Maria Centracchio ellen ipponnal kikapott.
  • Újra pályára lépett a női kézilabda-válogatott, amely kiábrándító játékkal 33-27-re vereséget szenvedett Brazília ellen.
  • Tollaslabdában a férfiaknál Krausz Gergely kikapott 2-0-ra az orosz Szergej Siranttól, a nőknél Sárosi Laura viszont első mérkőzése után részleges Achilles-ín szakadást szenvedett és kénytelen volt visszalépni a további szerepléstől.
  • A légpuskások vegyescsapat-versenyében hetedik helyen végzett a Mészáros Eszter, Péni István kettős. A szám most mutatkozott be a játékokon.
  • A Finndingiben szereplő, titkos aranyesélyesnek számító Berecz Zsombor másodikként zárta mindkét keddi futamot, így összetettben is a második helyről várja a szerdai folytatást. Laser Standardban Vadnai Benjamin a korábbi 15. és 16. helye után a keddi harmadik futamában 18. lett, hat futam után összesítésben pedig a 17. helyen áll. A Laser Radialban induló, korosztályos világ- és Európa-bajnok Érdi Mária hat futam után a 14. helyről várja a folytatást.
  • Férfi vízilabdázóink is medencébe ugrottak, az első csoportmeccsen vereséget szenvedő együttes a házigazda japánok ellen az első két negyedben megizzadt ugyan, de végül 16-11-re győzni tudott.

A spanyol pólócsapat elkapta a montenegróiakat

Spanyolország 8-6-ra legyőzte Montenegrót a tokiói olimpia férfi vízilabdatornájának második fordulójában. A magyarok csoportjában is lejátszottak egy meccset, az amerikai csapat fölényes győzelmet aratott a dél-afrikai válogatott fölött. A spanyol és az amerikai válogatott is két győzelemmel áll csoportjában.

Kínai párosé lett az arany a légpisztolyos vegyescsapat-versenyben

A kínai Csiang Zsan-hszin, Pang Vej duó nyerte meg kedden a légpisztolyosok vegyescsapat-versenyét a tokiói olimpián. A játékokon most bemutatkozó számban a rangsoroló szakaszból nyolc pár jutott a középdöntőbe, majd onnan az első kettő a fináléba, a harmadik és negyedik pedig a bronzéremért kiírt helyosztóra. Az aranyért a kínaiaknak a női egyéni győztessel, Vitalina Bacaraskinával felálló orosz párossal kellett megküzdeniük, és kiélezett, izgalmas csata végén, a lehető legkisebb különbséggel, 16-14-es sikerrel arattak diadalt.

Özbas Szofi megnyerte első meccsét

A kézisek veresége és Ungvári nyitókörös búcsúja után végre egy jó hír! Özbast kétszer is megintették, ezért az aranypontért hajtó dzsúdósok közül német ellenfele, Martyna Trajdost próbált arra játszani, hogy a harmadikat is megkapja a magyar. Csakhogy Özbas Szofi meglátta a támadás lehetőségét és egy ügyes vazaarival továbbjutott.

Franck FIFE / AFP

Kiábrándító vereséget szenvedett a magyar kéziválogatott az olimpián

A magyar kézilabda-válogatott 33-27-re kikapott Brazíliától a tokiói olimpia második csoportmeccsén.

Villámrajtot vettek a magyarok, az első négy akcióból betaláltak a mieink, utána viszont jött egy érthetetlen mentális blokk, a brazilok 6-0-val elléptek és ez érezhetően megfogta Elek Gábor együttesét. Bíró Blanka védései sokáig elégnek bizonyultak ahhoz, hogy tartsuk a lépést az ellenfelünkkel.

Jól jelzi a magyar csapat bizonytalanságát és gyenge játékát, hogy Elek már az első félidőben kétszer is időt kért.

Félidőre már nagy volt a baj, 17-11-ről kellett volna felállnia a magyar válogatottnak, de ehelyett a brazil csapat érezte jól magát és helyenként gálázva játszott. Kilenc gólra is elhúztak a dél-amerikaiak, de a végén szórakoztak már, így lerohanásból hat gólra csökkentették a mieink a különbséget. A vereség így is megsemmisítőnek mondható.

Daniel LEAL-OLIVAS / AFP

Támadásban és védekezésben is mélyen alulmúlta önmagát a magyar csapat, de még nagyobb baj, hogy ezzel a továbbjutás esélye is minimálisra csökkent.

Végeredmény – női kézilabda, csoportkör, 2. forduló

Brazília-Magyarország 33-27 (17-11)
lövések/gólok: 48/33, illetve 43/27
gólok hétméteresből: 0, illetve 3/4
kiállítások: 4, illetve 3

Brazília-Magyarország 26-20

Kilenc eladott labda. Ez elképeszetően sok. Zácsik és Háfra ebből összesen hetet szórt el. Az utóbbi percek ismét inkább a brazilokról szóltak, sem támadásban, sem védekezésben nem hozzák a magyarok, amit egyébként tudnak.

Brazília-Magyarország 19-14

Ez már jobban fest! Két percig nem dobtak gólt a csapatok, végül Amorim törte meg a gólcsendet, de apránként jöttünk föl Janurik védéseivel és Zácsik góljaival. Sajnos ezután Háfra Noémit kiküldték két percre.

Újabb két sportoló lett koronavírusos

Újabb hét személy, köztük két sportoló produkált pozitív koronavírustesztet a tokiói olimpián, jelentették be kedden a japán szervezők. Július elseje óta már 155-en akadtak fenn a Covid-ellenőrzésen.

Brutális idővel nyerte futamát Milák Kristóf

A magyar úszónak tetszhetett Le Clos kezdése, mert ő is világcsúcsidőn belül fordult 50 méteren, de ezután kicsit visszavett a tempóból. Senki nem tudta megszorongatni sem, bőven a mezőny előtt ért célba 1:52.22-es idővel, így aztán ott lesz a 200 méter pillangó fináléjában is.

Odd ANDERSEN / AFP

Kenderesi Tamás megint másodikként ért célba

Chad Le Clos világcsúcsidőn belül fordult 50 és 100 méter után, de picit el is fáradt, miközben Kenderesi rákapcsolt, ahogyan a teljes mezőny is őrült tempóban haladt az utolsó 50 méteren. Nekünk azonban fontosabb, hogy mögötte Kenderesi Tamás csapott a célba, 1:55.17-es idővel zárta a futamot, amivel bejutott a 200 méteres pillangóúszás döntőjébe. A hétfői előfutam után a keddi elődöntőben is másodikként zárta a futamot.

Kovács Tamás / MTI Kenderesi Tamás a férfi 200 méteres pillangóúszás előfutamában. Az úszó 1:55.18 perces idővel jutott tovább.

Brazília-Magyarország 17-11

Nagyon nagy a baj, a brazilok védekezése sok gondot okoz a mieinknek, miközben a miénk sincs rendben. Rengeteg az eladott labdánk, a pontatlan lövésünk és ha Bíró Blanka nincs, még csúnyább lett volna ez a félidő. Gigászi második 30 percre lesz szükség.

Ungvári Attila kikapott az első fordulóban

Az Európa-bajnoki bronzérmes Ungvári Attila az első fordulóban vereséget szenvedett Mohamed Abdelaal ellen.

Czeglédi Zsolt / MTI Ungvári Attila (kékben) és az egyiptomi Mohamed Abdelaal küzdelme a férfi cselgáncsozók 81 kilogrammos súlycsoportjának selejtezőjében. A magyar sportoló kikapott, így kiesett a versenyből.

A 81 kilós Ungvárinak nem volt szerencséje a sorsolásnál, már a 64 közé jutásért tatamira kellett lépnie. Az ötszörös Afrika-bajnok egyiptomi Mohamed Abdelaallal akció nélkül jutottak el a ráadásig. A ráadásban Abdelaal némileg aktívabb lett, nagyjából 20 másodperc telt el, amikor az egyiptomi cselgáncsozó támadása után a bíró harmadszor is intette Ungvárit, aki ezzel elvesztette a találkozót.

Megvolt a felépített taktikám a mérkőzésre, de ezt nem sikerült megvalósítani. Igyekeztem lefogni a bal kezét, leszedni a nyakamról. Az elején balra dolgoztam, aztán az edzőm szólt, hogy jobbra próbáljam, de ez sem vezetett eredményre. Az egyiptomi a végén csinált három olyan akciót, ami elég erősnek nevezhető, bár nem ért pontot, de ahhoz látványos volt, hogy a bíró engem harmadszor is megintsen. Nagyon sajnálom, hogy így alakult

– mondta Ungvári Attila.

Brazília-Magyarország 13-9

Teljesen szétesett a magyar csapat védekezése és támadása is, a brazil pedig kiélvezik a helyzetet. Elek Gábor másodjára kért időt az első félidőben és felháborodva kiáltotta,

agy nélkül nem lehet!

Szigorúbb védekezést kért a szövetségi kapitány, támadásban pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy ne totojázzanak annyit a játékosai.

Brazília-Magyarország 9-7

Elek Gábor időt kért és arra kérte játékosait, hogy legyen türelmük játszani. Arenhart sajnos nagyon elkapta a fonalat, több nagy védése is volt, a magyar átlövésekből eddig egy sem akadt be. Szerencsénkre Bíró Blanka viszont hozza a brazil ellenfél szintjét, nélküle már nagy lenne a baj. Higgadtabban kellene lőni.

Kiestek a magyar tollaslabdázók az olimpiáról

Krausz Gergely és Sárosi Laura számára is véget ért a tokiói olimpia.

Sárosi sérülés miatt már a második csoportmérkőzését sem tudta lejátszani, A Magyar Olimpiai Bizottság tájékoztatása szerint a tollaslabdázó részleges Achilles-ín szakadást szenvedett a thaiföldi Intanon ellen 2-0-ra elveszített nyitómérkőzésén. Ez akkor nem okozott gondot, azonban a maláj Cheah ellen nem tudott kiállni.

Pedro PARDO / AFP

Az első férfi magyar tollaslabdázóként szereplő Krausz az első mérkőzésén simán kikapott Anthony Ginting ellen, így győzelmi kényszerben lépett pályára az orosz Szergej Sirant ellen. Nagyon szoros volt az első szett, de Sirant 15-10-re meglépett, ahonnan csak szépíteni tudott a magyar játékos. A második játszmában végig szoros maradt az állás, de több hosszú labdamenetet is az orosz nyert és 19-18 után előbb szerencsével jutott meccslabdához Sirant, majd lecsapással le is zárta a találkozót.

Végeredmény – tollaslabda, férfi egyes, második csoportkör

Szergej Sirant (orosz)-Krausz Gergely 2-0 (21-18, 21-18)

Brazília-Magyarország 7-5

Nagyon mélyre került lelkileg a magyar csapat, hat gólt is kapott, mire végre jött egy gól válaszként, Háfra betörésére volt szükség a szépítéshez. Amorim nagyon magabiztosan veri egy az egyben a vádőket, De Paula pedig igen lendületes, de szerencsére Bíró Blanka védéseivel nem engedte ellépni a dél-amerikaiakat. A két kiállítás és a sok eladott labda nagyon sokba került eddig.

Brazília-Magyarország 5-4

Rendszeresen Schatzlt kerestük a labdákkal, de nem tudott újabb gólt lőni, sőt Nascimento góljaival előbb visszajött a meccsbe az ellenfelünk, majd De Paula és Amorim is gólt dobott, így hiába játszottunk két percig emberelőnyben, nem lőtt gólt a válogatott. Még nagyobb baj, hogy közben kapott hármat.

Remekül kezdtek a kéziseink!

Az első négy támadásából gólt lőtt a magyar válogatott, Schatzl kétszer is a szélről betörve volt eredményes, ráadásul védekezésben is kemények voltak a magyar lányok. Az első öt perc után 4-2-re vezetnek a mieink Brazília ellen.

Sirant nyert Krausz ellen

Még az első szettnél is szorosabban alakult a második játszma. Kezdetben ellépett az orosz tollaslabdázó két ponttal, de Krausz apránként visszazárkózott, többször vezetett is a magyar játékos. Sirant 15-15 után viszont több bravúros labdamenetet is megnyert, amivel kétségbeejtő előnyre tett szert. Krausz ugyan felzárkózott 19-18-ra, de ezután előbb a hálóba ütötte a labdát, majd Sirant egy lecsapással azonnal lezárta a meccset.

Az első szettjét elveszítette Krausz Gergely

Az orosz Szergej Sirant ellen lépett pályára és sokáig nagyon szoros volt az állás, aztán Krausz ellenfele belelendült és 15-10-re meglépett. A magyar tollaslabdázó azonban visszaküzdötte magát 17-15-re, de ennél sokkal jobban nem tudta már lefaragni hátrányát és végül 21-18-ra elveszítette az első játszmát.

Dita Alangkara / MTI / AP Krausz Gergely az orosz Szergej Szirant ellen játszik a férfi egyes tollaslabda-bajnokságának csoportmérkőzésén a Muszasino Sportközponban