Élő Olimpia 2021 – Friss hírek

Lőrincz Viktor alulmaradt a döntőben, kiestek a kézisek, elődöntőbe jutottak a férfi pólósok – szerdai hírfolyam Tokióból

Jack GUEZ / AFP
  • Olasz Anna negyedik helyen ért célba a női nyíltvízi úszók 10 kilométeres versenyén. A magyar úszó 1:59:34.8-as idővel fejezte be a versenyét, négy másodperccel maradt el a győztestől és kettőre a dobogótól.
  • Lőrincz Viktor a kötöttfogású birkózók 87 kilogrammos súlycsoportjában az aranyéremért birkózott a kétszeres világ- és háromszoros Európa-bajnok ukrán Zsan Belenyuk ellen, és 5-1-re alulmaradt, így testvére tegnapi győzelme után ezüstérmet szerzett.
  • Atlétikában a hétpróbázó Krizsán Xénia is elkezdte a versenyt. A férfiaknál Rivasz-Tóth Norbert a férfi gerelyhajítók selejtezőjében 77.76 métert dobott, ez nem volt elegendő a továbbjutáshoz. Szűcs Valdó a 110 méteres gátfutás elődöntőjében 13.40-es idővel negyedikként zárt, nyolc századmásodperccel lemaradt a fináléról.
  • A női kajakosok 500 méteres mezőnyében Kozák Danuta és Csipes Tamara is magabiztos futamgyőzelemmel jutott elődöntőbe. A férfi K-1 200 méteren Tótka Sándor és Csizmadia Kolos is futamgyőzelemmel jutott tovább, K-2 1000 méteren az egyesben friss olimpiai bajnok Kopasz Bálint Nádas Bencével megállíthatatlan volt, Varga Ádám Béke Kornéllal reményfutamon jutott be az elődöntőbe. A női kenu egyeseknél 200 méteren Takács Kincső másodikként zárt a futamában, amivel elődöntős lett, de Balla Virág reményfutamra szorult a továbbjutáshoz. Ezt viszont Balla megnyerte, így ő is ott lesz a csütörtöki elődöntőben.
  • A női kézilabda-válogatott a negyeddöntőben a norvég válogatottal csapott össze, és fordulatos mérkőzésen 26-22-re kikapott. Pedig az utolsó tíz percnek még egálról vágtak neki a csapatok.
  • A férfi vízilabda-válogatott a horvát együttessel játszott a legjobb nyolc között, és 15-11-re győzött, így bejutott az elődöntőbe.

Balla Virág megnyerte a reményfutamát

C-1 200 méteren harmadikként zárt a magyar kenus, ezért került a reményfutamba, ahol ismét beragadt egy kicsit a rajtnál. Ennek ellenére egyenletesen haladt és apránként előre is tudott jönni, sőt olyan jó hajrát produkált, hogy meg is nyerte a futamot.

Kovács Tamás / MTI

A férfi után a női gátfutásban is megdőlt a világcsúcs 400 méteren

A tokiói olimpia szerdai versenynapján megdőlt a női gátfutás világrekordja 400 méteren.

Az amerikai Sydney McLaughlin 51.46 másodperc alatt ért célba a döntőben, amivel megjavította saját csúcsát 51.58 másodperces világrekordjárt. Ezen a versenyen Delilah Muhammad, aki korábban 51.90 másodperccel vezette honfitársa rekordjai előtt a csúcsot, 51.58-as idővel ezüstérmes lett, a harmadik hely a holland Femke Bolé lett 52.08-as Európa-rekorddal.

Kedden ugyanezen a távon a férfiaknál is csúcsdöntés történt, Karsten Warholm majdnem egy másodperccel javította meg saját rekordját.

Ez a videó megmutatja, miről szól az olimpia

Az olimpiákon a dobogósokkal, éremszerzőkkel és győztesekkel van elfoglalva a világ, hiszen a sport főként az eredményekről szól. Ugyanakkor nem szabad elfelejteni az olimpiai eszmét, a sportszerűséget. Szerencsére Tokióban ez az eszme él és virul, amit mi sem mutat szebben, mint az a tény, hogy a női 10 kilométeres nyíltvízi úszók futamában az utolsó helyezett Souad Cherouatit megtapsolták beéréskor a helyszínen.

Olasz Anna egyébként negyedik helyen zárt ebben a versenyben.

Kopaszéknak nem volt ellenfelük ezer méteren

A férfi K-2 1000 méter előfutamával az olimpiai bajnok Kopasz Bálint Nádas Bencével az oldalán tükörsimán nyert. A befutónál egy hajóhossz előnnyel ért célba a magyar páros.

Krizsán Xénia 177 centivel zárt

A magyar hétpróbázó elsőre megugrotta a 174 centit, ezután viszotn háromszor is leverte a lécet 177-nél, így ez a végső eredménye magasugrásban.

Czeglédi Zsolt / MTI

Nem volt kérdés, hogy az orosz kézisek elődöntőbe jutnak

A címvédő orosz csapat meggyőző fölénnyel, 32-26-ra győzte le a montenegrói együttest, amivel elsőként jutottak legjobb négy közé. Ezzel el is dőlt, hogy a norvég-magyar mérkőzés továbbjutója az oroszokkal meccselhet majd a döntőért.

Krizsán Xénia már 170 centi fölött

Magasugrással folytatódott a hétpróbázók versenye, amelyen Krizsán 165 centivel kezdett, amit simán megugrott. Ezután elsőre ugyan nem sikerült a 171 centiméteres ugrás, de második próbálkozása már hibátlan volt.

Olasz Anna: Kimondhatatlanul boldog vagyok, imádom a nyíltvízi úszást

Olasz Anna remek hajrával negyedik helyen ért célba a tokiói olimpia szerdai versenynapján a női nyíltvízi úszás 10 kilométeres számában.