Élő Olimpia 2021 – Friss hírek

Lőrincz Tamás olimpiai döntős, nem járt sikerrel a transznemű súlyemelő – ez volt az olimpia 10. napja

MTI/Kovács Tamás
MTI/Kovács Tamás
Az olimpia utolsó hete is megkezdődik, hétfőn már a kajak-kenusok is megkezdik szereplésüket Tokióban.
  • Jól indult a tokiói olimpia kajak-kenu versenye a magyarok számára, a hétfő délelőtti előfutamokban érdekelt hét egységből hat bejutott a keddi középfutamba. Ezeknek a számoknak szintén holnap rendezik majd a döntőjét is.
  • A férfi kisöbű szabadpuska 3×40 lövéses összetett számában Péni István a 10., Pekler Zalán a 18. lett, nem jutottak döntőbe.
  • A kötöttfogású birkózók 77 kilogrammos súlycsoportjában a világ- és Európa-bajnok, Londonban, 66 kilóban olimpiai ezüstérmes Lőrincz Tamás egy végletekig kiélezett mérkőzésen legyőzte az iráni Mohammedali Geraeit az elődöntőben, így kilenc év után ismét finálét vívhat az ötkarikás játékokon. A döntőt kedden rendezik majd meg. Szőke Alex a 97 kilósok között kikapott a negyeddöntőben, de holnap a vigaszágon még van esélye a bronzéremre, ehhez két ellenfelet kell legyőznie.
  • A női kézilabda-válogatott 26-23-ra legyőzte Svédországot a csoport utolsó mérkőzésén, és ezzel negyedik helyen továbbjutott a csoportból. A negyeddöntőben Norvégia következik.
  • A férfi vízilabdázók akár a csoportelsőséget is kiharcolhatták volna az olaszok ellen, de az 5-5-ös döntetlen csak a harmadik helyhez volt elég. A nyolc között Horvátország lesz az ellenfél.

Ötből ötöt nyert a csoportban a kéziválogatott negyeddöntős ellenfele

Az Európa-bajnoki címvédő norvég női kézilabda-válogatott 37-25-re legyőzte Japánt a tokiói olimpia csoportkörének utolsó mérkőzésén.

A Győri Audi ETO KC norvég játékosai közül Stine Oftedal két, Veronica Kristiansen öt góllal járult hozzá az újabb sikerhez. Csapatuk a mezőnyben egyedüliként veretlenül, százszázalékos teljesítménnyel jutott tovább a csoportkörből, a szerdai negyeddöntőben pedig a magyar válogatottal találkozik.

eredmények, női kézilabda, csoportkör, 5. (utolsó) forduló:

A csoport:
Hollandia – Montenegró 30-29 (17-12)
Norvégia – Japán 37-25 (16-11)
Koreai Köztársaság – Angola 31-31 (16-17)

A végeredmény: 1. Norvégia 10 pont, 2. Hollandia 8, 3. Montenegró 4, 4. Koreai Köztársaság 3 (147-165), 5. Angola 3 (130-156), 6. Japán 2

 

B csoport:
Orosz Olimpiai Csapat – Spanyolország 34-31 (18-17)
Franciaország – Brazília 29-22 (17-11)
Magyarország – Svédország 26-23 (15-15)

A végeredmény: 1. Svédország 7 pont, 2. Orosz Olimpiai Csapat 7, 3. Franciaország 5, 4. Magyarország 4, 5. Spanyolország 4, 6. Brazília 3

 

Azonos pontszámnál az egymás elleni eredmény döntött. A csoportok első négy helyezettje jutott a negyeddöntőbe.

 

A negyeddöntő párosítása:
szerda:
Norvégia – Magyarország
Hollandia – Franciaország
Svédország – Koreai Köztársaság
Orosz Olimpiai Csapat – Montenegró

Kína növelte előnyét az éremtáblázat élén

Kína a hétfői versenynap végén már 29 aranyéremnél tart a tokiói olimpián, míg az Egyesült Államok 22-nél, Japán 17-nél, Ausztrália 14-nél, az orosz csapat 12-nél, Nagy-Britannia 11-nél. A sorban aztán Franciaország, Németország és Dél-Korea következik hat-hat arannyal, a tizedik Hollandia öttel. Magyarország két arany-, két ezüst- és két bronzéremmel a huszadik. Eddig nyolcvan ország szerzett érmet.

1984 óta először nem kenyai nyerte a férfi akadályfutást, nem sikerült a triplázás a horvátok legendás diszkoszvetőnőjének

Női diszkoszvetésben a legutóbbi két olimpiát a horvát Sandra Perkovic nyerte, ám ezúttal lemaradt az éremről, miután a heves esőzés miatt háromnegyed órára megszakított versenyben a negyedik lett. Az első körben bemutatott csaknem 69 méteres dobásával az amerikai Valarie Allman győzött a német Kristin Pudenz és a kuabai Yaime Pérez előtt. Ez az amerikai atlétikai csapat első aranyérme a tokiói olimpián.

Két futódöntőt rendeztek a hétfő esti programban, a férfiaknál 3000 méteres akadályfutásban a marokkói Szufian el-Bakkali nyert, megelőzve az etióp Lamecha Girmát és a kenyai Benjamin Kigent.

A kenyaiak 1984 óta sorozatban kilenc olimpián nyerték meg ezt a számot, most azonban a címvédő, kétszeres világbajnok Conseslus Kipruto távollétében – akit kiskorú sérelmére elkövetett szexuális erőszakkal vádolnak – nem jártak sikerrel, és négy nap után még aranyérem nélkül állnak atlétikában.

A nők 5000 méteres távján a holland Sifan Hassan győzött. Az 1500 és 10 000 méteren világbajnok Hassan első olimpiai (arany)érmét szerezte, és abban a két számban is rajthoz áll még Tokióban, történelmi triplázásra készülve. A második helyen a kenyai Hellen Obiri végzett (csakúgy, mint öt éve Rióban), a harmadikon az etióp Gudaf Tsegay.

Itt van minden idők legnagyobb birkózója!

Ami nem jött össze a legendás Alekszandr Karelinnek 2000-ben a sydney-i játékokon, azt megcsinálta Mijain Lopez Nunez, aki hétfőn aratott negyedik olimpiai diadalával minden idők legnagyobb birkózója lett.

Amíg a verhetetlennek hitt orosz nehézsúlyú a sportág történetének legnagyobb meglepetéseként elvesztette negyedik olimpiai döntőjét, addig a kubai óriás megnyerte a tokiói játékokon, ugyanis a kötöttfogásúak 130 kilogrammos súlycsoportjában 5-0-ra felülmúlta a grúz Iakobi Kajaiát.

A sporttörténelmi pillanat néhány percre elfeledtette, hogy a koronavírus-járvány miatt valamennyi esemény zárt kapus, mivel a kubaiak nagy számban vonultak ki a Makuhari Rendezvényközpontba, ahol hangosan biztatták Lopezt és a félórával korábban a 60 kilósok döntőjében győztes Luis Alberto Orta Sanchezt is.

MTI/Kovács Tamás

Az ötszörös világbajnok Lopez a riói játékok óta jószerivel egyáltalán nem versenyzett, csak azért tért vissza, hogy 38 évesen véghez vigye a sporttörténeti tettet. Ebben vasárnap nem tudta megakadályozni az iráni Amin Mirzazadeh, a román Alin Alexuc Ciurariu és a kategóriát az elmúlt időszakban uraló, négyszeres világbajnok, kilencszeres Eb-győztes török Riza Kayaalp sem. Utóbbihoz képest pedig a hétfői döntőben Kajaia már szinte gyerekjáték volt Lopez számára, aki egy intéssel, egy parterhelyzetből végrehajtott pörgetéssel és két kitolással győzött a döntőben.

A grúz sportoló az utolsó tíz másodpercre már csak a térdére támaszkodva hagyta ünnepelni Lopezt, akinek vezénylésére tíztől visszaszámoltak a lelátón helyett foglaló kubaiak. A végső dudaszó után Lopez egyik kezében edzőjét, másikban a nemzeti lobogót tartva futotta körbe a szőnyeget.

eredmények:

kötöttfogású 60 kg:
1. Luis Alberto Orta Sanchez (Kuba)
2. Fumita Kenicsiro (Japán)
3. Walihan Sailike (Kína) és Szergej Jemelin (Orosz Olimpiai Csapat)

A döntőben:
Orta Sanchez – Fumita 5-1

 

kötöttfogású 130 kg:
1. Mijain Lopez Nunez (Kuba)
2. Iakobi Kajaia (Georgia)
3. Riza Kayaalp (Törökország) és Szergej Szemjonov (Orosz Olimpiai Csapat)

A döntőben:
Lopez Nunez – Kajaia 5-0

 

női 76 kg:
1. Aline Rotter Focken (Németország)
2. Adeline Maria Gray (Egyesült Államok)
3. Yasemin Adar (Törökország) és Csou Csien (Kína)

A döntőben:
Rotter Focken – Gray 7-3

Érvényes kísérlet nélkül kiesett a transznemű súlyemelő

Az új-zélandi súlyemelő, Laurel Hubbard lett az olimpiák első transznemű sportolója.

Hubbard férfinak született, középszerű súlyemelőnek számított, majd a szükséges műtétek és hormonkezelések után a nők között folytatta a pályafutását. 2019-ben megnyerte a Csendes-óceáni Játékokat, de szereplése akkor, és azóta is komoly vitákat vált ki, a szintén a 87 kg-osok között versenyző belga Anna Vanbellinghen például rossz viccnek nevezte, hogy Hubbard indulhat az olimpián.

Vladimir Astapkovich / Sputnik / Sputnik via AFP

Ahol aztán hamar véget ért a szereplése, szakításban ugyanis egyetlen érvényes kísérlete sem volt, így kiesett. Hubbard 120 kg-val kezdett, majd kétszer is megpróbálkozott 125 kg-val, de egyik alkalommal sem járt sikerrel. Az első 125 kg-os kísérletnél úgy tűnt, Hubbard elbírt a súllyal, de a három zsűriből kettő érvénytelennek ítélte meg a próbálkozást.

Szakításban a kínai Li Ven-ven 140 kg-os eredményt ért el, amivel új olimpiai rekordot állított fel.

Humanitárius vízumot kap Lengyelországban a bajba jutott fehérorosz futó

A tokiói olimpián szereplő Kriszcina Cimanouszkaja fehérorosz futó a tokiói lengyel nagykövetségen jelentkezett, lengyel humanitárius vízumot kap, és a legközelebbi napokban Varsóba utazik – közölte hétfőn Szymon Szynkowski vel Sek lengyel külügyminiszter-helyettes az MTI tudósítása szerint.

Az atléta a tokiói lengyel nagykövetségen jelentkezett, ott a lengyel diplomáciai és konzuli szolgálat gondozásban részesítette – mondta el Szynkowski vel Sek.

A fehérorosz sprinter úgy döntött, hogy úgynevezett humanitárius vízum kiadását kéri Lengyelországtól, és ezt még hétfőn kiállítják számára. A vízum alapján a legközelebbi napokban Varsóba repülhet – számolt be a diplomata, és kiemelte: Cimanouszkaja biztonságban van.

Hétfői sajtóértesülések szerint Cimanouszkaját az edzői a Fehérorosz Olimpiai Bizottság utasítására arra próbálták rákényszeríteni, hogy visszatérjen Minszkbe. Az atléta néhány nappal ezelőtt bírálta az edzőket, amiért három fehérorosz futó téves nevezés miatt nem indulhatott a tokiói olimpián. Magát Cimanouszkaját pedig a 4×400 méteres váltóra is benevezték, miközben csak 200 méteren szokott indulni.

Lezárult a csoportkör a férfi pólósoknál

A japán és az ausztrál csapat búcsúzott győzelemmel a tokiói olimpia férfi vízilabdatornájától. A két együttes már korábban elveszítette továbbjutási esélyét.

eredmények, férfi vízilabda, csoportkör, 5. (utolsó) forduló:

A csoport:
Japán – Dél-afrikai Köztársaság 24-9 (5-4, 7-4, 6-1, 6-0)
Görögország – Egyesült Államok 14-5 (4-1, 2-2, 5-2, 3-0)
Magyarország – Olaszország 5-5 (2-1, 2-1, 1-1, 0-2)

 

A csoport végeredménye: 1. Görögország 9 pont, 2. Olaszország 8, 3. Magyarország 7, 4. Egyesült Államok 4, 5. Japán 2, 6. Dél-afrikai Köztársaság 0

 

B csoport:
Ausztrália – Kazahsztán 15-7 (4-1, 3-0, 5-2, 3-4)
Szerbia – Montenegró 13-6 (6-1, 2-1, 3-2, 2-2)
Spanyolország – Horvátország 8-4 (2-1, 1-0, 4-2, 1-1)

 

A csoport végeredménye: 1. Spanyolország 10 pont, 2. Horvátország 6, 3. Szerbia 6, 4. Montenegró 4, 4. Ausztrália 4, 6. Kazahsztán 0

 

A negyeddöntő párosítása:
szerda:
Magyarország – Horvátország
Görögország – Montenegró
Egyesült Államok – Spanyolország
Olaszország – Szerbia

Kiesett a címvédő világcsúcstartó 400 méteren

Nem jutott döntőbe a férfi 400 méteres síkfutás címvédője és világcsúcstartója, a dél-afrikai Wayde van Niekerk, aki egy rögbisérülésből lábadozik.

A legjobb idővel a szám londoni bajnoka, riói ezüstérmese, a grenadai Kirani James kvalifikált, és megnyerte futamát a világbajnok Steven Gardiner is. 44 másodpercen belül Jamesen kívül csak a kolumbiai Anthony Zambrano futott az elődöntőben.

Jamaica a 200 métert is uralja a nőknél

A női 200 méteres síkfutás első elődöntőjét a száz méter ezüstérmese (Peking és London százas olimpiai bajnoka), a jamaicai Shelly-Ann Fraser-Pryce nyerte 22.13-mal, a másodikat pedig honfitársa, a 200-on címvédő Elaine Thompson Herah, aki Rióban és Tokióban is győzött 100 méteren. Ő Fraser-Pryce-nál fél másodperccel jobbat, 21.66-ot futott ezúttal. (A szombati százas döntő bronzérmese, az ugyancsak jamaikai Shericka Jackson viszont már az előfutamot elbénázta 200-on, bár jól állt, a végén kiengedett, így 4 ezredmásodperccel lemaradt a futam harmadik helyéről, és nem került a legjobb 24 közé sem.)

Az elődöntőben búcsúzott a holland Dafne Schippers, aki Rióban 2. volt ebben a számban. Bekerült viszont a legjobb nyolc közé két fiatal (egyaránt 2003-ban született) namíbiai sprinter, egyikük, Christine Mboma U20-as világcsúcsot futott 21.97-tel.

A harmadik futamot az elefántcsontparti Marie-Josee Ta Lou nyerte a bahamai Shaunae Miller-Uibo előtt. A felsoroltakon kívül az amerikai Gabrielle Thomas és a svájci Mujinga Kambundji került még be a holnapi döntőbe idővel.

Lőrincz Tamás: Nagyon bízom benne, hogy egy mérkőzést még sikerül abszolválnom

Hihetetlen, szinte fel sem fogom még

– kezdte az elődöntőben aratott győzelmét követő értékelését az M4 Sportnak Lőrincz Tamás, aki a mérkőzést követően percekkel is levegő után kapkodott.

Mint mondta, minden mérkőzésre úgy ment fel, hogy arra gondolt, otthon van a felesége, a két gyönyörű gyermeke.

Négy éve hagyom ott őket, folyamatos edzőtáborozás, és az nem lehet, hogy én ne menjek itt végig. Láttam az arcukat és csak értük küzdöttem. Lehet, hogy közhelyes, de esküszöm, hogy így volt

– fogalmazott.

Arról is beszélt, szinte majdnem végig védekezett. Úgy érzi, a szívével és a rutinjával tudott nyerni.

Ez az utolsó versenyem, nagyon bíztam benne, hogy így sikerül lejönnöm a szőnyeggel. Nagyon bízom benne, hogy egy mérkőzést még sikerül abszolválnom

– tette hozzá.

A döntőt kedden kora délután rendezik majd meg.

Szőke Alex kapott még egy esélyt, hogy érmet szerezzen

Szőke Alex vereséget szenvedett a kötöttfogású birkózók 97 kilogrammos kategóriájának negyeddöntőjében a tokiói olimpián, ám így is a vigaszágon folytathatja.

Az ESMTK 21 éves versenyzője egy győzelem után 6-2-re kapott ki a súlycsoport jelenlegi legjobbjának számító, kétszeres világ- és Európa-bajnok Musza Jevlojevtől.

A juniorok között Európa-, a kadétok között pedig világ- és Európa-bajnok magyar tehetség 99 százalékig biztos volt benne, hogy Jevlojev vigaszágra segíti őt, az orosz pedig is okozott csalódást, 7-1-re nyerte az elődöntőjét, így Szőke kedden közép-európai idő szerint 4 órától a vigaszágon folytathatja a küzdelmet, és amennyiben legyőzi a grúz Giorgij Meliát, akkor a délutáni programban a bronzéremért csatázhat majd a lengyel Tadeusz Michalikkal.

Olimpia: ketten sérültek meg a cserbenhagyásos balesetben

Egy, az olimpián önkéntesként dolgozó személy balesetet okozott Tokióban, amiben két ember is megsérült. Az Inside the Games cikke szerint az ötvenes éveiben járó sofőr két másik autót tört össze, majd elhajtott a helyszínről. Egy meg nem nevezett személyt szállított a birkózócsarnok helyszínére.

Előnyben részesítettem az olimpiai szervezők munkatársának szállítását

– idézte a rendőrségi jelentés a balesetet okozó önkéntest.

A birkózás nem Tokióban van, hanem ugyanabban a csarnokban, ahol a vívást rendezték, Csiba városában. Odafelé menet történt a baleset.

Megvan Lőrincz Tamás döntős ellenfele

Lőrincz Tamás a kirgiz Akzsol Mahmudovval találkozik majd kedden kora délután a kötöttfogású birkózók 77 kilogrammos kategóriájának döntőjében, miután utóbbi 6-2-re legyőzte az örmény Karapet Csaljant a második elődöntőben.

Elek Gábor: Küzdeni mindig, feladni soha!

A magyarok női kézilabda válogatott utolsó csoportmeccsén 26-23-ra legyőzte Svédországot, ezzel óriási hajrával bejutott a legjobb nyolc közé a tikói olimpián.

Kapcsolódó
Összejött a csoda, svédveréssel jutott tovább a kéziválogatott
Három góllal vertük a csoportelső svédeket.

Szájon vert minket a brazil meccs és erre ráment az oroszok elleni is. Elveszítettük két fontos emberünket, plusz a mai meccsen Tomorit is, de nagy volt a lelkünk, mindent elviseltünk, még a saját hibáinkat is. Küzdeni mindig, feladni soha! Nagyon büszke vagyok a csapatra

– jelentte ki Elek Gábor.

A csoportmeccsek tanulságait így összegezte:

Ez egy tanulási folyamat, mert nagyon fiatal a csapatunk, még ha vannak benne nagy öregek is. Vámos Petra ezektől a játékosoktól autogrammot, meg közös fényképet kért korábban, akik ellen itt pályára lépett. És hát 13 éve nem volt magyar válogatott olimpián.

Helembai Fanny, aki a svédek ellen lépett először pályára a játékokon, azt mondta, készen állt, hogy bármikor beálljon és segítsen a csapaton:

Voltak hullámvölgyek, de látszott rajtunk, hogy ez az utolsó utáni lehetőség és nagyon akartunk bizonyítani egymásnak is.

Szöllősi-Zácsik Szandra szerint nagyon mélyről indult a csapat, de reméli, a csúcson fejezi be.

Meccsről meccsre javuló teljesítményt nyújtottunk, egyre jobban összeállt a védekezés, ez hozta magával a jobb kapusteljesítményt, ami az utolsó két találkozón extra volt. A norvégok ellen pedig nem abból a mérkőzésből kell kiindulni, amit az olimpia előtt játszottunk.

– utalt Zácsik a felkészülési meccs tíz gólos vereségére, a 32-22-es végeredményére.

Női kézilabda, csoportkör, eredmények:

Orosz Olimpiai Csapat-Spanyolország 34-31 (18-17)
Franciaország-Brazília 29-22 (17-11)
Svédország-Magyarország 23-26

 

A csoport végeredménye: 1. Svédország 7 pont, 2. Orosz Olimpiai Csapat 7, 3. Franciaország 5, 4. MAGYARORSZÁG 4, 5. Spanyolország 4, 6. Brazília 3
Azonos pontszámnál az egymás elleni eredmény döntött.

 

A csoport:

Koreai Köztársaság-Angola 31-31 (16-17)
később:
Hollandia-Montenegró 12.30
Norvégia-Japán 14.30

Lőrincz Tamás olimpiai döntős

A kötöttfogású birkózók 77 kilogrammos kategóriájában az elődöntőben volt érdekelt későn délelőtt Lőrincz Tamás a kétszeres vb-bronzérmes iráni Mohammedali Geraei ellen.

A 0-1-es első menet után a magyar versenyző a második elején rögtön egyenlített, majd a földön kétpontos akciót hajtott végre ellenfelén, így ellépett 3-1-re. Ezután szinte azonnal megintették az iránit, így két perccel a vége előtt már 5-1 állt az eredményjelzőn.

Ezúttal az iráníak már challenge-t is hiába kértek, amiért újabb plusz pont járt, amivel már 6-1-re vezetett Lőrincz.

Lőrinczet passzivitásért ezután leküldték a földre, az iráni megforgatta, majd meg is intették, így Mohammedali Geraei pillanatok alatt feljött 6-5-re, és ismét a földről folytatták.

A magyar birkózó elképesztő erőfeszítések árán ki tudta védekezni a hátralévő egy percet és így aranyéremért birkózhat majd.

A döntő kedden lesz majd.

Lőrincz hátrányban három perc után

Az elődöntőben 23 másodperc után összefejelt Lőrincz Tamás és iráni ellenfele, ezért kicsit állt a mérkőzés, majd az iránit látták aktívabbnak a bírók, így 1-0-s előnybe került. Lőrincznek le kellett mennie a földre, de nem tudtak ellene akciót végrehajtani.

Az iráni még a szünet előtt lelépett a szőnyegről, de challenge-t kért, amit jogosnak ítéltek meg, így Lőrinc nem egyenlített.

A sportlövők kapitánya szerint sosem tudjuk meg, hogy Péni mit érhetett volna el szabotázs nélkül

Győrik Csaba, a sportlövők szövetségi kapitánya szerint bár az éremszerzésre vonatkozó célkitűzést nem sikerült teljesíteniük a magyaroknak a tokiói olimpián, Péni István légpuskában elért ötödik helye szép eredmény, és a vegyescsapatok viadalán elért hetedik hely Pénitől és Mészáros Esztertől szintén jó eredmény.

Többször elmondtam már az elutazás előtt is, a mi sportágunkban ritka, hogy valakinek rögtön az első olimpiája jól sikerüljön. Most sajnos folytatódott ez a tendencia. Péni István esetében soha senki nem fogja tudni megmondani, hogy az a nemtelen szabotázs, amit ellene elkövettek, pontosan mit vett el tőle. Azt tudjuk, hogy felkészülési időben mennyit vett el, de azt nem, hogy mindez mentálisan, energiában mennyire volt megterhelő a számára

– idézi az MTI a szzakvezetőt, aki elmondta, biztos abban, hogy a 24 éves lövőtől a vele szemben elkövetett szabotázs, amelyből doppingügy, illetve egy hónapos kényszerszünet is lett, köröket vett el mind a 10, mind pedig az 50 méteres versenyszámban.

Az ügyről itt írtunk bővebben:

Kapcsolódó
Sportlövőbotrány: Sidi Péter vallomást tett, ami újabb kérdéseket vet fel
A világ- és Európa-bajnok sportlövő a szerkesztőségünk birtokába jutott levélben ismertette saját verzióját arról, miért töltött 45 percet versenyzőtársa, Péni István szállodai szobájában annak engedélye nélkül.

A magyar sportlövők Péni légpuskás eredménye révén egy pontszerző hellyel zárták a tokiói játékokat, Pekler Zalán ebben a fegyvernemben 39. lett. Szabadpuskában Péni 10. volt, míg Mészárossal közösen a légpuska vegyescsapat-versenyében hetedikként zárt. Mészáros egyéniben légpuskában 20., összetett puskában 26. lett, Veronika Major pedig légpisztollyal 34., sportpisztollyal pedig 35. volt.

Perceken belül kezdődik Lőrincz Tamás elődöntője

A kötöttfogású birkózók 77 kilogrammos súlycsoportjában a világ- és Európa-bajnok, Londonban, 66 kilóban olimpiai ezüstérmes Lőrincz Tamás egy nyert meccsel bejutott a legjobb négy közé.

Az elődöntőben a kétszeres vb-bronzérmes iráni Mohammedali Geraei lesz az ellenfele. A találkozó 11 óra 15 perckor kezdődik.

Simone Biles mégis tornázik, vállalja a gerenda döntőt

Az Egyesült Államok tornaszövetségének a Twitter-oldala tette közzé a hírt, miszerint a négyszeres olimpiai bajnok és 19-szeres világbajnok Simone Biles mégis tornázik, vállalja a tokiói olimpia gerendadöntőjét.


Mint korábban megírtuk, minden idők egyik legjobb tornásza leblokkolt a női tornászok csapatversenyének ugrás száma közben, és csak a szerencsének köszönhette, hogy egyáltalán talpra érkezett. Kirohant a teremből és feladta a versenyt, majd mindezek után több számtól visszalépett.

Kapcsolódó
Veszélyben lett volna Simone Biles, ha nem lép vissza
Minden idők egyik legjobb tornásza leblokkolt ugrás közben, és csak a szerencsének köszönheti, hogy egyáltalán talpra érkezett. Az úgynevezett twisties nem ismeretlen jelenség, ilyenkor az agy és a test a nagy nyomás hatására nem működik együtt. Nem véletlenül nevezik a tornászok rémálmának.

Az úgynevezett twisties nem ismeretlen jelenség, ilyenkor az agy és a test a nagy nyomás hatására nem működik együtt. Nem véletlenül nevezik a tornászok rémálmának.

Kőkemény feladat az éremért: Horvátországgal negyeddöntőzik a férfi vízilabda válogatott

Miután a magyar férfi vízilabda válogatott hétfő hajnalban 5-5-ös döntetlent játszott  Olaszországgal, majd a B csoportban a spanyolok 8-4-re legyőzték a horvátokat, az is eldőlt, hogy iszonyatosan kemény feladat vár Marcz Tamás csapatára, mivel a déli szomszédainkkal találkozik a tokiói olimpia keddi negyeddöntőjében.

Ami jó hír, egészen biztosan ők sem örülnek nekünk.

vízilabda, férfi torna, csoportkör 5. forduló:

B csoport:
Szerbia-Montenegró 13-6 (6-1, 2-1, 3-2, 2-2)
Spanyolország-Horvátország 8-4 (2-1, 1-0, 4-2, 1-1)
később: Ausztrália-Kazahsztán 12.50

A csoport:
Görögország-Egyesült Államok 14-5 (4-1, 2-2, 5-2, 3-0)
Magyarország-Olaszország 5-5 (2-1, 2-1, 1-1, 0-2)
később: Japán – Dél-afrikai Köztársaság 11.20

Eltörött az ütője, kirohant a pályáról, labdamenet közben kicserélte, majd megnyerte a poént, végül az olimpiát

Szinte hihetetlen jelenet játszódott le a tollaslabda női páros döntőjében. Miközben a Greysia Polii, Apriyani Rahayu indonéz kettős a kínai Cseng Csing-csen, Csia Ji-fan között szélvészgyorsan repkedett a tollaslabda Greysia Poliinak eltörött az ütője. Az indonéz lány kiszaladt a pályáról, kicserélte ütőjét, majd visszament – és megnyerték a poént. Az elképesztő lélekjelenlét végső jutalma az ország történetének 8. tollaslabda aranyérme lett.

 

Tollaslabda, női páros, döntő:

Greysia Polii, Apriyani Rahayu (indonéz) – Cseng Csing-csen, Csia Ji-fan (kínai) 2:0 (21:19, 21:15)

 

A harmadik helyért: DKong Hi Jong, Kim Szo Jong (dél-koreai) – Li Szo Hi, Sin Szung Csan (dél-koreai) 2:0

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik