Élő Olimpia 2021 – Friss hírek

Lőrincz Viktor alulmaradt a döntőben, kiestek a kézisek, elődöntőbe jutottak a férfi pólósok – szerdai hírfolyam Tokióból

Jack GUEZ / AFP
Jack GUEZ / AFP
  • Olasz Anna negyedik helyen ért célba a női nyíltvízi úszók 10 kilométeres versenyén. A magyar úszó 1:59:34.8-as idővel fejezte be a versenyét, négy másodperccel maradt el a győztestől és kettőre a dobogótól.
  • Lőrincz Viktor a kötöttfogású birkózók 87 kilogrammos súlycsoportjában az aranyéremért birkózott a kétszeres világ- és háromszoros Európa-bajnok ukrán Zsan Belenyuk ellen, és 5-1-re alulmaradt, így testvére tegnapi győzelme után ezüstérmet szerzett.
  • Atlétikában a hétpróbázó Krizsán Xénia is elkezdte a versenyt. A férfiaknál Rivasz-Tóth Norbert a férfi gerelyhajítók selejtezőjében 77.76 métert dobott, ez nem volt elegendő a továbbjutáshoz. Szűcs Valdó a 110 méteres gátfutás elődöntőjében 13.40-es idővel negyedikként zárt, nyolc századmásodperccel lemaradt a fináléról.
  • A női kajakosok 500 méteres mezőnyében Kozák Danuta és Csipes Tamara is magabiztos futamgyőzelemmel jutott elődöntőbe. A férfi K-1 200 méteren Tótka Sándor és Csizmadia Kolos is futamgyőzelemmel jutott tovább, K-2 1000 méteren az egyesben friss olimpiai bajnok Kopasz Bálint Nádas Bencével megállíthatatlan volt, Varga Ádám Béke Kornéllal reményfutamon jutott be az elődöntőbe. A női kenu egyeseknél 200 méteren Takács Kincső másodikként zárt a futamában, amivel elődöntős lett, de Balla Virág reményfutamra szorult a továbbjutáshoz. Ezt viszont Balla megnyerte, így ő is ott lesz a csütörtöki elődöntőben.
  • A női kézilabda-válogatott a negyeddöntőben a norvég válogatottal csapott össze, és fordulatos mérkőzésen 26-22-re kikapott. Pedig az utolsó tíz percnek még egálról vágtak neki a csapatok.
  • A férfi vízilabda-válogatott a horvát együttessel játszott a legjobb nyolc között, és 15-11-re győzött, így bejutott az elődöntőbe.

Krizsán egy hellyel előrelépett

Bár hétpróbázónk harmadik súlylökés kísérletére sem javított, így maradt a 13 méter 78 centis, 778 pontot érő első kísérlete érvényben, de ez is elegendő volt ahhoz, hogy összesítésben 2721 ponttal egy hellyel, a 19. helyre lépjen előre összetettben.

Világcsúcs pályakerékpárban

Az aranyért a vb-címvédő dánok és a friss világcsúcstartó olaszok vívtak emlékezetes csatát: a sokáig gyorsabb olasz kvartett nyolcszáz méterrel a táv vége előtt egymásodperces hátrányba került, azonban – akárcsak egy körrel korábban – hatalmasat hajrázva diadalmaskodott. Dánia is az egy napja felállított világcsúcsnál jobb időt tekert, ám így is elmaradt a 64,856 km/órás átlagsebességgel 3:42.032 perces rekordot tekerő olaszoktól.

A harmadik helyért az ausztrálok és az új-zélandiak csatáztak, a két és fél kilométerig kiélezett versengés akkor dőlt el, amikor az egyik új-zélandi bukott, talpon maradt társait pedig gyorsan utolérték az ausztrálok.

pályakerékpár (Izu Velodróm)

férfi csapat üldözőverseny, olimpiai bajnok: Olaszország (Simone Consonni, Filippo Ganna, Francesco Lamon, Jonathan Milan)
2. Dánia (Lasse Norman Hansen, Niklas Larsen, Frederik Rodenberg Madsen, Rasmus Pedersen)
3. Ausztrália (Kelland O’Brien, Sam Welsford, Leigh Howard, Lucas Plapp, csere: Alexander Porter)

 

döntő:
Olaszország 3:42.032 perc – világcsúcs
Dánia 3:42.198
a harmadik helyért:
Ausztrália – utoléréssel
Új-Zéland

A svédek megverték Dél-Koreát, ami azt jelenti, hetedik a női kézilabda-válogatott

Szerdán Norvégia ellen jól játszott, de a negyeddöntőben végül szoros meccsen búcsúzott (26-22) a magyar női kézilabda-válogatott.

Kapcsolódó
Nagyon küzdve kapott ki a magyar női kéziválogatott
Szépen halt meg a magyar női kézilabda-válogatott, amely négy góllal is vezetett, sőt az 50. percben még döntetlenre állt Norvégia ellen, de Katrine

Mivel később a svédek a másik középdöntőben kilenc góllal 39-30-ra legyőzték Dél-Koreát, az is kiderült, hogy

Elek Gábor szövetségi kapitány együttese a hetedik helyen zárta a tokiói olimpiát.

Ahhoz képest, hogy 2008-ban járt a női kézilabda-válogatott utoljára olimpián, nem rossz eredmény ez. Három év múlva Párizsban lehet javítani.

Az eddigi búcsúzó csapatok sorrendje:

7. MAGYARORSZÁG
8. Koreai Köztársaság
9. Spanyolország
10. Angola
11. Brazília
12. Japán

Kezdődik a súlylökés a hétpróbázóknál

Krizsán Xénia 1942 ponttal a 20. helyen állt két szám után, amikor megkezdték a női hétpróbázók a súlylökést. Elsőre a 14,47-es egyéni csúcsától kicsit elmaradva 13 méter 78 centit lökött, ami 778 pontot ér. Reméljük lesz jobb kísérlete.

A kubai ökölvívó már két súlycsoportban is olimpiai bajnoknak vallhatja magát

A kubai Arlen Lopez (képünkön balra, kékben) nyert a férfi ökölvívók 81 kilogrammos súlycsoportjában a tokiói olimpián, miután a szerdai döntőben 4-1-re legyőzte a brit Benjamin Whittakert. Lopez második olimpiai aranyát szerezte, az elsőt a 2016-os riói olimpián, még 75 kilogrammban.

Ökölvívás, eredmény

férfiak, 81 kg, olimpiai bajnok: Arlen Lopez (Kuba)
2. Benjamin Whittaker (Nagy-Britannia)
3. Imam Hatajev (Orosz Olimpiai Bizottság) és Loren Alfonso Dominguez (Azerbajdzsán)

 

A döntőben:
Lopez-Whittaker 4-1

Azstaliteniszben nincs új a nap alatt

A tokiói olimpia asztalitenisz férfi és a női csapatversenyében is Kína jutott a döntőbe. A címvédő női asztalitenisz-válogatott, akik az első fordulóban a magyarokat búcsúztatták, 3-0-ra győzte le a német csapatot. A csütörtöki fináléban a japánokkal találkoznak. A hongkongi-német bronzmérkőzésre ugyancsak csütörtökön kerül sor.

A kínai férfiak hasonlóan sima, 3-0-ás meccsen Dél-Korea legyőzésével jutottak be a fináléba.

Asztalitenisz, csapatverseny, eredmények

nők, csapatverseny, elődöntő:
Kína-Németország 3-0
kedden játszották: Japán-Hongkong 3-0

 

Férfi csapatverseny elődöntő:
Kína – Dél-Korea 3-0
Később:
Japán-Németorszás 14.30

Vitorlázás: Ausztrál és brit siker a 470-eseknél

A férfiaknál az ausztrál Matthew Belcher és Will Ryan, míg a nőknél a brit Hannah Mills és Eilidh McIntyre nyerte meg a 470-es hajóosztály versenyeit a tokiói olimpia szerdai napján.

A Belcher-Ryan duó az első naptól kiválóan vitorlázott, az első kilenc futamból hármat nyert, és egyszer sem zárt az ötödik helynél hátrébb, így a szerdai éremfutam előtt már óriási volt az előnye. Ennek ellenére nem engedte át a futamgyőzelmet másnak, így a második svéd kettőst 22 helyezési ponttal győzte le, és szerezte meg az olimpiai bajnoki címet.

A nőknél a brit Hannah Mills, Eilidh McIntyre nyerte a hajóosztály küzdelmeit. A britek siker az éremfutam előtt is szinte biztos volt, a második helyért viszont az utolsó pillanatig nagy volt a harc, s azt végül a lengyel Agnieszka Skrzypulec és Jolanta Ogar kaparintotta meg a francia Camille Lecointre és Aloise Retornaz előtt.

470-es hajóosztály, végeredmény

férfi 470-es, olimpiai bajnok: Mathew Belcher, Will Ryan (Ausztrália) 23 helyezési pont
2. Anton Dahlberg, Fredrik Bergström (Svédország) 45
3. Jordi Xammar, Nicolas Rodriguez Garcia-Paz (Spanyolország) 55

 

női 470-es, olimpiai bajnok: Hannah Mills, Eilidh McIntyre (Nagy-Britannia) 47 helyezési pont
2. Agnieszka Skrzypulec, Jolanta Ogar (Lengyelország) 69
3. Camille Lecointre, Aloise Retornaz (Franciaország) 66

Vízilabda: a görögök agyonverték Montenegrót

A tokiói olimpia férfi vízilabda elődöntőiben két mérkőzést bonyolítottak le eddig. Spanyolország 12-8-ra verte az Egyesült Államokat, ami tán nem nevezhepő meglepetésnek. Az viszont annál inkább, hogy Görögország lényegében agyonverte Montenegrót. Az 1-0-ra megnyert első negyed után 3-1-re húzták be a másodikat, majd a végső csapást a harmadik negyedben mérték Konstantinos Genidounias vezetésével a görögök. A 6-2-es etappal összességében 10-3-re léptek meg, így a befejező negyedben szinte már csak fürdőztek.

Ezzel biztossá vált, hogy amennyiben legyőzzük Horvátországot, újra Görögországgal találjuk magunkat szemben. Emlékezetes módon Märcz Tamás csapata első csoportmeccsét 10-9-re elvesztette a görögök ellen.

Férfi vízilabda negyeddöntők

Görögország-Montenegró 10-4 (1-0, 2-1, 3-1, 4-2)
Spanyolország-Egyesült Államok 12-8 (3-3, 3-3, 1-0, 5-2)
később:
Olaszország-Szerbia 11.20
MAGYARORSZÁG-Horvátország 12.50

Földrengés okozott riadalmat a tokiói olimpiai faluban

A CNN beszámolója szerint keddről szerdára virradó hajnalban fél és háromnegyed hat között egy 5.1 és egy 5.8 erősségű földrengést regisztráltak. A földmozgás epicentrumát a tenger mélyén, Japán keleti partjaitól bő nyolcvan kilométerre mérték be, de a tokiói olimpiai faluban is érezhető volt, riadalmat okozott.

Futó Csaba a 24.hu helyszíni tudósítója arra ébredt, hogy „valaki” rázza az ágyát.

Pár percig mozgott az ágyam. Furcsa érzés, okozott egy kis riadalmat, de mire felfogtam, hogy ez alighanem földrengés, már abba is maradt. Akivel beszéltem, mindenki átaludta

– számolt be.

A kajakos Csipes Tamara az MTI munkatársának beszélt arról, hogy a szerdai versenynap előtt bár jól aludt, de az éjszakája nem volt zökkenőmentes, mert a 25. emeleten laknak, és hajnalban ők is érezték a földmozgást.

Spanyolország az első elődöntős a férfi pólósok közt

Elsőként a világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes spanyol válogatott jutott négy közé, miután 12-8-ra verték az amerikai csapatot. A fináléba kerüléshez vagy a címvédő szerbeket, vagy az olaszokat kell majd legyőznie a spanyoloknak.

Lőrinczék apja bízik a dupla aranyéremben

Lőrincz Tamás felesége és gyermekeik a ceglédi családi házban, a DIGI Sport híradójának a kamerái előtt izgulták végig a 77 kilogrammos kötöttfogású birkózók olimpiai döntőjét. A szurkolás végén óriási örömmámorban tört ki az egész família, hiszen a 34 éves Tamás élete utolsó mérkőzésén jutott fel a sportág csúcsára.

Kapcsolódó
„Még mindig úgy érezzük, hogy álmodunk, és nem akarunk felébredni”
Lőrincz Tamás és Viktor édesapja bízik a dupla aranyéremben.

Elek Gábor: Csodák nincsenek

Többet kaptam a meccstől, mint amit előzetesen vártam. Láttunk már olyan magyar-norvég mérkőzést, ahol alárendelt szerepet játszottunk. Sokat beszélgettünk, hogy nemcsak az akaratunkra, hanem a humorérzékünkre is szükség lesz: ameddig lehet, szórakozzunk és viccelődjünk velük. Megpróbáltuk megtervezni, az első félidőben brutálisan jól működött a védekezés. De csodák nincsenek, fizikálisan felőröltek minket. Az oxigén pedig először az agyból fogy el, ott jöttek a kihagyott lövések

– mondta a magyar újságíróknak Elek Gábor, miután magyar női válogatott 50 perc játék után még egálra állt a Norvégia elleni negyeddöntőben, de a hajrára elfogyott és 26-22-re kikapott.

Kapcsolódó
A hajrát nem bírta, elveszítette a Norvégia elleni negyeddöntőt a kéziválogatott
A magyar női kézilabda-válogatott nagyot küzdve, fordulatos mérkőzésen kapott ki 26-22-re Norvégiától a tokiói olimpia negyeddöntőjében. Pedig az utolsó tíz percnek még egálról vágtak neki a csapatok, de Lunde megbabonázta a lövőinket.

A szövetségi kapitány szerint másfél éve nagyon rossz helyzetből indultak, de szép utazás volt ez az olimpián a legjobb nyolcig.  Megvan már azzal kapcsolatban a döntés, hogy a megkezdett munka vele vagy nélküle folytatódik, de azt nem most, és nem itt szeretné elárulni.

A folytatásról azt mondta, meg kell találnia a magyar kézilabdának Tomori Zsuzsanna utódját, valamint a sérülések rámutattak, hogy egy második irányítót is, mert Vámos Petra helye bebetonozódott ezen az olimpián. Eredményesebb átlövésekkel és több futással lehet eredményesebb a magyar válogatott Elek Gábor szerint.

Életveszélyes szereken tanult meg tornászni

Négy évvel ezelőtt még Horvátországban sem volt különösebben ismert sportoló Tin Srbic, aki 21 évesen gyakorlatilag a semmiből előlépve nyert világbajnoki címet nyújtón. Most olimpiai ezüstérmes lett, a helyi sajtó pedig magasztalja a nehéz körülmények között felnövő tornászt.

Kapcsolódó
Apja agyvérzése után fel kellett nőnie, a világ egyik legjobb tornásza lett
Tin Srbic évekig életveszélyes körülmények között készült.

Nagy Péter megnyerte csoportját, a nyolcadik helye már biztos

Megnyerte a csoportját Nagy Péter súlyemelő, a plusz 109 kilogrammos kategória B csoportjában a tokiói olimpia szerdai versenynapján.

A magyar versenyző az egész csoport egyetlen tagjaként mindhárom szakítását és lökését sikeresen fejezte be. Szakításban 165, 173 és 178 kilogramm sem okozott gondot, majd lökésben 206 és 214 kilogramm után a 218 kilogrammos lökését először elvették a versenybírók, ám miután a magyar szakvezetés felülvizsgálatot kért, a visszajátszások alapján érvényesnek minősítették az utolsó gyakorlatát is.

Ezzel Nagy Péter megnyerte a csoportját és bár meg kelle várni, mi lesz az A csoport végeredménye, de mivel másik csoportban hét súlyemelő vesz részt, legrosszabb esetben is nyolcadikként zárja az olimpiát.

