Élő Olimpia 2021 – Friss hírek

Siklósi Gergely ezüstérmes párbajtőrben, kikaptak a kézisek

MTI/AP/Haszan Ammar
MTI/AP/Haszan Ammar
Itt az olimpia második napja: minden érdekességről, eredményről, magyar sikerről beszámolunk.
  • Úszóink közül férfi 400 méter vegyesen Verrasztó Dávid a negyedik, míg a nőknél ebben a számban a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka címvédőként az ötödik, a 17 éves Mihályvári-Farkas Viktória pedig a hatodik lett. A magyar idő szerint kora délutáni előfutamokban további hat magyar versenyző mutatkozott be.
  • Férfi párbajtőrben a világbajnok Siklósi Gergely bejutott a döntőbe, ahol kikapott a francia Cannone-tól.
  • Női tőrben Pásztor Flóra, Kreiss Fanni és Kondricz Kata is korán kiesett.
  • A cselgáncsozók közül az 52 kilogrammos Pupp Réka két meccset nyert, majd kikapott, a vigaszágon ötödikként végzett.
  • A sportlövőknél Major Veronika légpisztolyban a 34. helyen zárt. A férfi légpuskásoknál Péni István bejutott a döntőbe, ahol ötödik lett. Pekler Zalán ugyanott 39.
  • Az egyetlen magyar evezős, Pétervári-Molnár Bendegúz férfi egypárban bejutott az elődöntőbe.
  • Az Európa-bajnok férfi vízilabda-válogatott kikapott a görögöktől.
  • A női kézilabda-válogatott a franciák ellen kezdett, és bár nagyot harcolt, 30-29-re kikapott.

Kínai győzelem női szinkronműugrásban

A Si Ting-mao, Vang Han kínai páros nyerte a női szinkronműugrást vasárnap a tokiói olimpián.

A duó előbbi tagja ezzel már háromszoros olimpiai bajnoknak mondhatja magát, öt évvel ezelőtt Rióban Vu Min-hszia oldalán diadalmaskodott ebben a számban, valamint 3 méteren egyéniben sem talált legyőzőre. A második helyen a kanadai, a harmadikon a német páros végzett.

Műugrás, női szinkronműugrás

1. Si Ting-mao, Vang Han (Kína) 326,40 pont
2. Jennifer Abel, Melissa Citrini Beaulieu (Kanada) 300,78
3. Lena Hentschel, Tina Punzel (Németország) 284,97

Péni István ötödik helyen végzett légpuskában

Czeglédi Zsolt / MTI

A világranglistát vezető Péni István a sportlövészet 10 méteres légpuska versenyszám alapversenyében 629,4 körös eredménnyel a hetedik helyen kvalifikálta magát (Pekler Zalán 621,1 körrel a 39. lett és kiesett) a döntőre, amely magyar idő szerint reggel fél kilenckor kezdődött az Aszaka Lőtéren. Jegyezzük meg: ahhoz képest, ahogy az olimpiai felkészülése milyen botrányos körülmények között zajlott, már ez is egészen kimagasló eredmény.

Kapcsolódó
Sportlövőbotrány: nem kizárt, hogy Péni és Sidi is bukja az olimpiát
Kedd óta zajlik minden idők legmocskosabb magyar sportügye. Két, amúgy tokiói olimpiára készülő sportlövő, Péni István, Sidi Péter karrierje forog veszélyben. Elmagyarázzuk, mi, hogyan történhetett, és mi várható az ügyben.

Magyar idő szerint 8.30-tól az idegek csatájának első felében, a tízlövéses fináléban 10,5-el kezdett az Újpest sportlövője. Egy újabb 10,5 után 21 körrel átvette a vezetést, majd egy 10,1-es következett. Péni elég magabiztosan haladt előre fej-fej mellett a kínai Senggel. Öt lövés után a csata a magyar felé billent egy tizeddel (52,3), avagy féltávnál a magyar versenyző állt az élen.

A rövid szünet után újra ráengedték az irányzékot a célra a versenyzők, és úgy tűnt, Pénit A várakozás kizökkentette, kicsit megzavarta, mert 9,8 kört lőtt. Eztán újra elkapta a fonalat, jöttek a tízesek, de inkább csak épphogy csípték a képzeletbeli vonalat, nem annyira találta a centrumot. Végül egy remek 10,6-al zárta le a tíz lövést. A 103,6 tizedes eredménye holtversenyben a negyedik helyre volt elegendő. Az amerikai Shaner vezetett a kínai Seng előtt, míg a dobogó harmadik helyén a török Omar Akgun állt.

Eztán jött a lényeg, a kieséses szakasz. A szabályok után két-két lövés után mindig kiesik az aktuális utolsó. Elsőre az előző olimpia bronzérmese, Maslennikov esett ki. Péni a hatodik helyen állt ekkor.

Szükség lett volna az előrelépéshez egy-két extra, 10,9-es, vagy 10,8-as lövésre. 10,5 jött, majd csak 10. A szlovák Jany Patrik hullott ki, Péni 144,5-el az ötödik volt ekkor, három tizeddel megelőzve az amerikai Kozenyeskit.

10,5 jött Pénitől 16-ra, de mivel az amerikai 109-et lőtt, visszaesett a hatodik helyre. 10,4 jött Péni, de mivel Kozenyeski keze beremegett (9,9), versenyben maradt a magyar!

165,4 állt Péni neve mellett, hat tizeddel volt előtte ekkor a török Akgun. a 17. lövésre 103 jött, a török 10,4-et lőtt,  majd mindketten 10,8-at lőttek, így a magyar végül 186,5-el az 5. helyen zárta a versenyt.

Az aranyéremért a 20 éves Shaner és a 16 éves Seng lőtt szét. Végül az amerikai nyerte a 10 méteres légpuska aranyérmét. A harmadik helyen a szintén kínai Jang zárt.

Sportlövészet, férfi légpuska

1. William Shaner (amerikai) 251.6 kör
2. Seng Li-hao (kínai) 250.9
3. Jang Hao-zsan (kínai) 229.4
4. Omer Akgun (török) 207.3
5. Péni István 186.5
6. Lucas Kozeniesky (amerikai) 165.0

Egyesben nincs már magyar női asztaliteniszező

Madarász Dóra szombati búcsúja után vasárnap Póta Georgina is kiesett, így egyesben nem maradt versenyben női asztaliteniszező a tokiói olimpián.

A gyermeke tavalyi születése miatt hosszú időt kihagyó Pótának az első fordulóban nem kellett mérkőznie, a második körben pedig verhetőnek tűnő ellenfelet kapott a svájci Rachel Moret személyében.

A találkozó első két szettjében kiélezett csatát vívtak a felek, ám mindkét szakasz végjátékában Moret koncentrált jobban. A harmadikban Póta jól kezdett, 6-4-re is vezetett, utána viszont elveszítette a fonalat, így a svájci egy lépésre került a sikertől. A kétszeres Európa-bajnok magyar a negyedik szettben jó játékkal szépített, az ötödiket viszont nagyon rosszul kezdte. Moret ez utóbbiban már 8-1-re elhúzott, riválisa azonban nem adta könnyen magát, felzárkózott, sőt, 9-9-nél utolérte a svájcit, aki azonban a következő két pontot megnyerte, ezzel pedig a mérkőzést is.

A 36 éves magyar játékos a meccs után elmondta, szomorú, mert svájci ellenfelét meg kellett volna vernie, ugyanakkor biztató elemek is voltak a játékában, aminek örül.

Attól még, hogy elmentem egy évre, szültem egy gyereket, szeretnék visszatérni. Minden erőmmel azon vagyok, ezt szeretném, ameddig lehet

– mondta az M4 Sportnak.

Férfi egyesben Majoros Bence a szombati sikere után hétfőn, a második fordulóban lesz érdekelt a dán Jonathan Groth ellen.

Asztalitenisz, női egyes, 2. forduló

Rachel Moret (svájci) – Póta Georgina 4-1 (9, 12, 7, -7, 9)

Ilyen aranyérmet sem osztották még ki, mint most Tokióban

A japán Horigome Juto nyerte a gördeszkázás első olimpiai aranyérmét: a hazaiak világbajnoka a most bemutatkozó sportág vasárnapi férfi utcai versenyében bizonyult a legjobbnak.

Jeff PACHOUD / AFP

Horigome annyira hazai pályán versenyzett, hogy a Japan Times cikke szerint egy sarokra az olimpiai pályától nőtt fel. A hazai drukkerek biztatását ugyanakkor nem élvezhette az egyértelműen a fiatalokat az olimpiára csábítani akaró versenyszámban, ugyanis, ahogy a többi esemény, ez is zárt kapus volt. Így kék műanyag székek előtt, és egyébként rekkenő hőségben adták be a deszkások a bevállalósabbnál bevállalósabb trükköket: a sportági legenda Nyjah Huston erre is fázott rá, többször is rontott, így végül a hetedik helyen végzett.

Az Ariake Város Sportparkban rendezett versenyen a brazil Kelvin Hoefler lett a második, az amerikai Jagger Eaton pedig a harmadik.

Gördeszkában összesen négy versenyszámot rendeznek Tokióban: a férfiak és a nők utcai versenye mellett parkban is bemutatkozik a gördeszka.

Gördeszka, férfi utcai verseny

1. Horigome Juto (Japán) 37,18 pont
2. Kelvin Hoefler (Brazília) 36,15
3. Jagger Eaton (Egyesült Államok) 35,35

Siklósi Gergely negyeddöntős párbajtőrvívásban

A legjobb 32 között a BHSE 23 éves vívója a nála tíz esztendővel idősebb kínai Csao Tung ellen győzött 15-9-re, ennek köszönhetően a marokkói Husszam Elkord várt rá a negyeddöntőben.

Kapcsolódó
Az ismeretlenségből vívta be magát az olimpiai esélyesek közé
Atipikus sporttörténet a 22 éves Siklósi Gergelyről, aki tavaly meglepetésre lett párbajtőr világbajnok. 2020-ban olimpia lesz Tokióban, ahová esélyesként érkezik. Ő azonban óvatos. Interjú.

A női tőrözők kicsit elhúzták az asszóikat, így az eredeti tervhez képest bő fél órával később kezdett Siklósi Gergő – addig Boczkó Gábor (csapatban olimpiai ezüst-, és bronzérmes párbajtőröző) próbálta kellő állapotban tartani világbajnokunkat (2019, Budapest).

A tapolcai születésű vívó adta az első két találatot, majd egy együttes találat és egy újabb egy lámpás után a balkezes ellenfele 4-1-nél fegyvert cserélt – hátha. Ez az apró trükk kicsit megtörte Siklósi lendületét, bekapott két tust, majd egy együttes után le is telt az első három perc (5-4).

„Kívül, fölül!” Kérte tőle edzője, Dancsházy-Nagy Tamás a rövid szünetben, amely eleinte csak együttes találatokhoz vezetett, majd két tiszta találatot is elhelyezett ellenfele bal vállán (10-8). A tunéziai nem hagyta magát azonban nem hagyta magát, kiegyenlített (11-11), majd egy videóbírózás után – Siklósi kérte ki egy döfködés után – megfordította az eredményt (11-12).

Siklósi ritmust váltott és elhúzott 14-12-re, majd 15-13-ra lezárta az asszot.

Krausz jó játékkal, de vereséggel rajtolt

A tollaslabdázó Krausz Gergely vereséggel kezdte meg a csoportküzdelmeket.

Kovács Tamás / MTI

Az olimpiák történetének első férfi magyar tollaslabdázója a J jelű hármasban Anthony Sinisuka Ginting ellen rajtolt. Egyértelműen a világranglistán ötödik indonéz tollaslabdázó volt a találkozó esélyese, amely azonban szorosan indult: a Multi Alarm SE 27 esztendős 23-szoros magyar bajnok játékosa bátran játszott, néhány látványos nyerő ütést bemutatva. Ginting 7-6 után először tudott elhúzni (11-6), a 16 perces szett második felében pedig növelte előnyét, és 21-13-ra megnyerte a játszmát, amelyben Krausz kiválóan tartotta magát.

A nemzetközi szövetség (BWF) világranglistáján 94. Krausz a folytatásban még többet kockáztatott egy-egy labdamenet megnyeréséért, így viszont több hiba is becsúszott, és már a második szett derekán nyolcpontos különbség alakult ki (11-3). Az éremesélyes indonéz rivális rendkívül precízen játszott, végül ezt a szettet is 16 perc alatt nyerte, így összességében 32 perc alatt diadalmaskodott.

Örülök, hogy a világ egyik legjobbjával tudtam játszani, aki szerintem a végső győzelemre is esélyes lehet. Jól tartottam magam, különösen az első szettben, de a különbség kijött egy idő után, hiszen egy ilyen ellenfél ellen tökéletesen kell játszani a jó labdamenetekhez is

– értékelt az MTI-nek Krausz.

A csoportban még az orosz Szergej Szirant szerepel, ellene kedden lép pályára Krausz.

A riói olimpikon Sárosi Laura magyar idő szerint 12.20 körül kezd az ötödik kiemelt thaiföldi Ratchanok Intanon ellen.

Meglepetés (?) a női kéziseink csoportjában

Döntetlennel kezdődött meg a női kézilabdatorna B csoportja: a címvédő oroszok 14-12-es félidő után 24-24-es döntetlent játszottak Brazíliával.

Egyik oldalon a hatgólos Jekatyerina Ilina, a másikon a hétgólos Bruna de Paula volt a legeredményesebb.

A másik csoportban a világbajnoki címvédő holland válogatott a házigazda japánok ellen simán, 32-21-re nyert.

Péni István 7. helyen döntős, Pekler Zalán kiesett

A világranglistát vezető Péni István a sportlövészet 10 méteres légpuska versenyszám alapversenyében 629,4 körös eredménnyel a hetedik helyen kvalifikálta magát a döntőre, amely magyar idő szerint reggel fél kilenckor kezdődik az Aszaka Lőtéren.

Czeglédi Zsolt / MTI

Pekler Zalán 621.1 körrel a 39. helyen zárt ugyanitt, a 47 versenyzőt felvonultató mezőnyben.

A kínai Yang Haoran olimpiai rekordnak számító 632.7 körrel végzett az alapverseny első helyén, a második az amerikai Lucas Kozeniesky (631.5),  a harmadik a szintén amerikai William Shaner lett (630.8).

Mivel a nyolcfős döntőben mindenki tiszta lappal indul, így Péni a hetedik helyről is simán érmet, akár aranyérmet is szerezhet.

Elfogytak női tőrözőink

A magyarok közül utolsóként, a 16 között Kreiss Fanni is búcsúzott a női tőrözők vasárnapi egyéni versenyétől a tokiói olimpián.

A magyar vívónak – miután első asszójában megverte a világbajnoki ezüstérmes olasz Martina Batinit – újabb bravúrra lett volna szüksége, de a címvédő és világbajnok, világranglista-vezető orosz Inna Gyeriglazova már túl erős ellenfélnek bizonyult. A rivális 15-10-re nyert.

Mutatjuk Hosszú Katinka 5., és Verrasztó Dávid 4. helyet érő úszását

Hosszú Katinka és Mihályvári Farkas Viktória úszása, amely után a háromszoros olimpiai bajnoknő annyit mondott: „Még van három szám, most nem fér bele a kesergés, azokra kell összeszednem magam”.

Verrasztó Dávid úszása, amely után úgy fogalmazott: „Legalább most nem a szégyengépen utazom haza, mint korábban.”

Tokió 2020, úszás, 2. nap eredmények

Női 400 m vegyes, végeredmény:

1. Ohasi Jui (Japán) 4:32.08
2. Emma Weyant (Egyesült Államok) 4:32.76
3. Hali Flickinger (Egyesült Államok) 4:34.90
4. Mireia Belmonte (Spanyolország) 4:35.13
5. HOSSZÚ KATINKA (MAGYARORSZÁG) 4:35.98
6. MIHÁLYVÁRI-FARKAS VIKTÓRIA (MAGYARORSZÁG) 4:37.75
7. Aimee Willmott (Nagy-Britannia) 4:38.30
8. Ilaria Cusinato (Olaszország) 4:40.65

Férfi 400 m vegyes, végeredmény:

1. Chase Kalisz (Egyesült Államok) 4:09.42
2. Jay Litherland (Egyesült Államok) 4:10.28
3. Brendon Smith (Ausztrália) 4:10.38
4. VERRASZTÓ DÁVID (MAGYARORSZÁG) 4:10.59
4. Max Litchfield (Nagy-Britannia) 4:10.59
6. Leon Marchand (Franciaország) 4:11.16
7. Lewis Clareburt (Új-Zéland) 4:11.22
8. Alberto Razzetti (Olaszország) 4:11.32

Férfi 400 m gyors, végeredmény:

1.  Ahmed Hafnaoui (Tunézia) 3:43.36 perc
2. Jack McLoughlin (Ausztrália) 3:43.52
3. Kieran Smith (Egyesült Államok) 3:43.94

női 4×100 m gyorsváltó, végeredmény:

1. Ausztrália (Bronte Campbell, Meg Harris, Emma McKeon, Cate Campbell), 3:29.69 perc – világcsúcs
2. Kanada (Kayla Sanchez, Margaret Macneil, Rebecca Smith, Penny Oleksiak) 3:32.78
3. Egyesült Államok (Erika Brown, Abbey Weitzeil, Natalie Hinds, Simone Manuel) 3:32.81

18 éves úszóé az olimpia eddigi legnagyobb szenzációja

Már az első döntős napon született egy szenzáció a tokiói olimpia medencéjében:

a tunéziai Ahmed Hafnaoui mindenkit meglepve végig jól tartotta magát, majd az utolsó ötven méteren óriásit hajrázva megnyerte a férfiak 400 méteres gyorsúszó számát.

Tetsu Joko / Yomiuri / The Yomiuri Shimbun via AFP

A mindössze 18 éve sportoló a leglassabb idővel jutott be a döntőbe. Ezek után a nyolcas pályán tempózva jutott el olimpiai bajnoki címig, ami egészen elképesztő eredmény. 16 századdal verte meg a szám favoritját, az ausztrál Jack McLoughlint. Nem csoda, hogy az edzője óriási ünneplést csapott a tokiói lelátón, az ő örömétől volt hangos az uszoda, de azt is meg kell jegyezni, hogy a tunéziai úszó érdemelte ki az első igazán komoly tapsot is.

El sem hiszem! Ma jobban éreztem magam a vízben, mint a kezdésnél és ennyi: beugrottam a vízbe és mostanra én vagyok az olimpiai bajnok.

Hafnaoui sikerében az az érdekes, hogy igazán kiugró eredményei nem voltak korábban. Ugyan 2018-ban ott volt az ifjúsági olimpián (200, 400 és 800 gyorson), hetedik volt a legjobb helyezése. Mindössze 12 éves kora óta úszik egyébként, akkor csatlakozott a tunéziai úszóprogramhoz. 2019-ben nem sikerült kvalifikálnia a juniorok világbajnokságára.

Kapcsolódó
Hosszú Katinka: Most nem fér bele a kesergés
Van még három száma az olimpián, most azokra kell koncentrálnia.

Ahmed Hafnaoiui Tunézia második úszója, aki olimpia aranyérmesnek mondhatja magát, ez korábban Oussama Melloulinak sikerült, aki 2008-ban, Pekingben 1500 méteren győzött, majd négy évre rá, Londonban 10 kilométeres nyíltvízi úszásban. Mellouli egyébként a mostani olimpia előtt bejelentette a visszavonulását, miután összekülönbözött a tunéziai szövetséggel, de aztán a FINA közbenjárásával sikerült rendezni a konfliktust, így részt vesz a játékokon, ezúttal is 10 kilométeren indul – ahogyan Rasovszky Kristóf is.

Férfi 400 m gyors

1. Ahmed Hafnaoui (Tunézia) 3:43.36 perc

2. Jack McLoughlin (Ausztrália) 3:43.52

3. Kieran Smith (Egyesült Államok) 3:43.94

Pupp a vigaszágon folytathatja

Harmadik mérkőzését elveszítette Pupp Réka a cselgáncsozók 52 kilogrammos súlycsoportjában, a magyar sportoló a svájci Fabienne Kochertől kapott ki ipponnal.

Pupp így a vigaszágon tovább küzdhet a bronzéremért.

Orosz győzelem női légpisztolyban

Vitalina Bacaraskina nyerte meg a női légpisztolyosok versenyét vasárnap.

A riói játékokon ebben a számban ezüstérmes orosz lövő az alapversenyből a harmadik legjobb eredménnyel (582 kör) jutott fináléba, ott pedig 20 lövés után, négy sorozattal a vége előtt még szintén a harmadik helyen állt, a végén azonban sokkal pontosabb volt riválisainál, a bolgár Antoaneta Kosztadinovánál és a kínai Csiang Zsan-hszinnél.

Bacaraskina a győzelmet 240,3 körös olimpiai csúccsal szerezte meg. Az ezüstöt a bolgár, a bronzot a kínai pisztolyos szerezte meg.

Major Veronika az alapversenyben 566 kört elérve a 34. pozícióban zárt.

Női légpisztoly

1. Vitalina Bacaraskina (orosz) 240,3 kör
2. Antoaneta Kosztadinova (bolgár) 239,4
3. Csiang Zsan-hszin (kínai) 218
… 34. Major Veronika 566 kör (alapversenyben)

Hosszú Katinka: Most nem fér bele a kesergés

Odd ANDERSEN / AFP

Jól láthatóan megviseli az úszókat, hogy a tokiói olimpián a délelőtti programban szerepelnek a döntők, a vasárnapi helyosztók többsége ugyanis lassabb volt a megszokottnál. Így volt ez a női 400 méteres vegyesúszás döntőjében is, ahol Hosszú Katinkának nem sikerült a címvédés: a világcsúcstartó ugyan sokáig az érmekért csatázott, 370 méternél azonban elfogyott az ereje, végül 4:35.98-as idővel az ötödikként ért célba.

Ugyanebben a számban a 17 éves Mihályvári-Farkas Viktória a hatodik lett.

„Még fáj mindenem a tejsavtól, nem tudom visszaidézni a versenyt, hogy mi volt jó vagy rossz. Azt tudom, hogy ma ez volt a maximum. Tegnap éreztem, hogy lehet ebben még két-három másodperc, de ma ez nem ment. Ez nem reggel kérdése, mindenkinek reggel van.

Még van három szám, most nem fér bele a kesergés, azokra kell összeszednem magam

– idézi Hosszú Katinkát a Magyar Úszó Szövetség közleménye. A 32 éves, háromszoros olimpiai bajnok Hosszú 200 vegyesre, 200 hátra és 200 pillangóra nevezett még Tokióban.

A férfi 400 vegyes döntőjében ötödik Verrasztó Dávid, valamint Mihályvári-Farkas értékelését itt olvashatják:

Kapcsolódó
Verrasztó: Legalább most nem a szégyengépen utazom haza
A két 400 vegyes döntőben érem nélkül zártak a magyar úszók.

Pupp Réka egyelőre megállíthatatlan

Második mérkőzését is megnyerte, ezzel negyeddöntőbe jutott Pupp Réka a cselgáncsozók 52 kilogrammos súlycsoportjában, írta az MTI.

Az idén Eb-bronzérmes magyar a címvédő, világ- és Európa-bajnok koszovói Majlinda Kelmendi legyőzése után az amerikai Angelica Delgadóval csapott össze a negyeddöntőért. Pupp irányította az ütközetet, amelyet 1 perc 5 másodperccel a vége előtt karfeszítéssel fejezett be.

Mint mondta, úgy készült, hogy ha az elejét megtolja, akkor az ellenfél el fog fáradni a végére.

Kihagyott egy kicsit a karfeszítés előtt, így tudtam megcsinálni

– idézte fel.

Az elődöntőért a svájci Fabienne Kocherrel mérkőzik.

Siklósi a 16 között férfi párbajtőrben

A világranglista-vezető, világbajnoki címvédő Siklósi Gergely megnyerte első asszóját, ezzel bejutott a 16 közé a férfi párbajtőrözők vasárnapi egyéni versenyében a tokiói olimpián.

A BHSE 23 éves vívója a nála tíz esztendővel idősebb kínai Csao Tung ellen győzött 15-9-re. Az első három percben alig esett találat – mindketten figyelmeztetést is kaptak passzivitásért -, a szünet után azonban Siklósi beindult, és 11-3-as vezetésre tett szert. Kis túlzással akkor szúrta meg a 2019-as Ázsia-bajnokot, amikor akarta, és bár a végén kicsit kiengedett, a vége magabiztos győzelem lett.

„Az elején csak ismerkedtünk a körülményekkel, aztán 11-3-nál már éreztem, hogy megvan a meccs. Kicsit ki is engedtem, úgyhogy a végén azért figyelni kellett” – mondta az MTI-nek Siklósi.

Arra a kérdésre, hogy hogyan érezte magát a páston, élete első olimpiai asszójában, a következőt válaszolta:

„Őszintén szólva, kicsit többet vártam, több izgalmat, nyomást. Nagyon jól éreztem magam, olyan, mintha otthon lennék, tehát otthon érzem magam” – mondta mosolyogva a magyar versenyző.

Siklósira a folytatásban a marokkói Husszam Elkord vár, magyar idő szerint 7.35-től.

Váratlan vereséggel nyitottak pólósaink

A magyar férfi vízilabda-válogatott 10-9-re kikapott Görögországtól első csoportmérkőzésén a tokiói olimpián.

A magyarok nagyszerűen kezdtek, de hiába vezettek 5-2-re, félidőre a görögök 6-6-ra egyenlítettek, majd két góllal el is húztak.

Illyés Tibor / MTI Jansik Szilárd (j) és a görög Krisztodulosz Kolomvosz

A hajrára ugyan sikerült egyenlíteni, de a görögök – akik egész mérkőzésen szinte tökéletesen használták ki emberelőnyeiket – megszerezték a győztes gólt.

Nyerni szerettünk volna, a meccsben bőven benne is volt ez. Folyamatosan végig lehetett volna vinni azt a lendületet, ahogy kezdtük a meccset. Aztán kicsit vakvágányra kerültünk, rosszul bántunk a szerzett helyzetekkel

– nyilatkozta az M4 Sportnak Märcz Tamás szövetségi kapitány.

Varga Dénes így vélekedett: „Végig jól használták ki az emberelőnyt, mi meg sok blokkhibával játszottunk. Közelítettünk ahhoz, amit mi igazán tudunk, de kevés volt. Ha nem figyelünk, ez Japán ellen is kevés lehet.”

Vízilabda, A csoport, 1. forduló

Magyarország – Görögország 9-10 (3-2, 3-4, 2-3, 1-1)

Kondricz és Pásztor kiesett női tőrben

Kondricz Kata és Pásztor Flóra is kiesett a 32 között a női tőrözők vasárnapi egyéni versenyében.

Előbbi a 2018-ban világbajnok olasz Alice Volpitól kapott ki simán, 15-5-re. Pedig az elején még vezetett 2-0-ra, de aztán érvényesült a papírforma, Volpi 11-3-ra ellépett és végig irányítva nyert.

Pásztor, aki egy győzelmen már túl volt, nagy csatára késztette a 2016-ban, Rióban ötödik, vb-ezüstérmes francia Ysaora Thibus-t, a hajrában 12-10-re is vezetett ellene, de a végét a rivális bírta jobban, aki 15-13-ra nyert.

Kondricz számára az első, Pásztornak a második asszó jelentette a végállomást egyéniben, de a csütörtöki csapatversenyben még mindketten pástra lépnek.

Fucsovics vállsérülés miatt visszalépett az olimpiától

Fucsovics Márton vállsérülés miatt visszalépett a tokiói olimpia tenisztornájától. A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) arról tájékoztatta az MTI-t, hogy ezt Fucsovics a csapatirodán jelezte vasárnap.

Glyn KIRK / AFP

„Nehéz szívvel, külső-belső fájdalmakkal, de idő előtt búcsút kell hogy intsek életem első olimpiájának, amelyen résztvevőként ott lehettem. Egy vállsérüléssel vágtam neki az útnak, bíztam benne, hogy a kezdésre tökéletes állapotban leszek” – írta közösségi oldalán a 29 esztendős nyíregyházi játékos, aki az idei wimbledoni elődöntős, a világranglistán 12. lengyel Hubert Hurkacz ellen kezdte volna meg szereplését.

Fucsovics hangsúlyozta: sokat jelentett számára az, hogy sikerült kijutnia a játékokra.

„Most sok-sok honfitársammal együtt versenyezhettem volna, dicsőséget szerezve ezzel a hazámnak. De bárhogy is megtettem mindent és megtettek itt értem a helyszínen is, és otthon is minden erőfeszítést annak érdekében, hogy pályára tudjak lépni, sok szempontot mérlegelve – de főleg a teniszezőket érintő több órán át tartó folyamatos fizikai terhelést -, mégis úgy döntöttünk, hogy a mai játéktól, a Hubert Hurkacz elleni mérkőzéstől játék nélkül visszalépek, a következő versenyekre tekintettel is.

Sajnálom, hogy nem tudtam megmutatni, hogy mire vagyok képes egy olimpián. Remélem lesz még rá lehetőségem. Csalódott vagyok…

– fejtette ki Fucsovics.

Így magyar teniszező nem lép pályára a japán fővárosban, miután Babos Tímea a játékok előtt bejelentette: sérülés miatt tudja vállalni a szereplést Jani Rékával párosban.

Erre a hatalmas bravúrra nem számítottunk

Hihetetlen dolog történt a cselgáncsozók vasárnapi küzdelmei során, a női cselgáncsozók 52 kg-os küzdelmében Pupp Réka legyőzte a sportág egyik klasszisát, a címvédő, világ- és Európa-bajnok Majlinda Kelmendit.

Az idei Eb-n bronzérmes magyar aktív volt, de az alapidőben nem tudott akciót végrehajtani, koszovói ellenfelét ugyanakkor kétszer is megintették. Az aranypontig tartó hosszabbításban viszont – miután ő is kapott egy intést – 1 perc 22 másodperc elteltével földre vitte és átforgatta Kelmendit, aki a hátára került.

Videózás után vazaarit ítéltek az Atomerőmű SE 25 éves dzsúdósának.

A folytatásban, a negyeddöntőért az amerikai Angelica Delgadóval kell majd megmérkőznie.

Hosszú nem tudta megvédeni címét 400 vegyesen

Hosszú Katinka az ötödik, Mihályvári-Farkas Viktória a hatodik helyen végzett a 400 méteres vegyes úszásban.

Kovács Tamás / MTI

Pillangón Hosszú jól kezdett, 50 méternél tisztán vezetett, 100 méternél pedig a második helyen érte el a falat, Mihályvári-Farkas ekkor még csak a nyolcadik volt.

Háton a japán Ohasi állt az élre, őt az amerikai Flickinger és Hosszú követte 150-nél, fél távnál is ez a három sportoló állt az élen.

Mellúszásban felzárkózott az amerikai Weyant, de az utolsó százra Ohasi két másodperc előnnyel fordulhatott.

A hajrában a japánt nem sikerült megszorítani, a második helyen Weyant, a harmadikon pedig nagy versenyben Flickinger ért célba.

Hosszú az ötödik, Mihályvári-Farkas pedig a hatodik lett.

Női 400 m vegyes

1. Ohasi Jui (japán) 4:32.08
2. Emma Weyant (amerikai) 4:32.76
3. Hali Flickinger (amerikai) 4:34.90
4. Mireia Belmonte (spanyol) 4:35.13
5. Hosszú Katinka 4:35.98
6. Mihályvári-Farkas Viktória 4:37.75
7. Aimee Willmott (brit) 4:38.30
8. Ilaria Cusinato (olasz) 4:40.65

Hatalmas magyar bravúr vívásban

Kreiss Fanni bejutott a 16 közé a női tőrözők vasárnapi egyéni versenyében.

A magyar vívó az első asszójában a világbajnoki ezüstérmes olasz Martina Batinit verte bravúrral, 15-10-re, és a következő körben a címvédő, világranglista-vezető orosz Inna Gyeriglazovával találkozik.

Verrasztó őrült versenyben lett negyedik

Verrasztó Dávid negyedik lett vasárnap 400 méter vegyesúszásban a tokiói olimpián.

A hatos pályán úszó Verrasztó Dávid az első százon az utolsó, nyolcadik helyen fordult, az élen a francia Marchand hasított. A hátúszásban azonban egyre inkább feljött, 150-nél és féltávnál már az ötödik volt.

Jött a legerősebb szakasz, a mellúszás, amelyben a magyar ötven méter alatt feljött a harmadik helyre, az utolsó száz pedig egy őrült gyorsúszást hozott.

Az amerikai Kaliszt nem lehetett megszorítani, Verrasztó hajrázott, és végül a negyedik lett 4:10.59 másodperccel.

Nem lehetek elégedetlen, de a szerencse mellém állhatott volna. Azért boldog vagyok

– nyilatkozta szemmel láthatóan csalódottan Verrasztó az M4 Sport kamerája előtt.

Férfi 400 vegyes

1. Chase Kalisz (amerikai) 4:09.42
2. Jay Litherland (amerikai) 4:10.28
3. Brendon Smith (ausztrál) 4:10.38
4. Verrasztó Dávid 4:10.59
4. Max Litchfield (brit) 4:10.59
6. Leon Marchand (francia) 4:11.16
7. Lewis Claretburt (új-zélandi) 4:11.22
8. Alberto Razzetti (olasz) 4:11.32

Légpisztoly: Major Veronika a 34. lett

Major Veronika a 34. helyen zárt a női légpisztolyosok versenyében.

A 24 éves keszthelyi sportoló önmagához képest gyengén kezdett, öt lövés után kiment a lőállásból és néhány percig egyeztetett Győrik Csaba szövetségi kapitánnyal, ám a folytatásban nem tudott jelentősen javulni, írta az MTI.

Bár az első 10 lövéses sorozatában még három telitalálata volt, a második szériában már csak kétszer lőtt tízest, ráadásul utóbbiban két nyolcast is vétett. A harmadik sorozattól kezdve aztán megtáltosodott a fegyvernem 2019-es Európa-bajnoki bronzérmese, aki a negyedik-ötödik szériában egymás után hét tízest ért el.

Az elhibázott első két sorozat miatt azonban a jó befejezés nem volt elég a döntős szerepléshez, Major 566 körrel fejezte be az alapversenyt. A fináléba kerüléshez 577 körös eredményre lett volna szükség az 53 fős mezőnyben.

Major a folytatásban még sportpisztolyban is érdekelt lesz jövő csütörtökön és pénteken.

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik