A 200 méteres pillangóúszásban győztes Milák Kristóf 100 méteren ezüstérmes lett.
Kozák Luca 100 gáton bejutott az elődöntőbe.
A férfi vízilabdázók három góllal verték az amerikaiakat.
A magyar női kézilabda-válogatott három vereség után a már két győzelmet aratott spanyolokkal találkozik.
A vitorlázóknál Finndingiben Berecz Zsombor harmadik és ötödik lett, a szombati két futam után közelebb került az előtte egyelőre ezüstérmes pozícióban álló spanyolhoz.
Sportlövészetben Mészáros Eszter a kisöbű szabadpuska 3×40 lövéses összetett versenyében a 26. helyen zárt..
A vívóknál a női kardcsapat három vereséggel a nyolcadik lett
Milák Kristóf fantasztikus ezüstérmének örülhettünk ma, illetve Kozák Luca továbbjutásának 100 gáton. Berecz Zsombor harmadik helyen várhatja a vasárnapi futamát, a csapatsportágakban pedig fontos sikereket láthattunk: a férfi pólócsapat az amerikaiakat verte 11-8-ra, a női kézisek pedig 29-25-re nyertek Spanyolország ellen.
Belinda Bencic két és fél órán át brusztolt a fináléban a cseh Marketa Vondrousova ellen. Az első szett volta leghosszabb, amit 7:5-re nyert Bencic, válaszként pedig Vondrusova nyert 6:2-re. A döntés tehát a harmadik szettre maradt, ezt a svájci 6:3-ra nyerte meg.
Remek mérkőzés végén Norvégia továbbra is százszázalékos a tokiói olimpia női kézilabdatornájának csoportkörében, miután 29-27-re legyőzte a világbajnok Hollandiát a negyedik fordulóban.
Férfi 81 kilogrammban a kínai Lü Hsziao-csün olimpiai rekordot döntve szakításban 170 kilogrammal, lökésben 204 kilóval, összetettben pedig 374 kilóval győzött. Az ötszörös világbajnok Lü 2012-ben Londonban 77 kilogrammban arany, 2016-ban Rio de Janeiróban ezüstérmet nyert, szombati győzelmével pedig ő lett a legidősebb súlyemelő, aki a dobogó tetejére állhatott az olimpiák történetében.
A 96 kilogrammos kategóriában győztes Fares El-Bakh egy világbajnoki ezüst- és egy bronzérmet nyert korábban, most pedig megszerezte Katar első olimpiai bajnoki címét. Összetettben és lökésben is ötkarikás csúcsot ért el, a végén ő is megcélozta a világrekordot, de a 232 kilóval már nem boldogult.
A férfi tollaslabdázóknál a Li Jang, Vang Cse-lin tajvani duó nyerte meg az aranyérmet . A tajvaniak a döntőben a kínai párosnál bizonyultak jobbnak 2-0-ra, míg a bronzérmet egy malajziai kettős szerezte meg.
Kőkemény védekezéssel és Márton Gréta góljaival alapozta meg a sikert Elek Gábor csapata.
A mieink védekezése erősen feljavult, nagyon egységesen, egymást segítve, agresszívan állt fel a csapat. Az első húsz percben ennek hála 5 gólt dobott csak a spanyol válogatott. A mérkőzésen öt gólig jutó, de védekezésben is sokszor jól blokkoló Márton Gréta ennek különösen örült.
A spanyolok mindig gyors kézilabdát játszanak, gyors keresztmozgással, amit igyekeztünk szétverni és erre nagyon sokat készültünk is az edzésen. Jól jött ki a lépés, meg tudtuk valósítani, amit megbeszéltünk. Az előző mérkőzésen nagyon zavart, hogy többször nem tudtam segíteni a társaimnak. Sokat videóztam és agyaltam, hogyan tudnék változtatni. Örülök, hogy sikerült
– mondta a Ferencváros szélsője az M4 Sportnak a lefújás után.
Tomori Zsuzsanna is kiemelte, hogy jól összeállt a védekezés, amire külön készültek és úgy véli, van esély a továbbjutásra is.
„Amit beszéltünk, abból minden bejött, kicsit úgy éreztem, mintha fel is szabadultunk volna. Nem féltünk tőle, hogy két percet kapunk, faultoltunk és daráltunk. Valahogy így kellene ennek kinéznie. Ami sanszunk van, még életben tartottuk.”
A nehéz pillanatokban betaláló Vámos Petra is elégedetten értékelt. Rá különsen nagy szerep hárult, mivel Kovacsics Anikó és Szucsánszki Zita sérülésével egyedüli irányítója volt a magyar csapatnak. Ő azonban nem hagyta, hogy a tét ránehezedjen.
Azokban a pillanatokban tudtunk fontos gólokat lőni, amikor nagy volt a feszültség mindenkiben és mindig volt egy ember, aki át tudta lendíteni a csapatot. A két másik irányító megsérült, így próbáltam midnent megtenni, hogy hasznára legyek a csapatnak. Próbáltam nem pakolni magamra túl nagy terhet és azt csinálni, amiben jó vagyok
– mondta Vámos.
Ilyen válogatottat szerettünk volna látni az egész olimpián, Elek Gábor szövetségi kapitány pedig az MTI-nek árult el egy apróságot, ami a fordulathoz szükséges volt.
„Danyi Gábor javaslatára visszamentünk az alapokig. A többit szeretnénk az öltözőn belül tartani, de semmi szaftos nem történt. Volt egy közös akarat, volt vezér elöl és hátul is. A második félidőben ahogy megtaláltuk a nyitott védekezés ellenszerét, el is dőlt a mérkőzés”
A jamaicai Elaine Thompson-Herah egy századot faragott a női százméteres síkfutás rekordján, 10.61-es idővel ért célba. Érdekesség, hogy két honfitársa zárt második és harmadik helyen, Shelly-Ann Fraser-Pryce ezüstérmet, Shericka Jackson bronzérmet nyert.
A 4 x 400 vegyesváltónak finoman szólva sem a lengyelek voltak az esélyesei, de az európai futók kitettek magukért. Hatalmas meglepetésre a Dominikai Köztársaság és a úz Amerikai Egyesült Államokat megelőzve, olimpiai rekordot érő 3:09.87-es idővel zárva nyert aranyérmet a lengyel négyes.
Végeredmény – 4×400 vegyesváltó
1. Lengyelország 3:09.87
2. Dominikai Köztársaság 3:10.21
3. Egyesült Államok 3:10.22
A japán válogatott 0-0-t játszott Új-Zélanddal, de tizenegyespárbajban így is továbbmentek. A másik ágon Brazília Matheus Cunha góljával verte Egyiptomot, az utolsó találkozón pedig már most 5-2-re vezet Mexikó, így aztán jó eséllyel ők lesznek majd dél-amerikaiak ellenfelei a legjobb négy között.
Előbbi vállsérülése miatt visszalépett a tenisz vegyes páros bronzmeccsétől Novak Djokovic és Nina Stojanovic, így az ausztrál Ashleigh Barty és John Peers végzett a harmadik helyen. A szerb világelső – aki nem sokkal korábban kikapott az egyéni bronzmeccsén a spanyol Pablo Carreno Bustától – így sorozatban harmadik olimpiáját is érem nélkül zárta: eddig egyszer, Pekingben állhatott dobogóra, amikor egyesben ezüstérmet szerzett.
Novak Djokovicnak nem jött össze a Golden Slam, azaz hogy mind a négy nagy tornát és az olimpiát is megnyerje egy éven belül. Tokióban előbb az elődöntőt, majd a bronzmeccset veszítette el, csalódottságában a vegyespárost sem vállalta, vagyis az olimpiai tenisztorna legnagyobb sztárja biztosan érem nélkül távozik Japánból.
Berecz Zsomborra közelebb került a második helyen álló spanyolhoz Finndingiben, pályára lépnek a kéziseink is.
A szerb világelső nehezen viselte a Pablo Carreno-Busta elleni zakót. Előbb eldobta az ütőjét, ami a lelátón landolt, még csak figyelmeztetést sem kapott érte – oké, hogy senki sem ül a lelátón, de azért teljesen véletlennek sem lehet nevezni az esetet. Utána azért már rászóltak, amikor a hálóba dobta az ütőjét.
Djokovic then got a warning for this. Pablo asked how he was not given a point penalty. pic.twitter.com/0MWzeZV8Y9
Ez volt a világelső idei első veresége tétmeccsen.
Djokovic Nina Stojanoviccsal az oldalán az elődöntőig ment a vegyespárosok versenyében, az ottani vereség után bronzmeccset vívhattak volna. A visszalépésének oka vállsérülés a hivatalos indoklás szerint. Így az ausztrál Ashleigh Barty és John Peers végzett a bronzérmes helyen.
A vitorlázó Berezc Zsomborközelebb került a második helyen álló spanyol riválisához a finndingi hajóosztály szombati 7., és 8. futama után. Világ és Európa-bajnokunk a második futama után elárulta, közel sem volt olyan egyértelmű a futam, mint ahogy az kintről látszódott, akadt problémája bőven.
Nagyon jól vitorláztam, az első futamban mindenki kicserélődött körülöttem, én nem rizikóztam, a másodikban pedig szokásomhoz híven egy kicsit hátulról kezdtem, onnan zárkóztam fel. Aztán a második futam befutójánál elsötétült előttem a világ, azt sem tudtam, hol vagyok. Ilyen korábban csak egyszer-kétszer fordult elő velem. Azt tehát nem mondhatom, hogy nem hajtottam ki magam. Megerősítettem a pozíciómat az élmezőnyben, holnap hasonló jó eredmény kell, és akkor, ahogy korábban is mondtam, az utolsó futamban fog majd eldőlni a verseny. Minden pontnak lesz jelentősége a medálrészben, erősíteni kell holnap ezt a pozíciót, vagy kicsit zárkózni az élmezőnyhöz
– nyilatkozta Berecz Zsombor a nap végén.
Vitorlázás, Finndingi, állás a 8. futam után
1. Giles Scott (brit) 20 pont
2. Joan Cardona Mendez (spanyol) 26 3. Berecz zsombor 29
4. Nicholas Heiner (holland) 36
5. Josh Junior (új-zélandi) 38
6. Facundo Mario Olezza Bazan (argentin) 46
Nem sikerült Novak Djokovicnak az a bravúr, amit 1988-ban Steffi Graf vitt véghez eddig egyedül a világon: azaz a négy GS-trófea mellé megszerezni az olimpiai aranyérmet is. Az idei három Grand Slam-tornát megnyerő szerb ugyanis bő két óra alatt elbukta az olimpiai tenisztorna elődöntőjét a német Alexander Zverev ellen (1:6, 6:3, 6:1).
Már a Zverev elleni fiaskó is meglepetésnek számított, hát még az, hogy a szerb világelső a bronzmeccset is elbukta. Az Ariake Tennis Centerben az ATP világranglista 11. helyén álló Carrano Busta Pablo 6:4, 6:7, 6:3 arányban bizonyult jobbnak, így a spanyol teniszező a torna bronzérmese, míg Djokovic a 4. helyen zárt Tokióban.
Szájon hordott úszószemüveg, természetesen Dressel-Milák befutó, rúdugró baleset, női gátfutó esés, és egy megrendítő erejű ütés, amelyen a fejvédő sem segített. Többek között ezekről mutatunk videót a nap legjobb olimpiai jeleneteiben. Utóbbiban az 52 kilósok küzdelmében az amerikai Keyshawn Davis jobbossal olyan iszonyatos erővel verte telibe a Sofiane Oumihát, hogy fejvédő ide, vagy oda, a franciát úgy kellett beterelni a ringsarokba.
Oumiha azonban kemény fejű gyerek lehet, mert kitisztult a feje, sőt összességében rendkívül szoros meccsen, két pontozóbírónál is 10-9-re nyerve csak 3-2-re (38-37-es pontozás) vesztett a nyolcaddöntőben.
A tokiói olimpia szombati sportlövőversenyein a női sportpuskások összetett versenyét rendezték, meg, ahol a mindössze 19 éves gödöllői sportlövő térdelő testhelyzetben 40 lövésből 388 kört lőtt, fekve 391-et, míg állva 382-őt. Mészáros Eszter ezzel az összességében 1161 körös teljesítményével a 26. helyen fejezte be az alapversenyt, nem került döntőbe. Viszont elmondható, értékes tapasztalatokat szerzett Tokióban, három év múlva Párizsban is ott lehet, úgyhogy nyugodjunk meg, Eszter lehet a jövő embere.
A Finndingi hajóosztályban vitorlázó Berecz Zsombor a tokiói olimpia szombati hetedik futamában előbb a harmadik helyen futott be. Ezzel összetettben továbbra is harmadik helyről várta a 8. futamot.
A nap második rajtja nem sikerült olyan jól, mint az első. berecz az az első időmérőnél 11. helyen állt, de onnan remek vitorlázással egyre feljebb kapaszkodott, végül az 5. helyen haladt át a célvonalon. Még fontosabb, hogy a hét futam után második Joan Cardona Mendez mögötte kettővel, a hetedik helyen ért célba, ezzel a spanyolt három pontra megközelítette az összetettben.
A 100 méter pillangón ezüstérmével szerző úszó edzője, Selmeci Attila biztosra ment, tanítványával nehogy előforduljon az, ami a 200 pillangó rajtja előtt.
Az angol éllovas Giles Scott viszont parádésan vitorlázott, megnyerta a futamot, így 8 menet után tovább növelte az előnyét, magabiztosan vezet az üldözői előtt. Szerencsére Berecz ugyanezt elmondhatja magáról, ha hátrafelé tekintget, hiszen a negyedik holland Nicholas Heiner hét, míg az ötödik új-zélandi Josh Junior kilenc ponttal áll mögötte.
Vasárnap kerül sor az utolsó két futamra, majd a legjobb tíz versenyző augusztus 3-án, kedden a dupla szorzójú éremfutamon áll rajthoz.
Vitorlázás, Finndingi, állás a 8. futam után
1. Giles Scott (brit) 20 pont
2. Joan Cardona Mendez (spanyol) 26 3. Berecz zsombor 29
4. Nicholas Heiner (holland) 36
5. Josh Junior (új-zélandi) 38
6. Facundo Mario Olezza Bazan (argentin) 46
A spanyol Fatima Galvez, Alberto Fernandez kettős nyerte meg a traplövők szombati vegyes csapatversenyét. A spanyolok a 150 korongos rangsorolót 148 találattal zárták az élen, San Marino párosával holtversenyben.
Ez azt jelentette, hogy Galvezék az aranyéremért az Alessandra Perilli, Gian Marco Berti duóval küzdöttek meg.
A döntőben nagy harcot vívott a két páros, és a spanyol egyetlen koronggal bizonyult jobbnak.
Trap vegyes csapat
1. Fatima Galvez, Alberto Fernandez (Spanyolország)
2. Alessandra Perilli, Gian Marco Berti (San Marino)
3. Madelynn Ann Bernau, Brian Burrows (Egyesült Államok)
Ugyancsak csoportmeccs formájában, de a riói olimpia női kézilabda döntőjét ismételték meg a B csoport szombati mérkőzésén, ahol a címvédő orosz női válogatott egyetlen góllal, de 28-27-re legyőzte szombaton a francia együttest. A fordulatos első félidőben előbb a franciáknál, majd az oroszoknál volt az előny, de a hajrá előbbieknek sikerült jobban, akik már négy góllal is elhúztak, és a második felvonást kétgólos előnnyel várták. A fordulást követően is a franciák irányítottak, az oroszok azonban mindig fel tudtak zárkózni egy-két gólra. A kiegyenlített végjátékban aztán az oroszok utolérték riválisukat, majd minimális különbséggel nyertek.
Az oroszok a második győzelmüket aratták a csoportban, a franciák a második vereségüket szenvedték el.
női kézilabda, 4. forduló:
A csoport:
Angola-Japán 28-25 (15-13)
Montenegró-Koreai Köztársaság 28-26 (13-11) később: Norvégia-Hollandia 14.30
B csoport: Orosz olimpiai csapat-Franciaország 28-27 (15-17) később:
Brazília-Svédország 9.15
Magyarország-Spanyolország 12.30
A tokiói olimpia más, mint a többi. Eleve el kellett halasztani egy évvel a koronavírus-járvány miatt, de a pandémia a 2021-es játékokon is otthagyja a nyomát: éremesélyes sportolók szállnak ki a versenyből pozitív teszteredmény miatt, miközben az egész eseményt zárt kapuk mögött rendezik, ugyanis a folyamatosan romló japán fertőzöttségi adatok miatt rendkívüli állapot van érvényben az olimpia egésze alatt.
Ez szinte teljesen kiherélte a hangulatot. Úszáson sem volt olyan, mint szokott, de mivel a csapatok szurkolhatnak a sajátjaiknak, márpedig elég népes válogatottakról van szó, így még ott hasonlít leginkább légkör arra, mint amihez sportrendezvényeken szoktunk. Főleg, hogy az első napok után itt-ott még dobok is előkerültek. Más helyszíneken már inkább a csend az úr, a csutkára nyomott légkondi zúgása mellett pár edzői bekiabálás, szórványos taps hallható. A nézők mindenhonnan nagyon hiányoznak, de ahol igazán felnagyítva szembesültünk ezzel, az a kosárlabdacsarnok volt.
Japánban igazán különleges helyre szervezték a kosarasok tornáját, a meccseket a Szaitama Super Arenában rendezik. Az épületet 2000-ben adták át, 20 milliárd jenbe, majdnem 200 millió dollárba került, és arról ismert, hogy
ez a világon a második legnagyobb olyan csarnok, amit kifejezetten teremsportokhoz építettek.
Utóbbit mindenképpen fontos hozzátenni, ugyanis már NFL-csapatok is elkezdtek tető alá költözni. A szaitamai stadion, ha teljes kapacitással működik, akkor 36 ezer 500 nézőt is képes befogadni. Ennél csak egy Fülöp-szigeteken található csarnok nagyobb a maga 55 ezres befogadóképességével.
Szaitama egyike a külső helyszíneknek, az olimpiai központtól jó egy órát kell buszozni, hogy a fővárostól 30 kilométerre lévő, már egy másik városban és prefektúrában lévő csarnokhoz elérjünk. Az persze nem tűnik fel, hogy elhagytuk Tokiót, lényegében itt a környéken összeér a komplett agglomeráció, ami európai fejjel nézve majdhogynem felfoghatatlan. Szaitamába érve, amikor az égig érő épületek közül előbukik a Super Arena, akkor is eltelik egy kis pillanat, amíg befogadjuk, hogy tényleg itt rendezik a kosárlabda-mérkőzéseket. A csarnok körül óriási az élet. Kicsit furcsa, hogy egy hétnek el kellett telnie ehhez, de mivel a szabályok szerint nem igazán mehetünk máshová a szállásunkon, az ahhoz legközelebb eső bolton és a versenyhelyszíneken kívül, nekem ez volt az első, amikor úgy ténylegesen találkoztam a japán emberekkel, akik mentek a dolgukra, és hát egyből el is kapott az az érzés, hogy nagyon hiányoznak a nézők erről az olimpiáról. Szomorú volt, hogy a tömeg nem a kosármeccsre igyekezett, oda csak az újságírók és a fotósok léphettek be.
A csarnokon belül ez még inkább elkapott. A Super Arena ugyanis brutálisan nagy. Az épület méretéből fakadóan itt kell az egyik legtöbbet sétálni a bejárattól a sajtósoknak fenntartott helyig, közben liftezni is kell a második emeletre. És még nem is láttuk teljes valójában a belteret, van egy óriási fal, amit tízméterekkel el lehet mozgatni, és akkor még akár amerikaifoci-meccset is lehet rendezni Szaitamában, fedett helyszínen.
Járt már itt az NHL,
játszottak már alapszakasz- és előszezon-mérkőzéseket az NBA-csapatok,
rendeztek itt kosárlabda-világbajnokságot,
volt már itt gálameccse Floyd Mayweather Jr.-nak is a kickboxoló Naszukava Tensin ellen,
és felsorolni sem lehet, mennyi sztár tartott itt koncertet.
Most pedig az olimpiai kosárlabdatornát rendezik ott, tele a mezőny világklasszisokkal Luka Doncictól kezdve Pau Gasolon át Kevin Durantig. A körítésre nem lehet panasz, vannak meccsek, amelyeken egy kosárra dobó robot érkezik a félidőre (még a fejét is fogta, amikor félpályáról hibázott), amikor én voltam, akkor ugráló köteles bemutatót tartottak teljes átéléssel, mintha tele lenne az aréna. A bemondó óriási átéléssel kommentálja végig a mérkőzéseket, sőt, még néha fel is veti, hogy kezeket a magasba.
Itt elolvashatod, mit gondol Selmeci Attila mesteredző tanítványáról, és miért döntött úgy, hogy a szombati fináléja utolsó pillanatáig minden lépését figyelteti.
A 100 méter pillangón ezüstérmével szerző úszó edzője, Selmeci Attila biztosra ment, tanítványával nehogy előforduljon az, ami a 200 pillangó rajtja előtt.
Kikerült az intenzív osztályról Connor Fields, az amerikaiak olimpiai bajnok BMX-versenyzője, aki címvédőként indulva az elődöntő utolsó futamában hatalmasat bukott, és kórházba került.
A súlyos koponyasérülést szenvedett sportolóval kapcsolatban édesanyja, Lisa most azt írta, kikerült az intenzív osztályról, az ébredésekor éber és kommunikatív volt.
A legújabb CT-vizsgálat nem mutatott további agyi sérülést és vérzést, ezért áthelyezték az intenzív osztályról, jelenleg nem igényel műtétet
– írta az édesanyja, aki közleményében köszönetet mondott mindenkinek az aggodalmukért és a Connorért elmondott imáikért.
Lisa a korábbi üzenetben azt írta, hogy a vizsgálatok szerint fiának nem volt belső vérzése vagy gerincsérülése.
Az édesapa, Mike Fields a USA Todaynak annyit mondott:
Tudja, hol van. Tudja mikor született, felismeri az embereket.
Márton Anna sérült térde nem bírta tovább, már Japán ellen le kellett cserélni, eztán a magyar női kardválogatott az utolsó mérkőzését is elvesztette, így a kilences mezőnyben a várakozást alulmúlva a nyolcadik helyen végzett a fegyvernem szombati csapatversenyében a tokiói olimpián.
A Katona Renáta, Márton Anna, Pusztai Liza, Battai Sugár összeállítású együttes a dél-koreaiaktól és a házigazda japánoktól elszenvedett vereség után egy újabb ázsiai rivális, Kína ellen lépett pástra, és 45-30-ra alulmaradt. A kilenc asszó közül mindössze egyet sikerült megnyernie a teljesen szétesett magyar csapatnak, az utolsó előtti párban Battai 6-5-re verte a rivális csereemberét, az ekkor beállt Kuo Ji-csit, de egyébként kínai fölényt hozott a mérkőzés.
Az elvesztett negyeddöntő után nagyon letargikus állapotba kerültünk. Nem sok hiányzott ahhoz, hogy bekerüljünk a négy közé, ami a célunk volt. Sajnos a mai teljesítményünk ennyire volt elég. Természetesen szerettük volna megnyerni az alsóági meccseinket, de úgy éreztem, hogy még mindig a Dél-Korea elleni összecsapás hatása alatt voltunk. Nagyon elkeseredtünk, hogy nem sikerült azon győzünk.
– nyilatkozott Katona Renáta.
Ez volt az utolsó magyar érdekeltégű szám vívásban, a sportági küldöttség egy-egy arany- (Szilágyi Áron), ezüst- (Siklósi Gergely) és bronzérmet (férfi kardcsapat) nyert, illetve egy negyedik (Márton Anna), egy hetedik (női tőrválogatott) és egy nyolcadik (női kardválogatott) helyet szerzett a japán fővárosban.
női kard, csapatverseny:
elődöntő:
Orosz olimpiai csapat-Koreai Köztársaság 45-26
Franciaország-Olaszország 45-39
az 5. helyért: Japán-Egyesült Államok 45-43 a 7. helyért: Kína-Magyarország 45-30
korábban, negyeddöntő:
Koreai Köztársaság-Magyarország 45-40
Orosz olimpiai csapat-Japán 45-34
Franciaország-Egyesült Államok 45-30
Olaszország-Kína 45-41
az 5-8. helyért:
Japán-Magyarország 45-42
Egyesült Államok-Kína 45-35
később: bronzmérkőzés: Olaszország-Koreai Köztársaság 11.30 döntő: Orosz olimpiai csapat-Franciaország 12.30
Mi pedig egy nagyon érdekes és izgalmas rivalizálást.
Az amerikainak ugyanis világcsúcs kellett a sikerhez (49.45), amihez nagyban hozzájárult Milák óriási hajrája: fél másodperccel javította meg egyéni legjobbját. A 200 pillangó győztese azt mondta, most már elhiszi magáról, hogy elkaphatja Dresselt ezen a távon, csak még jobban rá kell készülnie erre a számra.
Ahogy az uszodában és otthon is mindenki lelkesedett ezen az óriási csata láttán, úgy érezhető, hogy a két úszót is tűzbe hozta, hogy gyakorlatilag csak centiméterek döntöttek kettejük között. Az amerikai győztes is lelkesen beszélt a döntőről, ahogy az az MTI cikkéből kiderül.
Micsoda verseny volt! Nem volt még időm visszanézni, de ez volt a legjobb, leggyorsabb 100 pillangó, amit valaha rendeztek
– mondta Dressel, majd elárulta, hogy a mostani olimpián ismerte meg kicsit jobban magyar ellenfelét, akit „jó srácnak” nevezett.
„Hihetetlen, hogy 49.6-os időt úszott, és még biztosan fog fejlődni. Elképesztően szép verseny volt, és hát lesz még ilyen közöttünk. Mindketten azon leszünk, hogy legyőzzük egymást, egymás mellett tudunk fejlődni” – vélekedett Dressel, aki szombaton a délelőtti programban még az 50 gyors elődöntőjében és a 4×100-as mixváltó döntőjében is medencébe ugrott.