Az Egyesült Államok és Dél-Korea is elődöntős női röplabdában

Az Egyesült Államok női röplabda-válogatottja három szettben legyőzte a Dominikai Köztársaság együttesét, míg Dél-Korea Törökországot búcsúztatta szoros meccsen (3-2) szerdán a tokiói olimpián. Ezzel az elődöntőbe jutott. Az öt éve, Rióban bronzérmes amerikaiaknak egy óra 23 percre volt szükségük, míg a koreaiak két óra 17 percet brusztoltak  a negyeddöntő megnyeréséhez.

női röplabda, negyeddöntő:

Egyesült Államok-Dominikai Köztársaság 3-0 (11, 20, 19)
Koreai Köztársaság-Törökország 3-2 (-17, 17, 26, -18, 13)
később:
Szerbia-Olaszország 10.00
Brazília-Orosz Olimpiai Csapat 14.30

Mutatunk egy 19 éves olimpiai bajnokot, egy 12 éves ezüst-, és egy 13 éves bronzérmest

Kettős japán siker született a gördeszkások női park számában hétfőn a tokiói olimpián. A győzelmet a 2018-as világbajnok, a 19 éves Josozumi Szakura szerezte meg. A második helyen honfitársa, a 12 éves és 343 napos Hiraki Kokona végzett, míg a harmadik a 13 éves és 28 napos brit Sky Brown lett. Mindketten hazájuk történetének legfiatalabb olimpiai érmesévé léptek elő.

Utóbbi két tinédzsert megelőzően legutóbb az 1936-os olimpián volt ilyen fiatal dobogós, a 12 éves Noël Vandernottea francia evezősök kormányosaként nyert két bronzérmet Berlinben – írta az MTI.

női gördeszka, eredmény:

  1. Josozumi Szakura (Japán) 60,09 pont
  2. Hiraki Kokona (Japán) 59,04
  3. Sky Brown (Nagy-Britannia) 56,47

Rémisztő eset az atlétikai stadionban: fejjel esett a homokba a távolugró

A tokiói olimpia szerdai programjában a férfi tízpróbázók távolugrása közben Thomas Van der Plaetsen első kísérlete után tolókocsiban hagyta el a stadiont.

Kapcsolódó
Egészen ijesztő módon esett fejjel a homokba a belga tízpróbázó
A tokiói olimpia szerdai programjában a férfi tízpróbázók távolugrása közben Thomas Van der Plaetsen első kísérlete után tolókocsiban hagyta el a stadiont.

Félidőben kettővel vezetnek a norvégok a kéziseink ellen

Nagyon jól kezdett Elek Gábor csapata, de egy 7-0-s sorozattal nem csak megnyugodtak a norvégok, hanem el is húztak. Ha nehezen is, de rendeződtek a sorok, így félidőben 12-10 Norvégia javára.

Kapcsolódó
A hajrát nem bírta, elveszítette a Norvégia elleni negyeddöntőt a kéziválogatott
A magyar női kézilabda-válogatott nagyot küzdve, fordulatos mérkőzésen kapott ki 26-22-re Norvégiától a tokiói olimpia negyeddöntőjében. Pedig az utolsó tíz percnek még egálról vágtak neki a csapatok, de Lunde megbabonázta a lövőinket.

Minden kajak-kenus elődöntős

A Nádas Bence, Kopasz Bálint duó után a Béke Kornél, Varga Ádám a reméynfutam harmadik helyén végzett, így biztosította a helyét a csütörtöki középfutamban K-2 1000 méteren a tokiói olimpia kajak-kenu versenyén.

Szűcs Valdó: Csalódott vagyok, nem ezért jöttem

Szűcs Valdó a 110 méteres gátfutás elődöntőjében 13.40-es idővel negyedikként zárt és lemaradt a fináléról a tokiói olimpián.

A magyar atléta 13.50-es idővel jutott elődöntőbe, így ehhez képest javulni is tudott, a döntőhöz azonban nyolc századmásodperccel gyorsabbnak kellett lenni, 13.32-re lett volna szükség. Szűcs ennek ellenére nem vallott kudarcot, de azért csalódottan értékelt az M4 Sportnak.

Csalódott vagyok. Nem ezért jöttem. Ezt a 13.40 körüli időt futottam egész évben, ami elég jó, de sajnos nem elég. A döntőért jöttem, sajnos nem sikerült, ezért kicsit csalódottan távozom.

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik